Pradėtas ikiteisminis tyrimas policijos pareigūnui dėl smurto prieš dešimtmetį

, Rasa Tautvydaitė
Pradėtas ikiteisminis tyrimas policijos pareigūnui dėl smurto prieš dešimtmetį

Lazdijuose 10-metį trenkė į sieną. Po kraupaus smurto kėdainiečių šeimoje, kai buvo mirtinai sumuštas 4 metų berniukas, dar vienas itin skaudus atvejis užfiksuotas Lazdijuose.

Po sukrečiančios žinios apie Kėdainiuose mirtinai sumuštą keturmetį pasirodė informacija ir apie smurtą patyrusį dešimties metų vaiką Lazdijų rajone. Šeštadienį internetiniame tinklalapyje lrytas.lt pasirodė informacija apie Lazdijuose įvykusį incidentą: „Po tragedijos Kėdainiuose smurto šeimose banga plinta: Lazdijuose 10-metį trenkė į sieną. Po kraupaus smurto kėdainiečių šeimoje, kai buvo mirtinai sumuštas 4 metų berniukas, dar vienas itin skaudus atvejis užfiksuotas Lazdijuose. Penktadienio vakarą artimoje aplinkoje buvo žiauriai sumuštas 10 metų berniukas. Lazdijietis V. S., būdamas namuose, suėmė mažametį už rankos ir trenkė jį į sieną. Berniuko artimieji iškvietė teisėsaugos pareigūnus. Sužeistą vaiką apžiūrėjo medikai. Vaikas patyrė didžiulį stresą. Pirminiais duomenimis, sužalojimai nepavojingi. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vaiko sužalojimo.“
Po šio incidento tiek viešoje erdvėje publikuoti straipsniai, tiek asmeniški pasisakymai apie smurto atvejį Lazdijuose susilaukė milžiniško gyventojų ir įvairių institucijų dėmesio. Vieni aršiai ragina visus smurtaujančius prieš vaikus bausti, kiti gi ieško kaltų pačioje šeimoje, mat vaiką, šiuo atveju, sužalojo kaimynystėje gyvenantis vyras. Taip pat daugeliui pro akis nepraslydo ir tai, kad dešimtmetį berniuką nuskriaudė buvęs policijos pareigūnas. Kai kam tai lengvinanti aplinkybė, mat „jei jau pareigūnas nesusivaldė, tai šeima tikrai turi problemų“, o kitiems priešingai – sunkinanti. 
Dėl žinių apie smurtą patyrusio vaiko šeimą bei smurtautojo tolesnį likimą pasiteiravome Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojų. Paklausta, ar Lazdijų mieste penktadienio (šių metų sausio 27 d.) vakarą sumušto berniuko šeima buvo žinoma Vaiko teisių apsaugos skyriui, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Kasiulionienė atsakė teigiamai: „Vaiko teisių apsaugos skyriui berniuko šeima buvo žinoma“. Paklausta, kodėl, moteris atsakė: „Šeima Vaiko teisių apsaugos skyriui žinoma dėl moters socialinių įgūdžių stokos ir dėl to buvo įrašyta į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą.“ Paklausta apie tolesnį vaiko likimą, Dalia Kasiulionienė teigė, kad vaikas iš šeimos paimtas nebus: „Vaikas iš šeimos nebus paimtas, kadangi smurtavo prieš jį ne motina, o kaimynas. Motina yra vaiko įstatyminė atstovė, kuri juo rūpinasi bei užtikrina jo saugumą. Tai liudija, kad  pati mama dėl panaudoto smurto prieš jos vaiką kreipėsi į policiją, apsilankė pas medikus ir t. t.“. Apie tolesnį smurtautojo likimą Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė D. Kasiulioninė teigė jokių konkrečių žinių suteikti negalinti: „Skyriaus turimomis žiniomis, kaltinamojo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas.“
Tolesnis visų Lietuvoje augančių vaikų, prieš kuriuos smurtauja artimieji, likimas dar  nėra aiškus. Internetinėje erdvėje kasdien vis pasirodo informacijos apie politikų ar žinomų žmonių vienus ar kitus pasisakymus, raginimus nesmurtauti. Štai Ramūnas Karbauskis savo frakcijos narių reikalauja vieningai balsuoti dėl draudimo smurtauti prieš vaikus, Prezidentūra teikia pataisas Seimui dėl privalomo psichologo dalyvavimo vaikų apklausose, Seimo Pirmininkas primena, kad kova su smurtu – ne tik įstatymų pataisų klausimas ir t. t. Tačiau po daugybe panašių į šiuos straipsnių slepiasi žinia, kad Seimo nariai patys nesutaria dėl sąvokų reikšmės bei kaip traktuoti vieną ar kitą veiksmą šeimoje. Reikėtų nepamiršti ir spaudoje pasirodžiusios „gėdos lentos“, kurioje puikuojasi septynios Seimo narių nuotraukos. Rimantas Jonas Dagys, Mantas Adomėnas, Laurynas Kasčiūnas, Agnė Širinskienė, Eugenijus Jovaiša, Povilas Urbšys, Paulius Saudargas. Šis septynetas pareikalavo išbraukti fizinių bausmių draudimą ir nepriežiūrą iš smurto prieš vaikus apibrėžimo, ignoruodami, kad tai dažniausiai Lietuvos vaikų patiriamos smurto formos, tačiau nepaisant visų šių daug dėmesio sulaukusių įvykių ir kalbų apie vaikų patiriamą smurtą artimoje aplinkoje, Seime dar nėra galutinai nuspręsta, kada bus priimtos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos. Seimas dėl to ketina surengti neeilinę sesiją.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.