Nusidėvėjęs muzikinis fontanas prikeltas naujam gyvenimui

, Raimonda Andriulionytė
Nusidėvėjęs muzikinis fontanas prikeltas naujam gyvenimui

Žymusis Veisiejų fontanas. (Aldo Liaukaus nuotr.)

Norintiems pasigrožėti ežero viduryje įrengtu fontanu su šviesos ir garso instaliacija toli keliauti nereikia. Įspūdingu reginiu galima pasimėgauti ir čia pat, Dzūkijoje. Daugelį metų vienintelis toks fontanas visoje Lietuvoje buvęs žymusis Veisiejų fontanas šiemet į Ančios ežerą sugrįžo atsinaujinęs.
Fontanas buvo tiek nusidėvėjęs, kad jam būtinai reikėjo remonto. Kad jis vėl sklandžiai veiktų ir demonstruotų muzikos ir šviesos šou, pasirūpino Veisiejų seniūnija, vietiniai žmonės ir verslininkai.
„Fontanas veikia jau nuo 2008 metų. Per tiek laiko kiekvienas naudojamas daiktas, žinoma, dėvisi. Taip atsitiko ir su fontanu. Turėjome arba fontaną suremontuoti, arba rizikuoti, kad jis išvis nustos veikti“, – sakė Veisiejų seniūnas Zenonas Sabaliauskas.
Pasak seniūno, kiekvienais metais fontaną reikia ištraukti, nugabenti po stogu, vėliau vėl atvežti atgal. Susidėvėjo mechanizmai, konstrukcijos. Ir fontano lempos jau buvo ne pačios geriausios, reikėjo keisti. Be to, fontanas kartą buvo nuskendęs. Jam tai taip pat pridarė žalos.
Naujam gyvenimui prikelti fontaną ėmėsi ne tik Veisiejų seniūnija, bet ir geranoriški vietiniai žmonės, savo iniciatyvą parodė verslininkai.
„Žmonės padarė talką ir fontaną atnaujino. Kas kuo galėjo, tuo prisidėjo. Kas taisė mechanizmus, kas jį vežė, naudojo savo transportą. Kiek viskas kainavo, sunku ir įvertinti, nes kiekvienas stengėsi ir prisidėjo savaip. Fontano eksploatacija nemažai kainuoja.  Sužinoję, kad fontano gali ir nebelikti, žmonės sukruto ir po intensyvaus keturių dienų darbo jau matėme rezultatą“, – kalbėjo Z. Sabaliauskas.
Fontanas su garso ir šviesos instaliacija Ančios ežere pradėjo veikti nuo liepos pradžios.
„Plika akimi tie pakeitimai, kurie buvo padaryti, nematomi, muzika taip pat išliko ta pati, tačiau sklandžiam fontano darbui šis remontas labai pagelbėjo. Aišku, fontanas ne toks, koks buvo naujas, tačiau jo būklė dabar tikrai gera“, – sakė seniūnas.
Prieš devynerius metus įrengtas Veisiejų fontanas tuo metu buvo vienintelis fontanas su šviesos ir garso instaliacija Lietuvoje. Vėliau Veisiejų pavyzdžiu pasekė ir kiti miestai.
Norintys apsilankyti prie fontano ir stebėti programą tai padaryti gali penktadieniais ir šeštadieniais nuo 21.30 iki 23.30 valandos.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.