Pilietiškumo pamoka su premjeru A. Kubiliumi

, Liveta Straigytė, Šventežerio vidurinė mokykla, 10 kl
Pilietiškumo pamoka su premjeru A. Kubiliumi

 

Esame dešimtokai ir mokomės pilietinio ugdymo.  Kas tai per pamoka? Ogi sužinome, kas ir kaip valdo mūsų šalį, kokias turime pareigas ir teises, ką galima, o ko ne. Kokios  yra Seimo, Vyriausybės ir Prezidento funkcijos ir t. t.? Kartais būna įdomu, kartais nuobodu. Tai štai, mokytojai verčiasi per galvą, kad būtų įdomiau. Kažkada, dar lapkričio mėnesį,  mūsų mokyklos direktorius Artūras Čiurlionis suspėjo užregistruoti mūsų ir Stebulių pagrindinės mokyklos mokinius stebėti gyvai Vyriausybės posėdį. Iš karto tapo įdomu: pamatyti gyvus ministrus – tai kažkas nerealaus.
Taigi į Vilnių išvykome balandžio 18 d. kartu su būsimais draugais iš Stebulių pagrindinės mokyklos (jie visi pažadėjo ateiti mokytis į mūsų mokyklos į 11 kl.). Vyriausybės rūmuose buvome priimti paties Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus! Nors jo padėjėja sakė, kad premjeras yra svarbiame posėdyje dėl dujų terminalo statybos, ir kad vargu, ar ateis su mumis susitikti.  Vis dėlto išgirdęs, kad atvežėme Lazdijų mero linkėjimus, jis palikęs posėdį skyrė mums keliolika minučių savo brangaus laiko. Mes neslėpėme nuostabos šiltu ir maloniu Ministro Pirmininko bendravimu. Šio straipsnio autorei teko garbė pasėdėti patogioje premjero kėdėje ir porą minučių „laikinai eiti premjero pareigas“. Ką suspėjau per tas 2 minutes? Ogi perverčiau apie dešimt Lietuvos atominės elektrinės statybos įstatymo projekto puslapių ir užsakiau visiems ekskursijos dalyviams kavos puodelį. Kėdė man patiko! Beje, Andrius Kubilius labai malonus, paprastas, turintis humoro jausmą žmogus. Visiškai ne toks, kokį mums pateikia žurnalistai bei televizija. 
Mūsų grupės vadovės, Stebulių pagrindinės mokyklos direktorės Vilijos Padimanskienės, paklaustas, ar pritartų idėjai, kad geriau būtų paremti kaimo mokinius dviračiais, jog jie galėtų pasiekti mokyklą, Ministras Pirmininkas liko sužavėtas šia idėja. Juk dviratis tai sveikas gyvenimo būdas  ir pačio Ministro Pirmininko tikras hobis.
Apie Vyriausybės darbą papasakojo mums premjero patarėjas (beje, kilęs iš Veisiejų krašto). Vėliau susipažinome su ministrų darbu, Vyriausybės patalpomis ir, svarbiausia, galėjome dalyvauti tikrame visų ministrų posėdyje. Pasijutome labai svarbūs, kai per Vyriausybės posėdį premjeras Andrius Kubilius visiems pranešė, kad  MES dalyvaujame posėdyje, lydimi direktoriaus Artūro Čiurlionio, ir kai net du ministrai: švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius ir vidaus reikalų ministras A. Melianas, pasisakė žinantys mūsų mokyklą!
 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.