Savaitės komentaras „Pasienio fiesta“, „Lidl“ ir Europos futbolo čempionatas

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   „Pasienio fiesta“, „Lidl“ ir Europos futbolo čempionatas
Po vėsių ir darganotų balandžio orų, kai butuose teko gerokai pašalti, lengviau atsikvėpėme sulaukę gegužės mėnesio. O pastarasis buvo jau iš tiesų dosnus – padvelkė ne tik pavasariška šiluma, bet tvokstelėjo ir vasarišku karščiu. Moterys pradėjo puikuotis trumpomis suknelėmis ir sijonėliais, tiksliau, tuo, ką jie atidengia, o vyrai gerėdamiesi įstabiomis formomis ir patys apsivilko marškinėlius su trumpomis rankovėmis ir apsimovė šortus. Ežerų vanduo sparčiai šilo ir pasiekė dvidešimties ir daugiau laipsnių temperatūrą – prasidėjo maudynių sezonas. Vasara – itin mėgstamas daugelio žmonių metų laikas. Bet ji tokia trumpa ir prašvilpia lyg greitasis itališkas traukinys „Pendolino“. O laukti vasaros reikia ilgai ir nuobodžiai. Pasakydamas, kad vasara yra ir mano paties mėgstamiausias metų laikas, nebūsiu originalus. Atėjus rugsėjui iš karto pradedu laukti kitos vasaros. Bet apie rudenį dabar negalvoju, o mėgaujuosi kiekviena vasaros diena. Gegužė, apdovanojusi puikiais vasariškais orais, jau praeitis, o birželis, prasidėjęs karštais orais, nuo sekmadienio stabtelėjo, nes oro temperatūra nukrito dešimt laipsnių. Bet svarbiausia, kad puikus oras buvo pirmą birželio penktadienį ir šeštadienį per didžiausią mūsų rajono šventę – „Pasienio fiestą“.
Galima pajuokauti, kad „Pasienio fiestos“ Lazdijų rajono gyventojai laukia labiau nei Kalėdų. Juk tikrai smagu kelias dienas atsipūsti, pamatyti puikių renginių ir reginių, pasižvalgyti į kitus ir save parodyti, susitikti seniai matytus pažįstamus ir su jais šnektelėti. Juo labiau, kad „Pasienio fiesta“ tarptautine vadinama ne tik popieriuje, o tokia yra iš tikrųjų. Šiemet irgi matėme daug įvairių pasirodymų ir koncertų. Itin nudžiugino jaunieji svečiai iš Gruzijos, atlikę ne tik savo krašto dainas, bet ir ne vieną lietuvišką kūrinį. Taip pat išsiskyrė gausaus būrio akordeonistų pasirodymas. Penktadienio šventės Veisiejuose metu programos „vinimi“ tapo muzikos grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ pasirodymas. Šeši vaikinai panardino publiką į tokį neįtikėtinai linksmą muzikos siautulį, kad abejingų neliko. O ko verti šios grupės dainų tekstai! Tokių originalių ir nuostabiu humoru persmelktų kūrinių nedažnai tenka išgirsti. Šios muzikos grupės pasirodymo metu nuo žiūrovų lūpų nedingo šypsenos, o audringi publikos plojimai įrodė, kad organizatoriai į šventę pakviesdami šią grupę tikrai neprašovė.
