PRAEIVIO UŽRAŠAI

PRAEIVIO UŽRAŠAI
Praėjusį savaitgalį Pietų Korėjos mieste Pjongčange baigėsi kelias savaites trukusios žiemos olimpinės žaidynės. Dar gerokai prieš šias žaidynes aktualūs buvo ne tiek sportiniai, kiek politiniai klausimai. Tai buvo kalbos apie tai, kad šios olimpinės žaidynės yra gera proga atnaujinti stalinistinės Šiaurės Korėjos ir laisvam ir civilizuotam laisvajam pasauliui priklausančios Pietų Korėjos santykius. Vien tik tai, kad moterų ledo ritulio turnyre dalyvavo viena šių valstybių komanda, yra ne toks jau menkas pasiekimas. Pietų Korėjoje apsilankė nemažai Šiaurės Korėjos režimo atstovų. Nors sklido kalbos, kad tai bus didelis postūmis į priekį šių valstybių santykiuose, bet tai buvo greičiau simboliniai gestai nei realūs žingsniai į priekį. Juk ne veltui nemažai pietų korėjiečių gatvėse protestavo prieš Šiaurės Korėjos režimą. Ir jie buvo visiškai teisūs, nes kaip galima bendrauti su šalimi, kurioje vyrauja stalinistinis režimas, o šiaurės korėjiečiai persekiojami, tardomi, kankinami, marinami mirties lageriuose ir žudomi. Norint normalizuoti santykius su Šiaurės Korėja reikia pirmiausiai siekti nors minimalių demokratinių poslinkių šioje šalyje.
Kitas svarbus dalykas buvo Rusijos atletų dalyvavimas šiose olimpinėse žaidynėse ne su savo, o su olimpine vėliava. Rusijoje atletų dopingo vartojimo mastas pasiekė neįtikėtiną lygį. Atlikti tarptautiniai tyrimai pademonstravo, kad šios šalies sportininkai draudžiamus preparatus vartojo ne tik su savo trenerių ar fizioterapeutų pagalba, bet net su aukščiausių Kremliaus politikų palaiminimu įskaitant ir šios šalies prezidentą V. Putiną. Rusija kaip valstybė ilgus dešimtmečius kūrė sistemą, kad jų sportininkai taptų geriausiais pasaulyje. Sąžiningu būdu jiems tai nepavyko, tad nutarė laimėti šerdami sportininkus dopingu. Bet yla anksčiau ar vėliau išlenda iš maišo.
Tiesiai šviesiai sakant, Rusijos atletams turėjo būti neleista dalyvauti šioje olimpiadoje, nes kaipgi kitaip pamokyti šią valstybę už leidimą savo sportininkams vartoti draudžiamus preparatus. Deja, Tarptautinis olimpinis komitetas nusileido, ir Rusija dalyvavo Pjongčango olimpiadoje su olimpine vėliava, o jos atletams iškovojus aukso medalius nebuvo grojamas jų šalies himnas. Bet greitai visas pasaulis vėl įsitikino, kad Rusija atvirai spjauna į veidą visam sąžiningai besivaržančiam pasauliui, nes jos atstovai vėl buvo sučiupti naudojantys dopingą jau Pjongčange. O didysis pasaulio naivume!
Itin įžūliai olimpinėse žaidynėse elgėsi Rusijos sirgaliai, kurie į tribūnas tempė sovietines vėliavas su Lenino bei kūjo ir pjautuvo atvaizdais. Savo agresyviu elgesiu šios šalies sirgaliai stengėsi kompensuoti savo nepilnavertiškumo kompleksą prieš visą laisvąjį pasaulį.
Nors Rusija ir stengėsi vis dar vaizduoti, kad sporte ji yra supervalstybė, šiose olimpinėse žaidynėse ji pasirodė blankiai, nes medalių įskaitoje teužėmė tryliktąją vietą iškovodama tik du aukso medalius. Šioje įskaitoje pirmavo Norvegija, kuri iškovojo net keturiolika aukso, keturiolika sidabro ir vienuolika bronzos medalių. Antri buvo vokiečiai, treti – kanadiečiai, ketvirti – JAV atstovai, penkti – Nyderlandai. Norvegija būdama nedidelė gyventojų skaičiumi šalis įrodė, kad jos sėkmę Pjongčango olimpinėse žaidynėse lėmė senos žiemos sporto tradicijos, talentingi sportininkai ir ilgas bei sunkus pastarųjų ruošimasis sportinėms varžyboms. Pasirodo, kad būtum geriausiu, nereikia naudoti dopingo.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.