Nuo baudžiamosios atsakomybės išgelbėjo žmona

, Vaidotas Morkūnas
Nuo baudžiamosios atsakomybės išgelbėjo žmona
Neatsakingas S. P. poelgis gerti alkoholinius gėrimus žvejojant ir po to sėsti už automobilio vairo vos nesibaigė jam dideliais nemalonumais. Tačiau vyrą nuo jų išgelbėjo žmona, kuri prisiėmė atsakomybę ir laidavo už jį. 
Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Kelių eismo taisyklių pažeidimu buvo kaltinamas S. P.
Vyriškis pareigūnams įkliuvo šių metų rugpjūčio 25 dieną Gudelių kaime neblaivus grįždamas automobiliu „Audi A6“ namo iš žvejybos. Jo kraujyje aptikta 1,5 promilės alkoholio.
Kaltinamasis kaltu prisipažino visiškai ir paaiškino, kad tą dieną su savo automobiliu „Audi A6“ nuvažiavo prie Veisiejo ežero žvejoti. Žvejodamas vartojo alkoholį – alų. Jam žvejojant paskambino sesuo ir pasakė, kad pablogėjo jų tėvo sveikata, todėl būtų gerai, kad jis grįžtų namo. Vyriškis pasakė, kad yra išgėręs alaus ir tokios būsenos nevažiuos, tačiau vėliau, tikslaus laiko nepamena, bet jau buvo tamsus paros metas, sėdo į automobilį ir išvyko pas tėvą. Gudelių k. galine automobilio dalimi šiek tiek įvažiavo į griovį. Kadangi išvažiuoti nepavyko, nuėjo pas artimiausius žmones ir paprašė padėti, tačiau jie nesutiko. Tuomet jis sėdo į automobilį ir po kiek laiko pats jį išvairavo ant kelio. Tik pavažiavęs apie porą kilometrų, prasilenkė su policijos automobiliu. Per galinį automobilio veidrodėlį pamatė, kad policijos automobilis apsisuko ir įjungęs švyturėlius jį stabdo. Vyriškiui sustojus, pareigūnai liepė išlipti iš automobilio ir visi nuėjo iki tarnybinio automobilio. Paklaustas, ar yra vartojęs alkoholio, S. P. atsakė teigiamai. Kiek pamena, alkoholio kiekio matuoklis parodė 1,78 prom. girtumą. Jis su parodymais sutiko, dėl padarytos nusikalstamos veikos labai gailisi, prašo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.
Teismo posėdyje kaltinamojo žmona D. P. nurodė, kad kartu su vyru dirba vienoje įmonėje, yra labai artimi, ji gali daryti įtaką savo vyrui, jis ją gerbia, padeda, abu užaugino du savo vaikus ir dar keturis sesers vaikus. Moteris sakė pati neigiamai vertinanti tai, kad vyras vairavo būdamas neblaivus, tai atsitiko pirmą kartą. Mano, kad šį jo poelgį lėmė pablogėjusi tėvelio sveikata. Apie tai kalba su juo, jis neigiamai vertina savo poelgį. D. P. pati niekuomet nėra nei bausta, nei teista, puikiai charakterizuojama, gerbiama bendruomenės, todėl mano, kad yra tinkamas pavyzdys savo vyrui ir prašo atiduoti jį jai pagal laidavimą.
Teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis neteistas, nebaustas administracine tvarka, pirmą kartą pateko į policijos pareigūnų akiratį, dirba, charakterizuojamas teigiamai. 
Remdamasis šiomis aplinkybėmis teismas S. P. atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato vienerių metų terminui perduodant jį D. P. atsakomybei, o baudžiamąją bylą jo atžvilgiu nutraukti.
Taip pat teismas uždraudė S. P. naudotis teise vairuoti transporto priemones dvejus metus ir iš jo konfiskavo automobilį „Audi A6“.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.