Po šešerių metų vėl atgaivinta Dzūkijos krašto medžiotojų ir žvejų šventė

, Sigita Vaitkevičė
Po šešerių metų vėl atgaivinta Dzūkijos krašto medžiotojų ir žvejų šventė

Nors šventės organizatoriams — Medžiotojų ir žvejų draugijos Lazdijų skyriaus valdybai ne visi būreliai buvo davę pažadą šventėje dalyvauti, tačiau susirinko visų 13 rajono būrelių atstovai. Nuotraukoje Giraitės medžiotojų būrelis.

Jau bebaigianti iš rajono gyventojų atminties išnykti Medžiotojų ir žvejų draugijos šventė šiemet vėl sugrįžo. Pagaliau, po šešerių metų, paskutinį šių metų liepos šeštadienį.  Kaip sakė medžiotojų ir žvejų draugijos Lazdijų skyriaus pirmininkas Algirdas Kreiza, sugrįžo visų pasiilgta, viso gausaus būrio rajono medžiotojų ir žvejų draugijos narių, jų šeimų, šventės rėmėjų pastangomis. Kaip „Dzūkų žinioms“ pasakojo Algirdas Kreiza, paskutinį kartą tokios šventės būta prieš šešerius metus. Vėliau tiesiog nebeliko sąlygų ją rengti – kelerius pastaruosius metus siautėjęs afrikinis kiaulių maras Lazdijų, kaip ir visos Lietuvos medžiotojams, padarė nemažos žalos. Todėl švęsti nebuvo noro. Tačiau šiemet vėl nutarta tokią šventę atgaivinti. Juo labiau, jog LMŽD Lazdijų skyrius vienija beveik 500 medžiotojų.
O kad šventė buvo labai reikalinga, rodė ir dalyvių gausa – ne tik svečiai iš Vilniaus, aplinkinių rajonų medžiotojų draugijų atstovai, bet ir medžiotojų, žvejų šeimos, veteranai, kitų šeimų – jau ištisos kartos atvyko į šį seniai lauktą renginį. Šventei itin tinkamą vietą –ant ribos tarp Lazdijų ir Druskininkų savivaldybių, Druskininkėlių kaime, pasiūlė naujos kaimo turizmo sodybos savininkas Renaldas Maziukas. Vieta itin tinkama tokiai šventei organizatoriams pasirodė ne tik dėl to, jog čia itin erdvu vietos, bet ir todėl, jog yra įrengta šaudykla, atitinkanti saugumo reikalavimus. O šaudymo rungtis šioje šventėje – viena iš laukiamiausių, įdomiausių, pagrindinių. 
Savo atostogų dienos tam nepagailėjo ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, pasidžiaugti kartu su kaimynais atvyko medžiotojų ir žvejų draugijos Varėnos skyriaus pirmininkas Rolandas Micevičius bei Alytaus skyriaus pirmininkas Evaldas Dainauskas. Šventės dalyvius savo apsilankymu pagerbė 
rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, mero padėjėja Renata Škarnulytė bei profesorius Juozas Galdikas. 
 
