Ona Černiauskienė: „Pripratau prie visų draugijos rūpesčių ir darbų“

, Rasa Tautvydaitė
Ona Černiauskienė: „Pripratau prie visų draugijos rūpesčių ir darbų“

Rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ona Černiauskienė.

Jau kuris laikas per visas žiniasklaidos priemones rodoma ir kalbama apie smurtą prieš vaikus ir politikų vykusius ar nevykusius vienus ar kitus sprendimus dėl vaikų teisių apsaugos. Šios kalbos skatina mąstyti ne tik apie tam tikrų institucijų veiklą, bet ir apie mus nuolat supančius žmones, kurie visada pasiruošę ištiesti pagalbos ranką. 
„Ištieskim pagalbos ranką vieni kitiems“. Būtent tokiais žodžiais mus pasitinka Lazdijų rajono neįgaliųjų draugija, vienijanti bemaž tris šimtus neįgaliųjų. Tačiau draugija rūpinasi visais rajone gyvenančiais negalią turinčiais asmenimis ir teikia jiems įvairias paslaugas. 
Plačiau apie Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos veiklą, planus ir tikslus kalbėjome su jos pirmininke Ona Černiauskiene. Ji tuomet buvo namuose, bet prisipažino, kad savo darbo valandų niekada neskaičiuoja ir rūpinasi žmonėmis bei jų problemomis visada, kai jos pagalbos prireikia. Moteris visai neseniai buvo išrinkta dar ketveriems metams eiti Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininko pareigas. Moteris teigė, kad kito kandidato nebuvo, ir ji buvo išrinkta vienbalsiai: „Dalyvavo ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Lina Margelienė, kuri, mane pagyrusi, pajuokavo, kad visi turėtų suprasti, už ką reikėtų balsuoti“. Turėjo dalyvauti 32 delegatai, tiesa, dalyvavo ne visi. Kai kurie atsiuntė laiškus su išreikšta savo nuomone. Ona Černiauskienė buvo vienbalsiai išrinkta toliau rūpintis Lazdijų rajono neįgaliųjų draugija. Paklausta, ar džiaugiasi, moteris atsakė: „Nei džiaugiuosi, nei nesidžiaugiu. Pati visai norėčiau, kad ateitų jaunas, sumanus žmogus“. O. Černiauskienė teigė netgi posėdžio metu išsakiusi šią mintį: „Visiems pasakiau, kad reikėtų čia jaunesnio žmogaus. Paprašiau netgi man pasakyti, kai jau nebetiksiu šioms pareigoms.“ Nors ilgiau pagalvojusi moteris prisipažino, kad jau priprato prie visų šios draugijos rūpesčių ir darbų: „Jau dvylika metų esu šioje draugijoje. Aštuonerius metus dirbau Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos buhaltere, o po to, pasitraukus buvusiam vadovui, tapau pirmininke. Neseniai išrinkta dar ketveriems metams“. Paklausta apie Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos vykdomas ir organizuojamas veiklas, moteris atviravo, kad pastarųjų yra gana daug, nes patys žmonės nori prasmingai praleisti laiką, pabendrauti tarpusavyje, išmokti pasigaminti įvairių rankdarbių. 
„Mieli Lazdijų rajono neįgalieji, kviečiame prisijungti prie draugijos veiklų. Jūs čia galite išmokti pasigaminti įvairių rankdarbių. Rankdarbių būrelio užimtumo vadovė Jūsų laukia pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais. Galite lavinti savo balsą, išmokti dainuoti jums padės meno vadovas, kuris dirba antradieniais ir ketvirtadieniais. Pažaisti šaškėmis, šachmatais, lavinti taiklumą įvairiuose taikiniuose, atlikti pagal galimybes mankštos pratimus Jums padės sporto ir kultūros būrelio treneris, kuris Jūsų laukia kiekvieną pirmadienį ir penktadienį. Čia Jūs ne tik išmoksite įvairių darbelių, geriau pažinsite savo pomėgius, bet ir kartu pasidalinsite savo gebėjimais su kitais neįgaliaisiais, pabendrausite prie puodelio arbatos. Jeigu Jūs esate 0–40% darbingas arba esate didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygio