Prisigėrė tiek, kad nesuprato, kaip atsidūrė prie vairo

, Vaidotas Morkūnas
Prisigėrė tiek, kad nesuprato, kaip atsidūrė prie vairo
Taip atsitiko K. V., kuris policininkams girtas prie vairo šių metų kovo 3 dieną įkliuvo Noragėlių seniūnijoje, Vosbūčių kaime. Girtas ne šiaip sau – jo kraujyje nustatyta 2,88 promilės etilo alkoholio. Vyriškis užsidirbo baudžiamąją bylą ir sėdo į teisiamųjų suolą.
Teisiamasis niekaip nesugebėjo paaiškinti, kodėl ir kaip jis girtas atsirado prie vairo ir važiavo.
Tačiau apklausiamas pareigūnų, o vėliau ir teisme K. V. kaltu prisipažino. Paaiškino, kad  tą dieną dirbo UAB „Mugė“. Automobilis „Audi 80“ buvo bendrovės teritorijoje, jis juo niekada nevažinėjo, nes neturi teisės vairuoti, niekas jam jo vairuoti nedavė. K. V., po darbo išgėręs apie 3–4 butelius stipraus alaus, net nesuvokia, kaip ir kodėl sėdo prie vairo, iš kur gavo raktelius, tačiau važiavo šiuo automobiliu namo. Netoli namų sustojo, kur jį ir sulaikė policijos pareigūnai. K. V. gailisi padaręs nusikaltimą, pripažįsta, kad yra priklausomas nuo alkoholio, sutinka nuo šios priklausomybės gydytis. 
Jį sulaikę pareigūnai tvirtino, kad patruliuodami  Balkasodžio kaime pamatė  važiuojantį automobilį „Audi 80“, kuris manevruoja labai pavojingai. Jau  Lazdijų rajono teritorijoje, ties Plentos kaimu, pastebėjo kelkraštyje stovintį šį automobilį. Iš automobilio vairuotojo pusės išlipo asmuo, kuris prisistatė esantis K. V. Bendraujant su asmeniu, iš jo burnos sklido stiprus alkoholio kvapas, judesiai buvo nekoordinuoti. Paprašius automobilio dokumentų, jis jų pateikti negalėjo, nes jų neturėjo. Paklausus, kur yra automobilio dokumentai, jis atsakyti negalėjo, nurodė, kad automobilis priklauso jo darbdaviui. 
Liudytoja A. K. patvirtino, kad jai priklauso tas  automobilis. Šis automobilis žodinio susitarimo būdu yra perduotas naudotis įmonei UAB ,,Mugė“, kurios direktorius yra jos vyras A. K. Automobilis nebuvo priskirtas konkrečiam asmeniui, juo naudojosi visi darbuotojai, kurie turi vairuotojo pažymėjimą ir kuriems reikėjo važiuoti įmonės reikalais. Darbuotojai bet kuris galėjo pasiimti ir važiuoti automobiliu neatsiklausę tik tuomet, jei reikia į degalinę pakeisti dujų balioną, reikalingą įmonėje, kitais reikalais darbuotojai negalėjo važinėti be direktoriaus leidimo, nei vienam iš darbuotojų nebuvo leista automobiliu naudotis asmeniškai.
Teismas konstatavo, kad kaltinamasis padarė vieną tyčinę nusikalstamą veiką, kuri yra nesunkus nusikaltimas, paskirtos bausmės neatlikęs, baustas administracine tvarka, bendruomenės charakterizuojamas kaip piktnaudžiaujantis alkoholiniais gėrimais.
Rajono apylinkės teismas K. V. pripažino kaltu ir paskyrė terminuotą laisvės atėmimą 4 mėnesiams ir 201,09 Eur baudą, tačiau nusprendė terminuotos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti 1  metams ir, jam sutinkant, įpareigojo jį gydytis alkoholio priklausomybės ligą.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.