Perspėja dėl sunkios ligos – legioneliozės

Perspėja dėl sunkios ligos – legioneliozės
Vaidotas Morkūnas 
Kai UAB „Lazdijų šiluma“ išplatino informaciją, kad kiekviename daugiabučiame name bus atliekama terminė dezinfekcija siekiant užkirsti kelią legionelių dauginimuisi, žmonės pradėjo domėtis, kas yra ta pavojinga liga legioneliozė, kurios bakterijos plinta vandens garais, ir ar iš tiesų tų bakterijų yra tiek daug, kad jos gali sukelti ligą. Dar šilumininkai prašė gyventojų, kad jie atsuktų visus bute esančius karšto vandens čiaupus ir paliktų 66 laipsnių karščio bėgantį  vandenį 5 minutes, nes tik taip pakėlus vandens temperatūrą žūsta legionelių bakterijos. 
Visuomenės sveikatos centro Lazdijų skyriaus vedėja Dalytė Nekraševičienė teigė, kad panikuoti dėl legioneliozės žmonės neturėtų, būtina naudoti dezinfekcines priemones taip, kaip nurodė  Lazdijų šilumininkai. „Mes neturime duomenų dabar, kad legionelių kiekis vandenyje kur nors yra itin didelis ir galėtų grėsti žmonių sveikatai, nesame nustatę tokių faktų, ir sergančių tokia liga rajone nebuvo. Šilumos tinklų įmonė yra įpareigota kiekvienais metais atlikti terminę dezinfekciją, pakelti vandens temperatūrą iki 66 laipsnių karščio ir paraginti žmones tokiu vandeniu praplauti savo vamzdžius ir čiaupus. Mes nuolat raginame šilumininkus tai daryti, o jie šiuo metu tai ir daro. Galiu tik pažymėti, kad praeitais metais mes tyrėme legionelių kiekį vandenyje ir nustatėme, jog jų kiekis neviršija leistinos normos ir nėra pavojingas. Tokių mikrobų visad yra ir jie linkę daugintis, todėl būtina aktyviai sekti jų kiekį ir neleisti plisti“, – pasakojo D. Nekraševičienė.
Visuomenės sveikatos specialistė sakė, kad žmonėms būtina itin saugotis, nes legioneliozė yra labai pavojinga liga. „Ji plinta per vandens garus. Garai dažniausiai išsiskiria ne virtuvėje, o besiprausiant duše arba vonioje. Įkvėpus tų garų su legionelių bakterijomis jos pasiekia plaučius. Ir tuomet žmogus suserga stipriu plaučių uždegimu, kuris sunkiai gydomas. Kontakto būdu ar geriant vandenį tokia liga neužsikrėsi. Pakartosiu dar kartą, kad susergama tik įkvėpus garų. Didelė rizika susirgti šia liga yra pagyvenusiems žmonėms, kurių nusilpusi imuninė sistema ir kurie yra sirgę plaučių ligomis ir šie organai buvo pažeisti. Praeitais metais vienas pagyvenęs žmogus Vilniuje numirė susirgęs šia liga. Taigi, kviečiu žmones saugotis ir būtinai dezinfekuoti dušų, čiaupų galvutes, mechaniškai nuvalyti nuosėdas. Tik taip galėsime išvengti sveikatos sutrikimų“, – pasakojo D. Nekraševičienė.
Visuomenės sveikatos centro Lazdijų skyriaus vedėja taip pat tvirtino, kad atšalus orams gripo susirgimų rajone banga traukiasi tik palaipsniui. „Nuolat sekame šią situaciją ir analizuojame duomenis. Štai prieš dvi savaites 10 tūkstančių gyventojų turėjome 76 susirgimo atvejus, o praeitą savaitę jų šiek tiek padaugėjo ir buvo užregistruota 86 atvejai. Taip ir svyruoja rodikliai, nors tikimės, kad jau išgyvenome epidemijos periodą ir susirgimų mažės“, – optimistiškai sakė D. Nekraševičienė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.