Priteisė rekordinę skolą šilumos tinklams

, Vaidotas Morkūnas
Priteisė rekordinę skolą šilumos tinklams
Skolos niekur nedingsta, jos linkę didėti žaibo greičiu. Prasideda teismai dėl skolos išieškojimo, o po to nemalonus skolų išieškojimas sunkia našta užgula prasiskolinusiųjų pečius.
Taip atsitiko ir buvusiai lazdijietei L. G., kuri skolas už suvartotą šilumos energiją butui šildyti bei šiltą vandenį uždarajai akcinei bendrovei „Lazdijų šiluma“ išaugino iki neregėtų aukštumų – iki maždaug 8 tūkstančių eurų.
Lazdijų šilumininkai neapsikentę tokių L. G. skolų augimo  kreipėsi į teismą. Tos didžiulės skolos susidarė nuo 2008 metų rugsėjo iki praeitų metų rugsėjo mėnesio. Savo bute Lazdijuose skolininkė jau daug metų  negyvena, ją šilumininkams sunku buvo surasti. „Lazdijų šilumos“ atstovai išsiaiškino, kad šiuo metu moteris gyvena Vilniuje.
Rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs šią civilinę bylą, patenkino UAB „Lazdijų šiluma“ ieškinį L. G.  Už akių priėmė sprendimą priteisti iš L. G. šiai įmonei 7 891,40 euro skolos, 1 062,32 euro delspinigių, 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteis­tą su­mą (8 953,72 euro)  ir 269 eurų bylinėjimosi išlaidų. Taip pat skolininkei dar teks sumokėti  3,75 euro bylinėjimosi išlai­dų valstybei.
Kaip teigė UAB „Lazdijų šiluma“ generalinis direktorius Virgaudas Šerėnas, tai didžiausia   kada nors priteista skola rajone, kuri susidarė per 8 metus piktybiškai  nemokant už karštą vandenį ir  suvartotą šilumos energiją butui šildyti. Direktorius tvirtino, kad dabar   ieškoma galimybių, kaip šį  praskolintą butą parduoti iš varžytynių. Direktorius sakė, kad šiuo metu šilumos vartotojai įmonei iš viso dar yra skolingi per 150 tūkstančių eurų. ,,Mūsų įmonei tai yra dideli pinigai. Dabar pavyko šiek tiek tą skolos augimą stabilizuoti.  Turiu pasakyti, kad skolos per šildymo sezoną visad linkę didėti, o  per vasarą butų savininkai jas sumažina. Mums tik kelia nerimą tie nuolatiniai skolininkai, kurių skolos metai iš metų tęsiasi ir nesumažėja. Turime tokių, kurie skolingi per 3 tūkst. eurų ir daugiau. Tai dabar daugiausiai skolingi.  O  minėtos L. G. skolos iš tiesų buvo rekordinės, tai išskirtinis atvejis, daugiau tokių, šitaip išaugintų, neturime“, – sakė direktorius.

Komentarai

Straipsnyje rašoma, kad buto

Straipsnyje rašoma, kad buto savininkė jau daugelį metų bute negyveno. Tai kas bute vartojo karštą vandenį, už kurį priteista skola?

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.