Nubaustas dėl žiauraus elgesio su gyvūnu

, Vaidotas Morkūnas
Nubaustas dėl žiauraus elgesio su gyvūnu

Asociatyvi nuotr.

Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje A. Š. buvo kaltinamas žiauriu elgesiu su gyvūnais.
Policijos pareigūnai nustatė, kad A. Š. šių metų birželio 16 dieną būdamas apsvaigęs nuo alkoholio savo gyvenamosios sodybos teritorijoje žiauriai elgėsi su gyvūnu – pagavęs šunį sudavė jam plaktuku vieną kartą į galvą, tuomet pririšo virvę ant kaklo ir pakabino ant beržo šakos, kitaip sakant, jį pakorė, dėl to šis gyvūnas žuvo.
Apklausiamas pareigūnų vyriškis kaltę pripažino visiškai. Jis teigė, kad tas šuo, baltas su juodom dėmėm, prieš metus laiko atklydo į sodybą ir buvo priglaustas. Šunį vyras buvo pririšęs, bet jis išsilaisvindavo. Tą dieną pamatė, kad šis šuo papjovė jo ožką. Todėl labai supyko, pagavęs šunį sudavė vieną kartą plaktuku jam į galvą, taip jį apsvaigino, po to pririšo virvę ant kaklo, pakabino ant beržo šakos ir tokiu būdu pakorė. Taip pasielgė todėl, kad buvo labai įpykęs ir iš vakaro išgėręs nemažai alkoholio. Šunį paliko kaboti ant šakos ir nuėjo į kambarį. Atvykę policijos pareigūnai šunį rado kabantį ant šakos. Vyriškis dėl savo poelgio labai gailisi.  Gyvena vienas, nedirba, darbo biržoje neregistruotas, turi ūkį, iš jo ir pragyvena, jo mėnesio pajamos yra 20 eurų, kuriuos gauna pridavęs pieną.
Gavę pranešimą apie pakartą šunį pareigūnai nuvyko į sodybą, pamatė nukankintą gyvūną, o sodybos viduje šeimininkas miegojo.
Kaltinamasis anksčiau į policijos pareigūnų akiratį nebuvo pakliuvęs. Praeityje neteistas, galiojančių administracinių nuobaudų neturi, nedirba, darbo biržoje neregistruotas, gyvenamosios vietos seniūnijos charakteristikoje nurodyta, kad gyvena vienas, turi žemės, ūkininkauja, laiko gyvulius, kartais nevengia išgerti, tačiau yra darbštus, paslaugus, nekonfliktiškas, ramus, kaimo bendruomenė jį charakterizuoja teigiamai, seniūnija nusiskundimų dėl jo elgesio nėra gavusi.
Rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, A. Š. pripažino kaltu dėl padaryto nusikaltimo ir paskyrė jam 4 mėnesius viešųjų darbų, įpareigojant neatlygintinai dirbti po 30  valandų per mėnesį, iš viso 120  valandų, visuomenės labui.
Tokie netoleruotini nusikaltimai – žiaurus elgesys su gyvūnais – nėra dažni rajone. Prieš metus rašėme, kad vienas rajono gyventojas bandė papjauti avį, tačiau nemokėjo to padaryti, todėl ją tik sužeidė, o ši kentėjo ir blaškėsi. Tuomet apie tai pareigūnams pranešė kaimynai. Už tokį elgesį vyriškiui teismas paskyrė baudą.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.