Olimpiada mėsinės galvijininkystės tema Lazdijuose

Olimpiada mėsinės galvijininkystės tema Lazdijuose

Projekto „Stovi fabrikėlis" moksleiviai su dėstytojais, ir VšĮ Darbo vietų kūrimo fondo l. e. p. direktorius Nerijus Sukackas, Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos direktorė Vilma Živatkauskienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos redaktorė Jolanta Dalia Abarienė.

Trečiadienį Lazdijuose vyko projekto „Stovi fabrikėlis ant kojelių keturių“, kuris skirtas pradinių klasių moksleiviams, olimpiada. Projektą įgyvendina Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija, VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir VšĮ Darbo vietų kūrimo fondas.
Projekte dalyvauja Lazdijų darželių-mokyklų „Kregždutė“ ir „Vyturėlis“ pradinukai. Į olimpiadą atvyko ir svečiai iš kitų rajonų: iš Marijampolės atvyko 28 pradinių klasių moksleiviai, iš Alytaus rajono, Miroslavo kaimo, – 17 pradinukų. 
Lazdijiečius ir į olimpiadą atvykusius svečius iš kaimyninių rajonų pasveikino ir saldžiomis dovanomis apdovanojo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjas Algimantas Pipiras ir jo pavaduotojas Algis Balčius.
Olimpiadoje dalyvavusios komandos iš jau ankstesnio projekto etapo, kai lankėsi mėsinius galvijus auginančiuose ūkiuose, buvo sukaupusios nemažai žinių, todėl olimpiados metu atsakyti į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos redaktorės Jolantos Dalios Abarienės klausimus bei spręsti su mėsiniais galvijais susijusias užduotis buvo mažas iššūkis. 
Mažiesiems olimpiečiams apie atskiras mėsinių galvijų veisles ir jų ypatybes papasakojo ir vaizdinę medžiagą demonstravo Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos direktorė Vilma Živatkauskienė. Kadangi V. Živatkauskienė ir pati augina mėsinius galvijus, tai moksleiviams buvo smagu klausytis ir istorijų iš ūkio gyvenimo. 
Labai didelį įspūdį moksleiviams paliko Lietuvos gamtos fondo specialistės Indrės Čeidaitės maža paskaita apie tai, kaip mėsiniai galvijai ir teisingas jų ganymas prisideda prie pievų ir vandens telkinių natūralių ekosistemų išsaugojimo. Mokiniai labai nustebo išgirdę, kad mėsiniai galvijai yra puikūs pagalbininkai išsaugant balinius vėžlius, nes galvijai nutrypia ir suėda aukštą žolę vandens telkinių pakrantėse, kur veisiasi balinai vėžliai, taip padarydami vėžliams perėjimo ir poilsio vietas. Mėsiniai galvijai savo buvimu ganyklose sudaro puikias sąlygas jose perėti ir veistis nykstančiam paukšteliui – griežlei. Indrė į olimpiadą atsivežė ir elektroninį mikroskopą, per kurį mažieji olimpiečiai stebėjo užterštame – žydinčiame – vandenyje gyvenančius dumblius.
Pradinukai taip pat atidžiai klausėsi ir VšĮ Darbo vietų kūrimo fondo l. e. p. direktoriaus Nerijaus Sukacko, kuris pasakojo, kodėl karvių ausyse atsiranda „geltonieji auskarai“, kam jie reikalingi ir ką jie reiškia. Nerijus pasakojo, kaip įsagais ženklinami maži veršeliai, kad tai labai atsakingas ir šiek tiek pavojingas darbas, nes neretai mėsinės karvės savo veršelius gina net nuo juos šeriančio, besirūpinančio glostančio šeimininko. Nerijus papasakojo paties matytą situaciją, kai karvės žindenės suskubo savo veršelius apginti nuo savo kelią sutrumpinti per ganyklą nusprendusios lapės. Priešingai vaikų džiaugsmui, kad veršeliams nieko nenutiko, lapei tai nebuvo linksma istorijos pabaiga.
Po pietų vaikai užsiėmė menine veikla ir šventiškai papuošė popierines karvutes. Po projekto bus organizuojama visos Lietuvos projekto dalyvių papuoštų karvučių paroda, kuri turėtų aplankyti ir Lazdijus.
Kitos projekto veiklos planuojamos šiltuoju metų sezonu, kai galvijai jau bus ganyklose.
 
VšĮ Darbo vietų kūrimo fondas

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.