Savaitės komentaras Ar P. Auštrevičius turi realių galimybių tapti Lietuvos Prezidentu?

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Ar P. Auštrevičius turi realių galimybių tapti Lietuvos Prezidentu?
Klausydami radijo ar žiūrėdami televizijos laidas dažnai girdime įvairias reklamas. Kai kurios iš jų į atmintį įstringa taip gerai, kad net praėjus daugeliui metų jas imi ir lengvai atsimeni. Štai viena, girdėta prieš bene kelis dešimtmečius: „Labai gerai valgau / labai gerai miegu / labai gerai laiką praleidžiu bare / nebaisios man eilės prie Lenkijos sienos / ir reketo aš nebijau.“ Imkit ir spėkit, kieno tai reklama? Ne, tai ne mano būstinės Radvilų gatvėje reklama. Na, gerai, nekankinsiu: ogi Mukrano kelto. Turbūt ne vienas iš mūsų gerai prisimena tokią dainelę, kurioje minimas tik vienas ir tas pats vardas: „Už Petrą, už Petrą, už Petrą...“ Taip, teisingai, tai 2004 metais skambėjusi politinė reklama, raginusi tuometiniuose Lietuvos prezidento rinkimuose balsuoti už P. Auštrevičių. Kitais metais, prabėgus penkiolikai metų nuo minėtų prezidento rinkimų, P. Auštrevičius vėl kandidatuos juose. Beje, 2004 m. P. Auštrevičiui visai neblogai sekėsi. Pirmame ture jis užėmė trečią vietą ir tik dviem procentais teatsiliko nuo antroje vietoje atsidūrusios K. Prunskienės. 
Taigi, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis tapo pirmąja partija, iškėlusia savo kandidatą kitų metų prezidento rinkimuose. Tai, kad P. Auštrevičius atstovauja klasikinei partijai, yra didelis pliusas, nes jis turi tvirtą ir aiškią ideologiją. Iš kitos pusės liberalų partijos kontekstas gali būti ir nepalankus. Svarbu bus, ar pasiteisins teisėsaugos mesti kaltinimai Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui kyšininkavimo byloje. Jeigu jie bus atmesti, tuomet P. Auštrevičiui kaip ir neliks aiškesnių kliūčių varžantis dėl prezidento posto. Juo labiau, kad minėtas teismas vyks būtent šių rinkimų kampanijos metu. Nors vėlgi prezidentas turi atsiriboti nuo bet kokios politinės jėgos ir likti neutralus. Bet P. Auštrevičiui neigiamos liberalų veiklos etiketė bus klijuojama.
Pats P. Auštrevičius nusiteikęs itin karingai ir šią savaitę pareiškė, kad kitų metų prezidento rinkimuose kovos iki galo ir savo veikloje nemato jokių kitų prioritetų kaip tik dalyvavimą juose. Taip pat jis drąsiai teigė, kad gali susigrumti su bet kokiu kandidatu. Iš tikrųjų P. Auštrevičius per prabėgusius penkiolika metų nuo 2004 metų prezidento rinkimų tapo dar labiau subrendusiu ir geresniu politiku, nes už jo nugaros kelių dešimtmečių įvairi politinės veiklos patirtis. Kol kas yra aiškūs šeši kandidatai, išbandysiantys savo jėgas kitų metų prezidento rinkimuose: N. Puteikis, A. Maldeikienė, V. Mazuronis, V. Ušackas, Ž. Pavilionis ir minėtas P. Auštrevičius. Jeigu N. Puteikio ir A. Maldeikienės kandidatavimas prezidento rinkimuose tėra neprastas „bajeris“, vertas cirko klounų, tai V. Mazuronio kandidatūra irgi nieko rimtesnio nereiškia. Taigi rimtesni kandidatai šiuo metu tėra V. Ušackas, Ž. Pavilionis ir P. Auštrevičius. Paprasčiausiai neįmanoma tikėtis, kad per likusį laiką atsirastų visiškai nežinomų kandidatų. Belieka laukti, kada apie savo kandidatavimą į prezidento postą paskelbs S. Skvernelis, G. Nausėda ar V. Matijošaitis.
Taip pat įdomu, kaip ateityje pasielgs dabartinė prezidentė D. Grybauskaitė. Ar jinai aiškiai parems kokį nors kandidatą, o gal paprasčiausiai tylės? Galimas ir kitas variantas, kai prezidentė vietoj išreikštos paramos kokiam nors konkrečiam kandidatui gali pasakyti, už ką nebalsuoti. Pastarasis variantas bet kuriam kandidatui būtų dūris į nugarą.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.