ir jeigu Jums reikia pagalbos apsilankant užimtumo, ugdymo, reabilitacijos, sveikatos priežiūros, teisėsaugos ir kitose įstaigose, Jus gali palydėti, prireikus – pavėžėti asmeninis asistentas. Jeigu Jums iškilo problemų sprendžiant įsidarbinimo, darbo paieškos, motyvacijos dirbti ir dalyvauti profesinėje reabilitacijos didinimo, palaikymo darbo vietoje klausimus, arba buityje (mokymo sveikai gyventi, apsitarnauti, orientuotis ir judėti aplinkoje bei naudotis techninėmis pagalbos priemonėmis ir valdyti ligą ar negalią, savarankiškai spręsti kasdienines problemas), Jums pasiruošę padėti asmeniniai asistentai, kurie dirba kiekvieną dieną“, – skelbiama socialinio tinklo „Facebook“ Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos paskyroje. Ir tai dar ne viskas. Moteris džiaugėsi ne tik veiklomis, bet ir renginiais, kuriuose dalyvauja draugijos nariai. Stambiausias neįgaliųjų kultūros renginys šalyje, kuris Sostinės dienų metu vyksta nuo 2003 m., – respublikinė mugė-paroda-koncertas-šventė „Tau, Vilniau!“, kurioje kasmet dalyvauja apie 2000 neįgaliųjų ir sveikųjų iš visos Lietuvos. Šį renginį organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Ona Černiauskienė džiaugėsi, kad minėtame renginyje dalyvauja kasmet ir ten prekiauja Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos narių pagamintais rankdarbiais. „Žinoma, dalyvaujame ir Lazdijuose rengiamose šventėse, kuriose taip pat pardavinėjame savo rankdarbius“, – patvirtino O. Černiauskienė. Draugija dalyvauja ir Lietuvos neįgaliųjų draugijos šventėje, kuri kasmet vyksta liepos mėnesį Pasvalio rajone, Talačkoniuose. Paklausta, ar moteris pati inicijuoja visas veiklas ir išvykas, atviravo, kad įvairių veiklų prašo patys neįgalieji. 
Ona Černiauskienė pasidžiaugė ne tik žmonių aktyvumu, bet ir finansine pagalba bei dar visai neseniai įsigytu automobiliu: „Praeitų metų spalio 8 dieną mus pasiekė automobilis. Rašėme projektą ir pateikėme jį Lazdijų rajono savivaldybei. Po to šis mūsų projektas buvo perduotas departamentui (Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos)“. Moteris prisipažino, kad vykdomai veiklai nuolat trūksta lėšų. „Žinoma, moterys ateidamos į rankdarbių veiklas atsineša ir arbatos, tačiau pinigų vis tiek labai reikia“, –teigė ji. Paklausta apie Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos finansavimą, Ona Černiauskienė teigė lėšų gaunanti ne tik iš projektų, bet sulaukianti paramos ir iš gyventojų. „Štai verslininkai Jurkevičiai, pernai šventę savo veiklos dvidešimtmetį, kvietimuose prašė nepirkti jiems dovanų ir gėlių, o tam skirtą sumą paaukoti mūsų draugijai. Galiu tik pasidžiaugti, kad tuomet mums buvo paaukota nemaža pinigų suma. Esame labai dėkingi Jurkevičiams. Žinoma, mus paremia ir pavieniai asmenys, pervedantys po 50 ar 100 eurų. Taip pat už visokeriopą paramą negalėčiau nepaminėti Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio“. Gražių žodžių moteris nepagailėjo ir UAB „Dzūkų žinios“, sakydama, kad Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos informacija, skelbimai, užuojautos ir pan. laikraštyje išspausdinamos nemokamai. Be to, O. Černiauskienė džiaugėsi, kad  Lazdijų rajono neįgaliųjų draugija laikraštį „Dzūkų žinios“ skaito nemokamai. Išsakiusi daugybę padėkų, moteris dar pakartojo, kad visas veiklas inicijuoja ir vykdo visi neįgalieji, tai nėra jos vienos nuopelnas, o baigdama pokalbį dargi prašė jos negirti: „Tik nereikia manęs girti, aš viso labo dirbu savo darbą“.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.