Nesustabdomas girtavimas: iš šeimų paimti septyni vaikai

, Vaidotas Morkūnas
Nesustabdomas girtavimas: iš šeimų paimti septyni vaikai

Būdviečio seniūnijos socialinis darbuotojas Egidijus Aleksonis teigia, kad kiekvienu atveju, ką daryti su laikinai iš tėvų paimtais vaikais, kaip užtikrinti jų priežiūrą ir gerovę, sprendžia rajono savivaldybėje sudaryta speciali komisija.

Praėjusį penktadienį rajono seniūnijų socialiniai darbuotojai vykdė alkoholio vartojimo, vaikų nepriežiūros ir smurto šeimoje prevencines priemones. Šios priemonės metu socialiniai darbuotojai kartu su rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojais lankėsi nuolat stebimose socialinės rizikos šeimose, domėjosi, ar tėvai negirtauja, ar tinkamai prižiūri vaikus, ar prieš juos nesmurtaujama. Dėl šių priežasčių iš trijų rajono šeimų laikinai paimti 7 vaikai ir kuriam laikui apgyvendinti saugioje vietoje – Lazdijų ligoninėje.
Apie savaitgalio įvykius, kai priverstinai teko atidaryti duris pareigūnams, kad patektų į vienos socialinės rizikos šeimos gyvenamąsias patalpas ir ten po patalais rastų pasislėpusius vaikus bei šeimininkę, „Dzūkų žinioms“ papasakojo Būdviečio seniūnijos socialinis darbuotojas  Egidijus Aleksonis.
„Tai, su kuo susidūriau Strumbagalvės kaime aplankęs čia gyvenančią 5 asmenų nuolat stebimą  šeimą, mane tiesiogine prasme pritrenkė. Neįsileidžia, slepia vaikus, ketina kažkaip išsisukti nuo atsakomybės tarsi nesuprasdami, kad niekur nepabėgs. Visų pirma, manęs iš pradžių į šeimą neįsileido, namo durų neatidarė, jos buvo užrakintos. Įtariau, kad šeima yra viduje, o vėliau stovėdamas prie durų ir vaikščiodamas po kiemą pamačiau šmėstelėjusį lange veidą. Supratau, kad namuose yra ne tik šeimininkai, bet ir trys nepilnamečiai vaikai, kad neįsileisdami nori slėpti tikrą padėtį. Veržtis per duris man vienam būtų nesaugu, todėl nusprendžiau pasikviesti pastiprinimą – paskambinau telefonu 112 ir išsikviečiau policiją, taip pat atvažiuoti pakviečiau ir rajono Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistus. Atvykę pareigūnai namų šeimininkus ragino gražiuoju atidaryti duris ir įsileisti, tačiau jie nereagavo. Jokie įkalbėjimai, perspėjimai jų nepaveikė. Girdėjau, kad namo kambaryje sklido kažkokie garsai. Negalėdami įeiti į patalpas policijos pareigūnai išsikvietė ugniagesius, kad šie specialiomis priemonėmis atidarytų duris. Kai taip priverstinai buvo atidarytos durys, pamatėme tikrą vaizdą. Iš pradžių namų šeimininkas dar bandė priešintis pareigūnams, tačiau buvo sutramdytas – sulaikytas panaudojus specialias priemones ir uždėjus antrankius. Kambariuose jautėsi alkoholio kvapas, mėtėsi tušti plastikiniai alaus buteliai, visur netvarka ir nešvara, patalpose šalta. Aišku buvo, kad taip girtaujama jau ne vieną dieną. Tris vaikus radome pasislėpusius lovose po patalais, namų šeimininkė irgi buvo jais apsiklojusi, galvojo, gal pasislėps. Vaikai prisipažino, kad yra alkani. Namų šeimininkui pareigūnai nustatė 2,09 promilės girtumą, jo žmona, pakilusi iš patalpų, „įpūtė“ dar daugiau – 2,22 promilės. Pasitarę su rajono Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Daiva Gorochovenkiene, nusprendėme laikinai vaikus paimti iš šios šeimos ir juos kuriam laikui apgyvendinti Lazdijų ligoninėje. Namų šeimininkai tą dieną buvo uždaryti į rajono policijos komisariato areštinę“, – pasakojo E. Aleksonis.
Socialinis darbuotojas neturėjo ramybės ir nedarbo dieną, sekmadienį. Jam teko viską metus važiuoti į kitą Būdviečio seniūnijos kaimą – Dzūkų, nes gavo informacijos, kad vieniša motina, auginanti du mažamečius vaikus, girtauja ir neprižiūri savo vaikų. „Kai su policijos pareigūnais  nuvykome, toje šeimoje radome pašalinių asmenų. Kvapas išdavė, kad čia ką tik buvo puotauta. Motina buvo neblaivi. Vėlgi teko vaikus paimti iš šeimos ir juos laikinai apgyvendinti Lazdijų ligoninėje“, – sakė socialinis darbuotojas.
E. Aleksonis teigė, kad paimdami vaikus iš girtaujančių ir jų neprižiūrinčių tėvų specialistai norėjo apsaugoti juos nuo tokios aplinkos ir pasiųsti žinutę tėvams, kad šie susimąstytų ir taip nesielgtų. „Visų pirma, mes turime reaguoti, užbėgti įvykiams už akių, kad vaikams neatsitiktų kas nors blogo. Juk maža kas gali atsitikti, kai tėvai gavę socialines pašalpas girtauja vietoj to, kad rūpintųsi vaikais, padarytų jiems valgyti, apšildytų savo gyvenamas patalpas ir t. t. Turiu pastebėti, kad kai prieš kelerius metus pradėjau dirbti Būdviečio seniūnijoje, tokių socialinės rizikos šeimų buvo 7, dabar jų yra jau 15“, – kalbėjo E. Aleksonis.
Šį savaitgalį tokiu pat būdu du vaikai buvo paimti iš dar vienos šeimos, gyvenančios Lazdijuose. 
Vakar kalbintas E. Aleksonis tvirtino, kad kiekvienu atveju, ką daryti su laikinai iš tėvų paimtais vaikais, kaip užtikrinti jų priežiūrą ir gerovę, sprendžia rajono savivaldybėje sudaryta speciali komisija. Pasak socialinio darbuotojo, ši komisija nusprendė jau minėtus tris vaikus grąžinti Strumbagalvės kaime gyvenantiems tėvams, kadangi jie pažadėjo pasitaisyti ir deramai rūpintis atžalomis, o kitiems dviem vaikams iš Dzūkų kaimo nuspręsta paskirti laikiną globėją, kuri rūpinsis jų gerove.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.