Dalyvavo visi 13 būrelių
Nors šventės organizatoriams – Medžiotojų ir žvejų draugijos Lazdijų skyriaus valdybai ne visi būreliai buvo davę pažadą šventėje dalyvauti, tačiau susirinko visų 13 rajono būrelių atstovai.  Be to, itin gausiai. Lazdijų skyriaus pirmininkas Algirdas Kreiza sako nesitikėjęs tokio būrio. Dar iš vakaro, penktadienį, dauguma jų susistatė palapines. Mat pirmoji rungtis – žvejyba – prasidėjo jau 8 valandą ryte,  žvejų registracija vyko nuo 7 valandos. Dvi valandas užtrukę Trikojo ežere, žvejai parvežė nemažą laimikį. Kaip sakė Medžiotojų ir žvejų draugijos Lazdijų skyriaus vyriausiasis medžioklės žinovas Anatolijus Palionis, pirmosios vietos laimėtojai – Šilelio medžiotojų ir žvejų būrelio atstovai L. Dumbliauskas ir T. Valukonis sugavo net 4 kg ir 20 g žuvies. Be to, Linui Dumbliauskui tą dieną pavyko sugauti ir didžiausią tos dienos žuvį, kuri svėrė 360 g. Antrieji buvo Seirijų medžiotojų ir žvejų būrelio žvejai R. Čepukaitis ir S. Sovosta, sugavę 2 kg ir 880 g žuvies, tretieji – Veisiejų būrelio žvejai P. Kūlaitis ir S. Barauskas, kurių laimikis – 1 kg ir 450 g. Vienintelei šioje rungtyje dalyvavusiai moteriai Sonatai Žagarinskienei pasisekė sugauti 150 g žuvies. 
Lygiagrečiai su šia rungtimi vyko ir šaudymo į lėkšteles varžybos, sutraukusios itin daug dalyvių bei žiūrovų. Nepralenkiami šioje rungtyje buvo Leipalingio medžiotojų būrelio medžiotojai R. Turauskas, T. Turauskas ir R. Rutkauskas, laimėję pirmąją vietą. Antroji vieta atiteko Balsio medžiotojų būrelio nariams J. Janušoniui, A. Aksenčiui ir A. Barkauskui. Trečiosios vietos laimėtojų prizais buvo apdovanoti medžiotojų klubo „Kurkliai“ medžiotojai K. Gylys, D. Blaškevičius ir G. Bedunkevičius. Individualiose šaudymo į lėkšteles varžybose pirmasis buvo J. Janušonis, antrasis – D. Blaškevičius, trečiasis – A. Aksentis. 
Savo gebėjimą irkluoti vienairkle valtimi būrelių nariai demonstravo tam skirtoje specialioje rungtyje. Geriausiai čia pasirodė Veisiejų būrelio atstovas Ž. Barauskas, užėmęs pirmąją vietą, antrasis buvo Kapčiamiesčio būrelio atstovas A. Dumbliauskas, trečiasis – Šilelio būrelio atstovas. A. Kamarūnas. 
Dar viena – spiningo metimo į taikinį arba kastingo rungtis netikėtai sėkmingiausia tapo Aštriosios Kirsnos medžiotojų ir žvejų  būrelio atstovams  G. Kajokui ir A. Merkininkui. Jie ir laimėjo pirmąją vietą. Antrieji buvo Kapčiamiesčio būrelio žvejai M. Žiurinskas ir V. Juškovas, tretieji – žvejai iš Seirijų R. Čepukaitis ir V. Macionis.  Šventėje taip pat dar buvo ir kitų rungčių, tarp kurių – ir humoristinė kailio atpažinimo rungtis, skirta tik šventėje dalyvavusioms moterims. Argi ne linksma, kai šventės viešnioms (jos rungtyje dalyvavo užrištomis akimis), išdrįsusioms parodyti savo sugebėjimus, organizatoriai ne tik tikrus kailius pakišdavo po ranka, bet ir šepečius, dulkių šluostes...
 
Apdovanojimai – ne tik nugalėtojams
Šventei baigiantis buvo išdalinta gausybė apdovanojimų. Kaip sakė Medžiotojų ir žvejų  draugijos Lazdijų skyriaus pirmininkas Algirdas Kreiza, šventės nugalėtojų prizams iš savo fondo lėšų skyrė ir rajono savivaldybės meras Artūras Margelis – tai suteikė šiai šventei dar daugiau solidumo. Savo produkcija ją taip pat parėmė E. Jurkevičiaus individuali įmonė, K. Rudzinsko ir S. Vizmano žvejybos įrangos parduotuvės. Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas padėkos raštą už ilgametį medžioklės tradicijų puoselėjimą įteikė „Dzūkijos“ medžiotojų būrelio pirmininkui Donatui Urbanskui. Seimo Pirmininko pavaduotojo K. Komskio padėkos raštais buvo apdovanoti ilgamečiai Lazdijų medžiotojų ir žvejų draugijos vadovai – draugijos pirmininkas Algirdas Kreiza ir buvęs šios draugijos medžioklės žinovas, šiuo metu – Garbės medžiotojas Jaroslavas Stankevičius bei Leipalingio medžiotojų būrelio pirmininkas Juozas Rutkauskas.  Rajono savivaldybės meras Artūras Margelis savo  padėkos raštus įteikė LMŽD Lazdijų skyriaus valdybos nariui ir Garbės žvejui Sigitui Babarskui, Šilelio medžioklės būrelio medžiotojui Linui Dumbliauskui, Leipalingio medžiotojų būrelio medžiotojui Algimantui Dijokui bei „Kibirkšties“ medžiotojų būrelio pirmininkui Giedriui Jaruševičiui. Prisimindamas šį puikų renginį, rajono savivaldybės meras Artūras Margelis sakė, jog jis visiems dalyviams paliko puikų įspūdį ne tik dėl gero organizavimo, bet ir dėl rajono medžiotojų ir žvejų vieningumo, jų šeimų palaikymo. „Įdomios rungtys, puiki nuotaika, visų noras dalyvauti, – tai puikus pavyzdys ir kitoms rajono bendruomenėms, asociacijoms, kaip reikia organizuoti šventes“, – sakė rajono savivaldybės meras, kuris sako šventėje dalyvavęs ne tik kaip rajono vadovas, bet ir kaip medžiotojas, tiesa, kol kas nemedžiojantis. Tačiau šį užsiėmimą žadėjo būtinai kada nors išbandyti – kai atsiras gyvenime laisvesnio laiko.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.