Penktąkart įteikti Jaunimo metų apdovanojimai

, Lazdijų r. sav. inf.
Penktąkart įteikti Jaunimo metų apdovanojimai
Penktadienį  Veisiejų kultūros namuose vyko Lazdijų rajono savivaldybės inicijuoti Jaunimo metų apdovanojimai. Tai jau penktus metus organizuojamas renginys, kurio metu nominuojami labiausiai rajono labui nusipelnę jaunuoliai, jaunimo organizacijos bei juos palaikantys žmonės. Renginio vedėjai Aistė ir Povilas, pradėję renginį prasmingais poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais, kvietė susimąstyti, jog gyvename ne vien dėl savęs, o dėl šalia esančių, dėl aukštesnių siekių ir idealų. Tad ne veltui viso renginio metu jaunuolių lūpose ne kartą skambėjo žodžiai „šeima“, „patriotiškumas“, „pilietiškumas“, „gimtasis kraštas“. O ir apdovanojimų pavadinimai bei nominantų veikla liudijo, kad jauni žmonės, pasinėrę į aktyvią visuomeninę veiklą, ieško ir suranda sėkmės raktą, atveriantį duris į dar šviesesnę mūsų visų šiandieną ir prasmingesnį rytojų.
Pirmąją vakaro nominaciją „Metų debiutas“ paskelbti buvo kviečiamas Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Tardamas sveikinimo žodį meras džiaugėsi iniciatyviais, kūrybiškais, rajono vardą garsinančiais jaunuoliais. Jis linkėjo jiems ir toliau tobulėti – mokytis, dirbti, pažinti pasaulį, keliauti, bet visada sugrįžti į Tėvynę, į gimtąjį kraštą, būti jo ateitimi.
Apdovanojimą „Metų debiutas“ meras įteikė Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokinių tarybai – projekto „Naktis mokykloje" organizatoriams. Šių užsiėmimų metu mokiniai mokėsi tapti lyderiais, vykdė savanoriška veikla ir pilietiškumu paremtą projektą „Pilietiškiausios klasės rinkimai" bei nuolat organizavo įvairius patrauklius renginius.
 „Metų savanorio“ apdovanojimą iš Veisiejų šv. Jurgio parapijos klebono Žydrūno Burnio rankų atsiėmė Kornelija Žilionytė - Lietuvos mokinių parlamento VIII kadencijos narė ir buvusi Alytaus regiono pirmininkė, jaunimo Eurodebatų organizatorė Lazdijų rajone, jaunoji šaulė bei Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos prezidentė.
Nominacijos „Metų kūrybiška siela“ nugalėtoja tapo jaunoji dizainerė Karolina Aleksandravičiūtė. Laureatę paskelbė bei apdovanojimą jai įteikė Lazdijų meno mokyklos direktorė Renata Mockevičienė. Ji džiaugėsi, jog ši mergina - meno mokyklos auklėtinė, puiki dailininkė, kūrybinga asmenybė, nestokojanti idėjų ir siekianti jas įgyvendinti.
„Metų organizacija“ išrinktas Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos jaunimo centras. Nugalėtojus apdovanojo ir už aktyvią veiklą kultūriniame bei visuomeniniame gyvenime jiems dėkojo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justina Greblikaitė.
Nominacijos „Metų rėmėjas“ nugalėtoja pripažinta Egidijaus Jurkevičiaus individuali įmonė - už paramą Lietuvos moksleivių sąjungos Lazdijų mokinių savivaldų informavimo centro organizuotam žygiui „LAZDIJAI OPEN 2016". Iš Lazdijų r. sav. jaunimo reikalų tarybos narės Deimantės Savukynaitės rankų apdovanojimą atsiėmę Birutė ir Petras Jurkevičiai teigė, jog jie žavisi jaunais, iniciatyviais žmonėmis, jaučia pareigą jiems padėti bei ragino kitus rajono verslininkus neužverti durų, kuomet jaunuoliai prašo pagalbos, siekdami įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus.
Paskelbti  nominacijos „Už sportinius pasiekimus“ laureatą buvo pakviestas Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas. Šios nominacijos nugalėtoju tapo aerobinės gimnastikos sportininkas Nojus Jarmala. Sveikindamas tiek laureatą, tiek visus jaunus žmones J. Gudžiauskas linkėjo nepamiršti, jog atkaklus darbas, kūryba bei prasmingai leidžiamas laisvalaikis formuoja brandžią asmenybę ir padeda pasiekti užsibrėžtų tikslų.
Įteikti apdovanojimo „Už Lazdijų vardo garsinimą” į scena  lipo praėjusių metų šios nominacijos nugalėtojai „BriedisTu“ įkūrėjai broliai Ignas ir Gustas Klėjai. Šiemet šios nominacijos laureatu tapo Deivydas Palačionis. Jis socialiniame tinkle Facebook įkūręs paskyrą „Atrask Lazdijus“, kurioje nuolat dalijasi informacija apie svarbiausius Lazdijų rajono įvykius.
Ruošiantis Jaunimo metų apdovanojimams, Lazdijų rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba buvo paskelbusi fotografijų konkursą „TAU_TAI svarbu“. Jauni žmonės buvo kviečiami siųsti nuotraukas, kuriose atsispindėtų pilietiškumas,  patriotiškumas ir tautiškumas. Šio konkurso nugalėtoją Martyną Krikštolaitytę paskelbė bei Lazdijų rajono savivaldybės ir „BriedisTu“ įsteigtus prizus jai įteikė Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Jūratė Juodzevičienė.
J. Juodzevičienė taip pat dėkojo visiems, prisidėjusiems prie Jaunimo metų apdovanojimų organizavimo, linkėjo nepristigti idėjų ir būti aktyviais savo krašto piliečiais. Jaunuoliai dėkojo Lazdijų rajono savivaldybei bei kitiems renginio rėmėjams, kurių dėka pavyko įgyvendinti kūrybinius sumanymus.
Šventinius Jaunimo metų apdovanojimus praturtino pasikalbėjimai su žinomais Lazdijų krašto bei Lietuvos jaunuoliais. Mintimis apie tikslų siekimą, patriotiškumą dalijosi ir savo sėkmės istorijas pasakojo Modesta Puniškytė, 800 km keliavusi Šv. Jokūbo keliu, istorijos mokytojas, jaunimo vasaros stovyklos vadovas Linas Janulionis, jaunasis režisierius Marius Pocevičius bei portalo 15 min tyrimų žurnalistas Dovydas Pancerovas, besidomintis propagandine žiniasklaida, informaciniais karais, gynyba, kariuomene bei kitomis šiandienos aktualijomis.
Puikią vakaro nuotaiką kūrė jaunųjų Lazdijų krašto atlikėjų Violetos Česnulytės, Veisiejų akordeonistų, šokėjų iš Marijampolės Erikos ir Paulos bei Lietuvoje garsaus jaunosios kartos režisieriaus, aktoriaus ir muzikanto Vido Bareikio koncertinė programa.
Pasveikinus visus nominacijų nugalėtojus, pasidžiaugus skambiomis dainomis ir energingais šokiais, vakaro dalyviai buvo pakviesti pabendrauti neformalioje aplinkoje prie arbatos puodelio.
 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.