Renovuotoje Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčioje vėl suskambo varpai

Renovuotoje Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčioje vėl suskambo varpai

Dižiausią indėlį — per 480 tūkstančių eurų — bažnyčios remonto darbams skyrė kraštietis verslininkas Gintautas Kūlokas. Svaria lėšų dalimi — apie 70 tūkstančių eurų — prisidėjo ir Lazdijų rajono savivaldybė. Atsidėkodamas už dosnumą G. Kūlokui klebonas Alfredas Nėnius įteikė Popiežiaus Pranciškaus apaštalinį palaiminimą.

Paskutinį advento sekmadienį Rudaminos parapijiečiai rinkosi į šv. Mišias, kurios vyko renovuotoje Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčioje. Šimtmetį neremontuota bažnyčia dabar švyti savo baltumu, o atnaujinti ir didingai stūksantys jos bokštai iš toli žavi  ir traukia ne tik vietinių, bet ir aplinkinių kaimų gyventojų, pravažiuojančiųjų bei miestelio svečių akį. Už atsinaujinusius Dievo namus Rudaminos miestelio parapijiečių bendruomenė nuoširdžiai dėkinga vietos verslininkui Gintautui Kūlokui ir Lazdijų rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui bei rajono tarybai.
Sekmadienį, prieš prasidedant šv. Mišių aukai, parapijos klebonas Alfredas Nėnius kartu su miestelio bendruomenės atstovais nuoširdžiai dėkojo geradariams, prisidėjusiems prie bažnyčios remonto. Didžiausią indėlį – per 480  tūkstančių eurų – bažnyčios remonto darbams skyrė kraštietis verslininkas Gintautas Kūlokas. Svaria lėšų dalimi – apie 70 tūkstančių eurų – prisidėjo ir Lazdijų rajono savivaldybė. Atsidėkodamas už dosnumą klebonas įteikė  G. Kūlokui Popiežiaus Pranciškaus apaštalinį palaiminimą, o vietos bendruomenės atstovai verslininkui dovanojo tautodailininkų nulipdytą angelą, linkėdami, kad niekada neapleistų dieviškoji malonė. G. Kūlokas kukliai teigė, jog nesijaučia vertas tokios pagarbos: „Čia jokio stebuklo nėra. Čia paprasta – vieni turi daugiau, kiti mažiau. Taigi, kas kiek gali, tas tiek padeda, tiek duoda. Džiaugiuosi, jog galėjau prisidėti prie šio kilnaus ir reikšmingo darbo“, – sakė G. Kūlokas.
Nuoširdžių padėkos žodžių bei atminimo dovanų Lazdijų rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui bei šauniai darbininkų komandai, vykdžiusiai remonto darbus,  taip pat negailėjo tiek klebonas, tiek bendruomenės atstovai. Jų teigimu, tik susiklausymas, geranoriškumas ir profesionalus darbas lėmė puikius rezultatus, kuriuos matome žvelgdami į dailiai renovuotą bažnyčią. Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis teigė, jog ne vieną kartą buvo tartasi su klebonu bei vyskupu ir ieškota įvairių variantų, kaip atnaujinti šią bažnyčią, kadangi jos remontas kainuoja didelius pinigus. „Bažnyčia nėra valstybės saugomų objektų sąraše, tik įtraukta į kultūros paveldo objektų registrą, todėl prioritetų skirstant valstybės biudžeto lėšas statinys neturėjo. Džiaugiuosi, jog pavyko susitarti su gerbiamu Gintautu ir, sudėjus pinigus į krūvą, įgyvendinti sumanymą – atlikti taip reikalingą bažnyčios renovaciją“, – kalbėjo meras A. Margelis.
Per šventas Mišias, kurias aukojo pats Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila bei Lazdijų vicedekanas Nerijus Žvirblys, buvo meldžiama sveikatos ir Dievo palaimos parapijiečiams bei bažnyčios geradariams, kurių dėka šie Dievo namai tarsi prikelti naujam gyvenimu. Po šv. Mišių visi susirinkusieji neskubėjo skirstytis. Jie klausėsi arfos bei violončelės melodijų ir solistės Rasos Juzukonytės atliekamų giesmių.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.