Vasara prasidėjo dar vienu itin plačiai nuskambėjusiu įvykiu Lietuvoje – birželio 2 d. vokiečių prekybos tinklas „Lidl“ mūsų šalyje įvairiuose miestuose atidarė penkiolika parduotuvių. Atrodė, ką jau čia labai nustebinsi atverdamas naujų prekybos centrų duris? Juk žodžiai „Maxima“, „IKI“, „Norfa“ ar „Rimi“ jau seniai įsirėžę į lietuvių galvas. Bet atėjo naujas rinkos žaidėjas su originalia ir šaunia reklamos kampanija (panaudodamas mūsų legendą A. Sabonį), pasiūlydamas gerą prekių kokybės ir kainos santykį. Ir nors mūsų šalies žmonės jau nemažai matę, ėmė ir masiškai patraukė į „Lidl“ parduotuves. Išaugo didžiausios eilės – kas ėjo tiesiog smalsumo vedami, o kas išėjo nešdami pilnus krepšius prekių. Prabėgus daugiau kaip ketvirčiui amžiaus nuo nepriklausomybės atgavimo lietuviai į eiles jau žiūri ne kaip į bjaurią ir skaudžią sovietmečio liekaną ar prisiminimą tų laikų, kai iš tiesų skurdome ir prastai gyvenome, o kaip į savotišką atrakciją ir pramogą. Juk stovėdami eilėse buvo vaišinami bandelėmis, vandeniu ir kitais užkandžiais. Jau galima drąsiai teigti, kad savo šalyje esančiais prekybos centrais niekuo nesiskiriame nuo išsivysčiusių Vakarų valstybių. O juk kažkada matydami nykias ir pilkas sovietines parduotuves nedrįsdavome net svajoti apie vakarietiškus prekybos centrus, pilnut pilnutėlius įvairiausių prekių, nuo kurių lūžta lentynos.
Rytoj prasideda nuostabi šventė – Europos futbolo čempionatas, kuris šiemet vyks Prancūzijoje. Šis renginys vyks ištisą mėnesį. Kad ir ką kalbėtų apie krepšinio populiarumą Lietuvoje, bet mūsų šalyje nepaprastai yra mėgstamas ir futbolas. Esu prisiekęs futbolo fanas, ir man tai bus jau devintas Europos futbolo čempionatas, kurį stebėsiu televizoriaus ekrane. O viskas prasidėjo prieš trisdešimt dvejus metus, 1984-siais, irgi Prancūzijoje, kai man buvo trylika metų. Tuo metu palaikiau Prancūzijos futbolo rinktinę, kuri žaidė nuostabų technišką futbolą, o jai atstovavo tokios žvaigždės, kaip M. Platinis, Ž. Tigana, A. Žiresas ir L. Fernandesas. Prancūzai tada ir laimėjo Europos futbolo čempionatą, o jų lyderis M. Platinis per penkerias rungtynes pelnė net devynis įvarčius. Tuomet Europos čempionate dalyvavo tik aštuonios komandos. 1988 m. Vakarų Vokietijoje triumfavo olandai su R. Gulitu ir M. van Bastenu. 1992 m. Švedijoje sensacingai nugalėjo Danijos ekipa, kuri pakeitė diskvalifikuotą Jugoslavijos rinktinę. 1996 m. Europos čempionatas vyko Anglijoje. Čia žaidė jau šešiolika komandų. Po auksinio O. Birhofo įvarčio finale triumfavo vokiečiai. Itin įsimintinas buvo 2000 m. Europos futbolo čempionatas, kuris vyko Olandijoje ir Belgijoje. Vyravo atakuojantis futbolas ir buvo pelnyta labai daug įvarčių. Šias pirmenybes laimėjo Prancūzijos rinktinė, vedama Z. Zidano. 2004 m. Portugalijoje itin netikėtai nugalėjo Graikijos komanda, kuri rungtyniavo ne efektingai, bet be galo efektyviai. 2008 m. Šveicarijoje ir Austrijoje vykusį Europos futbolo čempionatą laimėjo Ispanijos rinktinė. Ši komanda savo triumfą pakartojo 2012 m. Lenkijoje ir Ukrainoje vykusiame čempionate. Šiemet Prancūzijoje pirmą kartą Europos futbolo pirmenybių istorijoje rungtyniaus dvidešimt keturios komandos. Visiems futbolo aistruoliams linkiu neužmirštamo mėnesio ir nepakartojamų emocijų! Ir ne tik jiems, nes gerai žinau, kad Pasaulio ir Europos futbolo čempionatus stebi ne tik tie žmonės, kurie šiaip nelabai domisi futbolu, bet net ir moterys.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.