Savaitės komentaras „Žalieji valstiečiai“ panoro valdyti LRT ir kontroliuoti jos turinį

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   „Žalieji valstiečiai“ panoro valdyti LRT ir kontroliuoti jos turinį
Jau gana ilgą laiko tarpą stebint įtemptą situaciją, susidariusią tarp LRT ir „žaliųjų valstiečių“ valdomo Seimo bei įnirtingą polemiką „Facebook'e“ tarp R. Karbauskio ir E. Jakilaičio ir tarp R. Karbauskio ir H. Mackevičiaus, nori nenori negali abejingas likti nuošalyje. 
Kai kam iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad Seimas nutarė griežčiau kontroliuoti visuomeninio transliuotojo gaunamas lėšas ir  jų panaudojimą, bet dar gerokai prieš šį procesą galima buvo nuspėti, kad tai įvyks. Eidami į valdžią „žalieji valstiečiai“ visos Lietuvos žmonėms žadėjo negirdėtus neregėtus dalykus. Kažkokius itin skaidrius ir tyrus lyg krištolas politikus, kokių mūsų kraštas lig šiol neregėjo. Kažkokią iš nuostabių profesionalų sudarytą vyriausybę ir, apskritai, Lietuvos su „žaliųjų valstiečių“ valdžia turėjo laukti geri ir net puikūs laikai. Rinkėjų atmintis, kaip žinoma, trunka ketverius metus. Juos suvilioja vieni gelbėtojai ir, atrodo, rinkėjai jau ims ir pasimokys, o praeina dar ketveri metai, ir vėl patikima eilinių gelbėtojų pažadais.
Lygiai toks pat dalykas įvyko ir užpernai rudenį, kai rinkėjai patikėjo stebuklinėmis „žaliųjų valstiečių“ pasakomis, ir pastarieji pelnė daugiausiai piliečių balsų. Na, jeigu minėtieji politikai nebūtų prižadėję tokių stebuklų, gal žmonių nebūtų pradėjusios taip erzinti elementarios jų klaidos, paslydimai lygioje vietoje ar eilinės nesėkmės. Bet kai tie, kaip buvo žadėta, krištolinio tyrumo politikai pradėjo klupinėti, o „tyrumo“, kur bedursi, neliko nei trupučio, natūralu, kad eiliniams rinkėjams, o ypač žiniasklaidai, kilo daug klausimų. Visi gerai prisimename Gretos istoriją, kuri atvėrė Pandoros skrynią. Pasirodė, kad tų, kurie kalbėjo apie tyrumą ir skaidrumą, vadas toli gražu „netempia“ iki doros ir tiesos. 
Neišmanant žiniasklaidos standartų abėcėlės daug kam tai galėjo pasirodyti kaip kažkoks puolimas prieš tyrąjį Ramūną ir jo komandą. Bet natūralu, kad žiniasklaidai kuo toliau, tuo daugiau kilo klausimų. Pasirodo, kad Ramūno aplinkoj nebuvo ir nėra viskas taip gražu ir tyra, kaip buvo bandoma piešti iš pradžių. Natūralu, kad R. Karbauskį pradėjo kalbinti žurnalistai ir  kviesti į įvairias laidas. Jautėsi, kad jis, atėjęs iš verslo aplinkos, buvo įpratęs, kad visi jo klauso ir visi jam paklūsta. O staiga ant jo galvos pasipylė visa beatodairiškos kritikos lavina. Jis taip buvo nepratęs, ir pasakyti, kad tai jam nepatiko, reiškia nieko nepasakyti. Tai Ramūnui buvo stiprūs smūgiai į paširdžius, o laikui bėgant jų ne tik kad nemažėjo, o daugėjo. 
Natūralu, kad R. Karbauskis buvo pakviestas į vieno iš geriausių Lietuvos žurnalistų E. Jakilaičio LRT laidą „Dėmesio centre“. Šis žurnalistas savo laidoje taip sugebėjo įsprausti R. Karbauskį į kampą, kad „žaliųjų valstiečių“ vadas tiesiog pasimetė. Kitos LRT laidos irgi beatodairiškai kritikavo šią valdančiąją partiją ir jos politikus. Tad „žalieji valstiečiai“ balsu prabilo: mes finansuojame LRT, duodame jiems pinigų, o jie ant mūsų varo! Taip ilgiau negali tęstis. Nereikėjo ilgai laukti, kad Seimas pradėtų purtyti LRT ir susidomėjo to paties E. Jakilaičio ir kitų „žaliesiems valstiečiams“ ant nuospaudos užlipusių asmenų darbo sutartimis ir kitomis smulkmenomis. 
Kaimyninėje Lenkijoje po 2015 m. Seimo rinkimų J. Kaczynskio vadovaujamai partijai atėjus į valdžią iš Lenkijos valstybinės televizijos (TVP) ir radijo buvo atleista daug puikių žurnalistų, kurie kritikavo valdančiąją PIS („Teisės ir teisingumo“) partiją. Dabar Lenkijos valstybinėje televizijoje ir radijuje dirba tik tie žurnalistai, kurie kuria palankias J. Kaczynskiui laidas. Lietuvos „žalieji valstiečiai“ irgi svajoja apie tai, kaip daryti kuo didesnę įtaką LRT laidoms ir žurnalistams, o labiausiai jie trokšta visiškai kontroliuoti LRT turinį.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.