Rajono seniūnams pristatyta kapinių skaitmenizavimo idėja

, Sigita Vaitkevičė
Rajono seniūnams pristatyta kapinių skaitmenizavimo idėja
Įsivaizduokite, kad gyvenate užsienyje ar kur nors kitame Lietuvos kampe ir dėl senyvo amžiaus jau negalite aplankyti savo artimųjų kapų. O taip norėtųsi nors akies krašteliu pažvelgti į tą vietą, kur ilsisi savi žmonės... Net ne būtinai savi, o buvę kaimynai, draugai. Tuomet užteks tik „užeiti“ į internetinę svetainę cemety.lt, surasti joje dominančių kapinių pavadinimą ir įvesti ieškomo žmogaus vardą ir pavardę...
Tiesa, tai bus dar ne šiandien – po metų ar dvejų, kai mūsų rajono savivaldybė  skaitmenizuos visas rajone esančias kapines. Kapinių skaitmenizavimo idėja užvakar buvo pristatyta bendrame seniūnų ir rajono savivaldybės administracijos darbuotojų pasitarime, kuriame taip pat dalyvavo rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka ir rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justina Greblikaitė. 
Kapinių skaitmenizavimo idėją pristatęs UAB „Kapinių valdymo sprendimai“  direktorius Andrius Trunovas sakė, jog šiuo metu savo kapines jau yra skaitmenizavusios 57 savivaldybės. Ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, nes oficialiai UAB „Kapinių valdymo sprendimai“ atstovauja Latvijoje įkurtai įmonei „Cemety“. Iš viso jau skaitmenizuota per 214 kapinių, jose naudojantis internetu jau galima surasti daugiau nei 619 tūkstančių žmonių.  
Mūsų rajono savivaldybės gyventojai bus vieni pirmųjų, įdiegę tokią rajono, o ypač  buvusiems rajono gyventojams, reikalingą paslaugą. Kaip atrodo skaitmenizuotos kapinės, galima pažiūrėti apsilankius šioje svetainėje – pastaruoju metu buvo skaitmenizuotos Druskininkų naujosios kapinės, Molėtų senosios ir naujosios kapinės, Vilniaus Saltoniškių kapinės. 
Svetainėje cemety.lt pateikiami žemėlapiai, kuriuose yra interaktyvi kapinių schema: paspaudus ant kiekvieno iš kapų pateikiamas kapavietės vaizdas bei informacija apie čia palaidotus asmenis. Galima ir paieška pagal pavardę, tokiu būdu randant tikslią asmens palaidojimo vietą.
Rajono savivaldybės meras Artūras Margelis sakė, jog UAB „Kapinių valdymo sprendimai“ siūloma kapinių skaitmenizavimo naujovė, kaip ir kiekviena kita, kuri tarnauja rajono žmonėms, savivaldybėje yra naudinga ir bus įgyvendinta. Žmonės dėl to turės dar daugiau naudos – kadangi šiuo metu mirties liudijimus gydytojai jau išduoda skaitmeninius, juos savo artimuosius laidojantys rajono gyventojai galės elektroniniu paštu išsiųsti seniūnijai, kurios kapinėse planuoja laidoti, ir gauti – taip pat elektroniniu paštu – tam reikalingą leidimą. Žmonėms, kurie laidotuvių dienomis ir taip turi begales rūpesčių, nebereikės važinėti po valdiškas įstaigas, gaišti savo brangaus laiko. Kapinių plane, kuris taip pat bus šioje svetainėje, seniūnijos darbuotojas galės iškart pažymėti būsimąją laidojimo vietą – naują ar jau esančioje giminės kapavietėje. 
Kad kapinių skaitmenizavimo idėja pasiteisino, rodo ir šių metų „cemety“ internetinės svetainės  statistika – per nepilnus metus joje apsilankė daugiau nei 200 tūkstančių žmonių, kurie čia gal ieškojo savo artimųjų. O gal norėjo surasti žymių čia palaidotų žmonių kapus. O gal pasmalsauti, kaip apskritai yra tvarkomos kapinės Lietuvoje. Įvairių kapinių tvarkymo idėjų šioje svetainėje taip pat galima surasti net neiškėlus kojos iš namų.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.