Rajono krepšinio pirmenybių čempionai — „Pietų Megrame“

, Vaidotas Morkūnas
Rajono krepšinio pirmenybių čempionai — „Pietų Megrame“

Nepatyrusi nei vieno pralaimėjimo šiame čempionate „Pietų Megrame“ komanda tapo rajono krepšinio pirmenybių čempione.

Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Lazdijų sporto centre įvyko rajono krepšinio pirmenybių finalinės varžybos. Prieš jas krepšininkai varžėsi krepšinio meistriškumo rungtyse, tritaškių konkurse. Lazdijų sporto centro treneris Ričardas Čepanonis, rajono krepšinio varžybų vyriausias teisėjas, sakė, kad krepšinio meistriškumo konkurse jėgas išbandė 12 krepšininkų. Šioje rungtyje buvo varžomasi atliekant įvairius žaidimo technikos elementus: kamuolio varymą, perdavimus, metimus iš įvairių padėčių ir kt. Techniškiausiai tai darė Marijonas Žukauskas iš „Pietų Megrame“ komandos. Vėliau vykusiame tritaškių konkurse, kuriame dalyvavo 14 krepšininkų, taikliausias buvo Vytenis Vaivada irgi iš „Pietų Megrame“ komandos. Jam įteiktas asmeninis prizas. Tačiau visi susirinkusieji nekantriai laukė didžiojo finalo, kuriame susitiko Lazdijų „Pietų Megrame“ komandos krepšininkai su Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos „Ąžuolo“ komanda. Jose ir sprendėsi, kuri komanda stipriausia rajone ir taps rajono krepšinio pirmenybių čempione. Po keturių kėlinukų atkaklios, gražios kovos, kur rezultatas greitai keitėsi tai vienos, tai kitos komandos naudai, „Pietų Megrame“ komandai pavyko palaužti veisiejiečius rezultatu 87:81. Lazdijiečių komandai 21 tašką pelnė Arminas Bučinskas, Edvinas Vaina į savo sąskaitą įsirašė 18 taškų. Pralaimėjusių komandoje net 36 taškus pelnė Darius Stonkus. Nepatyrusi nei vieno pralaimėjimo šiame čempionate „Pietų Megrame“ komanda tapo rajono krepšinio pirmenybių čempione. Ši komanda balandžio 11 dieną Druskininkuose dalyvaus Alytaus apskrities krepšinio pirmenybėse.

Finaliniam susitikimui teisėjavo teisėjai iš Marijampolės. Nugalėtojų komandos treneris R. Čepanonis tvirtino, kad laimėti čempionų vardą pavyko todėl, jog buvo surinkta stipri komanda. Trečią vietą šiame čempionate užėmė Lazdijų sporto centro komanda, 94:58 nugalėjusi „Auroros“ komandą. Buvo sudarytas šio finalinio ketverto simbolinis penketas. Į jį pateko Arminas Bučinskas ir Edvinas Vaina („Pietų Megrame“), Gytis Sušinskas (Veisiejų TVM „Ąžuolas“), Dovydas Zdančius (Lazdijų sporto centras) ir Laimonas Juškauskas („Aurora“).

Šių varžybų vienas iš organizatorių, R .Čepanonis, pateikė statistikos apie čempionatą. Šiemet jau 19 kartą buvo organizuotos rajono krepšinio pirmenybės, kuriose dalyvavo 7 komandos. Jos vyko keturis mėnesius, sužaista 42 rungtynės. Kiekviena komanda su kita turėjo sužaisti po dvejas rungtynes. Taip išaiškėjo stipriausių komandų finalinis ketvertas. Į jį pateko reguliaraus čempionato nugalėtojai „Pietų Megrame“, Veisiejų „Ąžuolas“, Sporto centro auklėtinių komanda bei „Aurora“. Šios komandos tarpusavyje žaisdamos ir pasidalino prizines vietas. Veisiejų „Ąžuolas“ pateko į finalą, sunkiai nugalėjęs Lazdijų Sporto centro auklėtinius, o „Pietų Megrame“ nugalėjo „Aurorą“ ir taip laimėjo teisę varžytis dėl čempionų titulo. „Turiu pastebėti, kad pernai metais tokiose varžybose žaidė 6 komandos. Pirmą kartą mūsų pirmenybėse sužaidė Lenkijos lietuvių iš Punsko komanda, kuriai vadovavo Dovydas Nometka. Kadangi anksčiau bendravom su punskiečiais, važiuodavom ten žaisti, todėl ir pakvietėm juos dalyvauti. Ši komanda mūsų pirmenybėse užėmė 6 vietą. Aišku, komanda potencialo turi, žaidžia neblogai. Tik gaila, kad jiems ne visada pavyko surinkti savo stipriausius žaidėjus dėl objektyvių priežasčių. Vieni studijuoja, kiti dirba, todėl sunku suderinti laiką. Jie žadėjo, kad ir kitais metais mūsų pirmenybėse dalyvaus. Dar teko girdėti, kad ir Seinuose yra krepšinį žaidžiančių, gal ir jie suburs komandą ir atvyks pasivaržyti. Yra norinčių ir iš Simno su mūsų rajono komandomis parungtyniauti. Taigi, čempionato geografija plečiasi“, – sakė sporto centro darbuotojas.

R. Čepanonis teigė, kad čempionate tarp komandų vyko įdomios kovos, kai kuriose rungtynėse nugalėtojai paaiškėdavo tik paskutinėmis rungtynių minutėmis. Gausiai stebėti rungtynių rinkdavosi žiūrovai. Čempionato vyriausias teisėjas sutiko, kad rajono čempionato eigą šiek tiek apkartino Šeštokų „Bangenės“ komandos pasitraukimas iš varžybų. „Na, jie gavo keletą techninių pražangų, vieną dėl netinkamo elgesio su teisėjais, žaidėją teko diskvalifikuoti ir neleisti žaisti. Gal protestuodami dėl to jie patys nusprendė daugiau nedalyvauti. Aš manau, kad visiems žaidėjams galioja krepšinio taisyklės. Reikia tvardytis, nereikšti taip agresyviai emocijų po vieno ar kito teisėjo švilpuko ar jo sprendimo, nemėtyti kamuolių į teisėjus. Manau, kad šeštokiečiams pritrūko šiek tiek savitvardos“, – sakė R. Čepanonis.

Komentarai

Sveikinimai Megrame!!!

Sveikinimai Megrame!!!

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.