Nesiliauna medienos vagystės

, Vaidotas Morkūnas
Nesiliauna medienos vagystės
Miškų savininkai sunerimę dėl padažnėjusių medienos vagysčių. Prieš keletą savaičių didelis kiekis medienos buvo pavogtas iš privataus miško Kapčiamiesčio seniūnijoje, Menciškės kaime, o prieš keletą dienų užfiksuota, kad tokio pobūdžio vagystė įvykdyta Veisiejų seniūnijoje, Beržinių kaime, šalia Teiraus ežero esančiame privačiame miške. Į policijos komisariatą kreipėsi Alytaus miesto gyventojas, kuris pranešė, kad jam ir giminaičiams priklausančiame miške Beržinių kaime nupjauta  apie 70 medžių. Didžioji dalis medžių iš šio miško jau išvežta, o dar viena krūva liko. Savininkai dėl šios vagystės patyrė 5000 eurų nuostolį. 
Vakar kalbintas vienas iš šio miško savininkų, Varnėnų kaimo gyventojas, teigė, kad miškas, kuriame „šeimininkavo“ vagys, priklauso trims savininkams, kurie valdo 19 hektarų miško. „Mes niekam kirsti miško neleidome. Buvau nuvykęs ir pas Miškų tarnybos pareigūnus Veisiejuose, kurie irgi sakė, kad leidimo kirsti miško Beržinių kaime niekam nedavė. Reiškia, įvyko akivaizdi, gerai suplanuota žaibiška vagystė, nes prieš dvi savaites šiame miške buvo ramu. Mes šį faktą pastebėjome prieš penkias dienas, kai nuvykome į savo miško plotus. Nustėrome pamatę, kad iš gražiausių ir didžiausių eglių liko tik kelmai. Iškirstos storiausios eglės – metro, 80 cm skersmens – 3 hektarų plote, miške pridaryta kelių, matyti, kad profesionaliai čia darbavosi brigada specialistų su sunkiasvore technika, miškovežiais. Vagys tikrai buvo gerai pasiruošę, viską apžiūrėję. Kirto pasirinkę tik storiausias egles. Beje, viena krūva iškirstų medžių netoli kelio palikta. Matyt, jau netilpo į miškovežius ar nespėjo paimti. Po to mums vietiniai gyventojai pasakojo, jog jie matė, kaip iš miško išvažiavo du didžiausi storiausiais rąstais krauti miškovežiai. Tik štai dar neaišku, į kurią pusę jie nuvažiavo – link Leipalingio pasuko ar link Veisiejų. Apie vagystę mes pranešėm policijai“, – sakė kalbintas miško savininkas.
Varnėnų kaimo gyventojas teigė, kad dėl šios vagystės patyrė didžiulius nuostolius. „Aišku, kad jie siekia jau ne šimtus, o tūkstančius eurų, nes, mano skaičiavimais, iškirsta ir išvežta didelis kiekis medienos. Prižiūri savo mišką, retini, atlieki kitus darbus, o atvykę vagys taip pasidarbuoja, kad iš gražiausių medžių tik kelmai lieka. Aišku, pikta dėl to“, – liejo apmaudą miško savininkas. Varnėnų kaimo gyventojas skundėsi, jog tai ne pirma vagystė iš jų miško.
Dėl šios vagystės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas. Pareigūnai suskaičiavo, kad Beržinių kaime iškirstos ir pavogtos 86 eglės.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.