Pavogusiam stebėjimo kamerą – bauda

, Vaidotas Morkūnas
Pavogusiam stebėjimo kamerą – bauda
Tokios vagystės dar nebuvo. Kapčiamiesčio seniūnijos gyventojas T. Ž. įsigudrino pavogti stebėjimo kamerą, kuri priklausė pasienio tarnybai. Tam išaiškėjus, ilgapirščiui teko sėsti į teisiamųjų suolą ir atsakyti už savo veiksmus.
Pareigūnai išsiaiškino, kad  T. Ž. šių metų gegužės 18 dieną Kapčiamiesčio seniūnijoje, Menciškės kaime, Vainiūnų miške, prie Baltosios Ančios hidroelektrinės tvenkinio, pagrobė svetimą turtą – 6 metrų aukštyje prie medžio pritvirtintą vaizdo stebėjimo ir fiksavimo kamerą, priklausančią Valstybės sienos apsaugos tarnybai. Tokiais veiksmais vyriškis pasieniečių tarnybai padarė 490 eurų turtinę žalą.
Kaltinamasis paaiškino, kad tą dieną kartu su N. V. atvyko prie Baltosios Ančios hidroelektrinės tvenkinio žvejoti. Vakare jis nuėjo į mišką atlikti gamtinių reikalų. Pakėlęs galvą pamatė medyje apie 5–6 metrų aukštyje pritvirtintą vaizdo stebėjimo kamerą. Ji buvo užmaskuota, todėl pamanė, kad tai medžiotojų kamera. Nusprendęs ją pavogti, įlipo į medį, nupjovė kamerą laikančią virvutę ir pasiėmė kamerą. Išlipęs iš medžio iš karto nusuko prie kameros pritvirtintą anteną ir ją bei kamerą užsikišo už megztinio. Apie tai, kad pavogė kamerą, iš karto draugui N. V. nesakė, tai jam papasakojo tik po kelių dienų. Grįžęs namo iš vaizdo stebėjimo kameros išėmė joje buvusią kortelę ir ją išmetė, o kitą kameroje buvusią atminties kortelę paliko. Vyriškis gyvena su tėvais, dirba pagalbinius darbus, per mėnesį uždirba apie 400 eurų. 
Vyriškis gailėjosi padaręs nusikaltimą.
Šia kamera pasieniečiai fiksavo įtartinų asmenų judėjimą. Tačiau vienąkart nuvykę į minėtą vietą jos nerado.
Apklaustas liudytojas N. V. pripažino, kad jis tą dieną kartu su pažįstamu T. Ž. nuvažiavo prie Kapčiamiesčio hidroelektrinės tvenkinio žvejoti. Kai žvejyba baigėsi, susidėjo meškeres, T. Ž. nuėjo atlikti gamtinių reikalų, o jis laukė automobilyje. T. Ž. sugrįžo maždaug po 5–10 minučių ir jie išvažiavo namo. Po kelių dienų vėl važiavo žvejoti ir T. Ž. prasitarė, kad jis prieš kelias dienas, kai žvejojo, nuo medžio nukabino medžiotojų kamerą. N. V. draugą subarė, kad šis kvailai pasielgęs, ir kamerą liepė pakabinti ten, kur ji buvo. Ar kompanionas taip ir pasielgė, nežino, apie tai vyrai daugiau nekalbėjo.
Ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis grąžino kamerą pasieniečiams.
Nagrinėjant šią bylą teisme buvo atsižvelgta į tai, kad Kapčiamiesčio seniūnijos gyventojas T. Ž. prisipažino padaręs nusikaltimą, praeityje neteistas.
Atsižvelgdamas į šias aplinkybes teismas T. Ž. nubaudė 527,24 euro bauda.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.