Pagyvenusių žmonių dienos šventė

, Zigmas Pūkelis
Pagyvenusių žmonių dienos šventė

Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Atjauta“.

Praeitą ketvirtadienį, spalio 1 d., Lazdijų socialinės globos namuose vyko šventė, skirta Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai. 
Šventę sveikinimu pradėjo Lazdijų Všį Socialinių paslaugų centro direktorė J. Marcinkienė. Pasveikinusi senjorus Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga ji kreipėsi į juos teigdama, kad mums reikia jų išminties ir patirties, papročių ir tradicijų. Direktorė palinkėjo senjorams brangiausio turto – sveikatos, dvasios ramybės, artimųjų dėkingumo, meilės ir dėmesio. Taip pat sveikinimu savo kalbą pradėjo Lazdijų socialinės globos namų užimtumo specialistė J. Norkevičienė, kuri papasakojo apie Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Ji teigė, kad šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą seniems žmonėms. J. Norkevičienė kreipėsi į Lazdijų socialinės globos namų gyventojus sakydama, kad jų gyvenimo išmintis, patirtis ir gerumas – neišsenkantis vertybių šaltinis. Ji paragino senjorus būti matomus ir vertinamus bei sveikus. 
Į šventę pasiklausyti prasmingų žodžių ir Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos ansamblio „Atjauta“ susirinko dvidešimt Lazdijų socialinės globos namų gyventojų. Ansamblis „Atjauta“ koncertuoja jau penkiolika metų. Jam visą šį laiką vadovauja R. Mazėtis. Šis ansamblis nuoširdžiai ir jautriai atliko ne vieną puikų kūrinį. Už nuostabią muziką senjorai atsidėkojo nuoširdžiais plojimais. Kai kuriuos kūrinius atliko tercetas: du Romai ir Marytė, t. y. Romas Mazėtis, Romas Bučionis ir Marytė Mazėtienė. Ansamblio atlikti muzikiniai kūriniai taip patiko globos namų gyventojams, kad koncertas prabėgo lyg labai maloni, bet, deja, trumpa akimirka. 
Po koncerto šventės pabaigos žodį tarė Lazdijų socialinės globos namų padalinio vadovė A. Mizarienė. Ji palinkėjo senjorams stiprios sveikatos, neblėstančios energijos, šiltų prisiminimų, artimų žmonių dėmesio ir meilės. 
Šventės dalyviai ir svečiai buvo pakviesti atsigerti arbatos, pabendrauti artimiau, pasikalbėti ir paragauti socialinės globos namų gyventojų iškepto pyrago. Štai tokia paprasta ir kukli, bet kokia nuoširdi, jauki ir šilta šventė. Toks renginys praskaidrino pagyvenusių žmonių kasdienybę ar net pakylėjo virš jos. Tuomet ir tas garbingas amžius neatrodo toks slegiantis, ir negalia ne tokia sunki. Galima teigti, kad Lazdijų socialinės globos namų gyventojai turi geras sąlygas leisti savo dienas ir puikų kolektyvą, kuris sugeba jų kasdienybę padaryti malonią.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.