Parengti projektai iš esmės pakeis Lazdijus nuo pasienio iki hipodromo

, Sigita Vaitkevičė
Parengti projektai iš esmės pakeis Lazdijus nuo pasienio iki hipodromo

Projektų pristatymo metu KTU Architektūros ir statybos instituto Teritorijų planavimo centro vadovas, projektų autorius dr. Evaldas Ramanauskas iš savivaldybės darbuotojų sulaukė ne tik daug klausimų, bet ir pasiūlymų, kaip gerinti Lazdijų miesto ir jo apylinkių kraštovaizdį.

Praeitą savaitę rajono savivaldybės posėdžių salėje pristatyti du Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos institute parengti kraštovaizdžio projektai – „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas Lazdijų miesto gamtinio karkaso teritorijoje prie Raišupio upelio“ ir „Reprezentatyvaus kraštovaizdžio formavimas Lazdijų rajono savivaldybės pasienio teritorijose“. Projektus pristatė projektų vadovas, architektas, mokslų daktaras Evaldas Ramanauskas. Šie projektai, pasak autorių, turėtų iš esmės pakeisti Lazdijų miesto vaizdą gana didelėje teritorijoje – nuo pasienio su Lenkija ties Janaslavo kaimu, pro Lazdijų kultūros centrą, „Maxima“ prekybos centrą iki Lazdijų hipodromo. Šioje, kaip ir kitose teritorijose, kuriose bus vykdomi minėti projektai, nebeliks invazinių rūšių medžių. Kitus medžius, ypač egles, nors ir neblogai atrodančias, yra siūloma pašalinti, o šalia Raišupio arba, kaip mes sakome, Lazdijos upelio palikti tik retas medžių grupes, kad jos neužstotų pastatų ir kito miesto vaizdo. Įspūdingai kada nors turėtų atrodyti ir šiame projekte numatytas Lazdynų parkas, kurį žadama įkurti laisvoje valstybinėje žemėje tarp Pievų ir Turistų gatvių esančiose pievose. Čia kaip Lazdijų miesto simbolius (nes Lazdijų vardas kildinamas nuo lazdyno) planuojama pasodinti grupėmis įvairių veislių lazdynų, įrengiant šioje erdvėje ir poilsio suoliukus, kitus parkui būdingus akcentus. Šalia pėsčiųjų ir dviračių tako, einančio gretimai su Pievų gatve, žada atsirasti du liepteliai, kuriais lazdijiečiai galės patekti į Lazdynų parką. Projektus ruošę architektai siūlo miesto parką papildyti įvairesne augalija, ypač Lietuvos kraštovaizdžiui įprastais žydinčiais krūmais – gudobelėmis, lanksvomis. Į Lazdijos upelio vagą jos vingiams pabrėžti reikėtų įdėti keletą didesnių akmenų. Projekto „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas Lazdijų miesto gamtinio karkaso teritorijoje prie Raišupio upelio“ vienas uždavinių – saugoti retų ir vietinių rūšių augaliją ir gyvūniją, naikinti invazines rūšis, suformuoti ar atnaujinti kraštovaizdžio elementus, svarbius konkrečių rūšių migracijai, tvarkyti esamus želdynus, želdinių grupes, išsaugoti želdinių sveikumą, taip pat sudaryti galimybę visuomenei pažinti ir naudoti kraštovaizdį ugdymo, švietimo bei sveikatinimo tikslais, pateikti informaciją apie vertybes vietovėje. 
Antrajame projekte – „Reprezentatyvaus kraštovaizdžio formavimas Lazdijų rajono savivaldybės pasienio teritorijose“ numatytas Lazdijų, taip pat ir viso Lietuvos įvaizdžio kūrimas nuo pat sienos su Lenkija. Šioje teritorijoje, t. y. kelyje nuo Janaslavo kaimo iki „Circle K“ degalinės, planuojama suformuoti įdomias, tinkamas mūsų reljefui medžių ir krūmų grupes, netinkamus medžius pašalinti, įrengti keletą Lazdijų rajono savivaldybę viešinančių stendų. Pagal šį projektą dar kartą bus tvarkoma Šaltinėlio, esančio šalia Baltajo ežero, teritorija. Ji bus pakelta į aukštesnį lygį, kad taptų lengviau prieinama, o šaltinėlio vanduo pirmiausiai kris į nedidelį baseiną, kuris ne tik paslėps šiuo metu šaltinėlio teritorijoje esantį neišvaizdų pilką betoną, bet ir leis pavargusiems įmerkti kojas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.