Pasivaikščiojimas po Dumblio dvarą

, Edita SAMOŠKAITĖ
Pasivaikščiojimas po Dumblio dvarą

 

 
Norim ar nenorim, kartais mintimis sugrįžtame į širdžiai mielus laikus ir brendame per vaikystę ar jaunystės dienas. Pasivaikščioti po Dumblio dvaro praeitį buvo galima Dumblio bibliotekoje, kur vyko skaidrių „Praeitis dabartyje“ demonstravimas bei fotografijų parodos „Buvusio Dumblio dvaro istorija...“ pristatymas.
Paklaidžioti po Dumblio dvaro praeitį pakvietusi Dumblio bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Vida Savulienė  džiaugėsi, kad renginyje apsilankė paskutiniuosius dvaro ponus pažinojusi Leukadija Petuškienė.  Stebėdama skaidres, žvelgdama į fotografijas moteris prisiminė dvaro gyvenimo kasdienybę, kuomet vaikystėje eidavo čia žaisti su kitais vaikais, kaip ponų gyvenimo saulėlydis pakeitė dvarą.
„Skaudu, kad dvaras šitaip sunyko. Atmintyje išlikę viskas kaip tose fotografijose“, – sakė L. Petuškienė. Besikalbant išaiškėjo, kad Dumblyje stovintis kryžius yra pastatytas paskutiniųjų ponų. Gyventojai, jau kuris laikas tvarkantys teritoriją, niekaip nerado atsakymo, kaip jis ten atsiradęs. Dabar V. Savulienė, surinkusi fotografijas apie Dumblio dvarą, žadėjo dvaro istoriją papildyti ir išlikusio kryžiaus fotografija. Vietos gyventojai žvelgdami į nuotraukas vis sprendė, kuri vieta iš Dumblio teritorijos įamžinta – kuri Dumblio ežero vieta, kelio atkarpa ar kur augę tiek liepų. 
Šilta ir jauku, kai pažįsti kraštą, kuriame gyveni. Taip, tai nebūtina. Bet nejau ne smalsu? Smalsu ir, kai viską gali išgirsti iš pirmų lūpų, tai žavi. Smagu, kai gali vaikščioti prisiminimų labirintais. Bet kas paneigs, jog vaikščioti ne vienam ar būti vedžiojamam po kito prisiminimus dar smagiau? Nelikite abejingi istorijai. Klausykite, prisiminkite, branginkite ir dalinkitės savo ar savo artimųjų prisiminimais, vaikščiokite su jais po prisiminimų labirintus.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.