Nužudymu įtariamas lenkas gaudytas ir Lazdijuose

, Alius Mikelionis
Nužudymu įtariamas lenkas gaudytas ir Lazdijuose

Praeitą antradienį dviejų šalių policijos pareigūnai Lazdijų rajone vaikėsi prabangų visureigį „Porsche", jo vairuotojas įtariamas žmogžudyste Lenkijos Respublikoje.

Antradienį dviejų šalių policijos pareigūnai vaikėsi prabangų visureigį „Porsche“. Lenkijos policininkams ši transporto priemonė su jų šalies valstybiniais numeriais nestojo. Automobilis važiavo Lietuvos link, todėl lenkai paprašė kolegų iš Lietuvos policijos pagalbos. Lazdijų rajone patruliavę Alytaus pareigūnai pastebėjo važiuojantį visureigį. Vairuotojas nestojo ir mūsų šalies pareigūnams. Į gaudynes įsitraukė gausios policijos pajėgos. Galingą variklį turintis „Porsche Cayenne“ skriejo Dzūkijos keliais maždaug 200 kilometrų per valandą greičiu. Pareigūnai jį persekiojo Lazdijų rajone. Vėliau gaudynės persikėlė į Alytaus rajoną, o paskui ir miesto gatves. Maždaug trisdešimt kilometrų vykusios gaudynės baigėsi, kai lenko automobilis įsuko į Miklusėnus, atsitrenkė į pakelės stulpą. Iš automobilio iššokę vairuotojas ir moteris pasileido bėgti, bet vienam iš Kelių policijos ekipažų pavyko sulaikyti du Lenkijos Respublikos piliečius. Abiems nedelsiant uždėti antrankiai. Įvykio vietoje dirbo 10 policijos ekipažų, policijos kinologas su tarnybiniu šunimi ieškojo, ar lenkai neatsikratė draudžiamais turėti daiktais. Vairuotojas iškart dar būdamas sulaikymo vietoje pasiprašė advokato. Porelė sulaikyta ir uždaryta į areštinę, visureigis „Porsche“ pristatytas į policijos aikštelę. 
Kalbiname Alytaus apskrities VPK atstovę Kristiną Janulevičienę. 
 
– Kristina, ar jau paaiškėjo, kodėl lenkai bandė pasprukti nuo dviejų šalių teisėsaugos pareigūnų?
– Taip, susisiekus su Lenkijos pareigūnais paaiškėjo, kad 1972 metais gimęs vyras įtariamas dėl sunkaus nusikaltimo, žmogžudystės įvykdymo Lodzės mieste. Vykstant gaudynėms kolegos lenkai pranešė, kad vyras gali būti ginkluotas, todėl pareigūnai privalėjo imtis visų atsargumo priemonių juos sulaikant. Persekiojimas vyko maždaug trisdešimt kilometrų. „Porsche Cayanne“ lėkė milžinišku greičiu. Yra užfiksuotas 190 km/h greitis, kuriuo važiavo mūsų pareigūnai vydamiesi lenkus. Automobilis bandė slėptis ir miesto gatvėse, ne kartą sukėlė avarinę situaciją. Automobilį pavyko sulaikyti tik tada, kai visureigio vairuotojas atsitrenkė į stulpą. Antrankiai uždėti 1992 metais gimusiai merginai ir 1972 metais gimusiam vyrui.
 
– Ar pas lenkus buvo rasta draudžiamų turėti daiktų?
– Ne, nieko draudžiamo aptikti nepavyko.
 
– Kokie tolimesni policijos veiksmai?
– Jau susisiekėme su Lenkijos Respublikos pareigūnais, kurie žmogžudyste įtariamą asmenį parsiveš į Lenkiją. Mergina po apklausos paleista.
 
– Ačiū už pokalbį.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.