Orientacinis dviračių žygis „Pasvyk ir aplank“

, Zigmas Pūkelis
Orientacinis dviračių žygis „Pasvyk ir aplank“
Praeitą šeštadienį, rugsėjo 12 d., Veisiejuose startavo tradicinis orientacinis dviračių žygis „Pasvyk ir aplank“. Jo metu dviratininkai varžėsi ne tik kas greičiau įveiks trasą, bet ir grožėjosi gamta bei gerai leido laiką.
Rugsėjo 12 d. ryte prie Veisiejų regioninio parko direkcijos vyko dalyvių registracija. Šiame žygyje panoro dalyvauti net 59 dviratininkai – penki ruošėsi rungtis individualiai, o likusieji pasiskirstė į septyniolika komandų. Šį žygį organizavo Veisiejų regioninio parko direkcija kartu su Lazdijų turizmo informaciniu centru. 
Prieš žygio startą vyko įžanginis renginys, kurį vedė Veisiejų regioninio parko reindžerė A. Savenkovaitė ir Lazdijų turizmo informacinio centro atstovas Ž. Vasiliauskas. Sveikinimo žodį tarė Veisiejų regioninio parko direktorė L. Žukauskienė ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Klėjus. Lazdijų turizmo informacinio centro vadovė I. Gražulevičienė visus pasveikino ir pasidžiaugė, kad taip gausiai susirinko, palinkėjo sėkmės ir paragino žygio metu mėgautis Veisiejų regioninio parko grožiu. Renginio vedėjai Aistė ir Žydrūnas pristatė žygio programą. Lazdijų visuomenės sveikatos biuro direktorė R. Kunigiškienė prieš žygio startą vadovavo apšilimo mankštai.
Žygeiviai startavo 11 valandą. Dalyviams reikėjo surasti keturiolika punktų su užduotimis ir klausimais. Maršrutas driekėsi per šiaurinę Veisiejų regioninio parko dalį – Šlavantų kraštą. Tikslaus maršruto nebuvo, nes patiems dalyviams reikėjo surasti punktus, o padaryti tai buvo galima ir ilgesniu, ir trumpesniu keliu. Maršruto ilgis buvo apie 35 kilometrai. Tik grįžusių iš žygio laukė tradicinės dzūkiškos vaišės: grikių košė, varškės sūris, uogienė ir pyragas. Buvo galima pasižiūrėti filmą „Balų šeimininkai“ apie vėžlius ir medvarles.
Sugrįžus visiems dalyviams vyko nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimas. Individualioje įskaitoje pirmą vietą laimėjo I. Zablackas, antras liko A. Padimanskas, trečias – S. Matulevičius. Komandinėje įskaitoje pirmą vietą iškovojo „Gelažiniai“, antrą – „Dzūkai“, treti liko „Nuo Snaigyno“. Apdovanoti ir jauniausieji (abu devynerių metų amžiaus), ir vyriausias (63 metai) dalyviai. Stilingiausiu dalyviu pripažintas G. Valentukevičius.
Po apdovanojimų kas norėjo, dalyvavo ekskursijoje po Veisiejų regioninio parko lankytojų centrą. Iš žygio dalyvių išgirsta daug gerų atsiliepimų: įdomi trasa, vaizdingos apylinkės ir prasmingai bei aktyviai praleistas laikas. Dauguma dalyvių teigė, kad jau laukia kitų metų, kai vėl vyks šis tradicinis žygis.
Teliko išvardinti šio renginio rėmėjus: Lazdijų rajono savivaldybė, E. Jastramsko ekologinis ūkis, V. Garbenčienės ūkis, keramikė R. Vaikšnorienė, bitininkas J. Petrauskas, Vaida ir Vidas Varneliai, D. Jurkevičiūtė ir G. Kulokas. •

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.