Savaitės komentaras Įnirtinga kova dėl Liberalų sąjūdžio pirmininko posto

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Įnirtinga kova dėl Liberalų sąjūdžio pirmininko posto
Praėjusią savaitę didžiausi Lazdijų rajono miestai: Lazdijai ir Veisiejai, pasipuošė kalėdinėmis eglėmis. Jų aikštėse gerokai sumažėjo tamsos, kurios vis daugėja kiekvieną gruodžio dieną. Pastarosios vis trumpėja, nes kasdien saulė teka vis vėliau, o leidžiasi vis anksčiau. Jeigu pasitaiko saulėta diena, dar galima šiek tiek pasimėgauti šviesa, bet pasitaikius apsiniaukusioms dienoms vidurdienį nelabai ir pasimėgausi šviesa, nes netrukus pradeda temti. Jeigu ne kalėdinės eglutės, girliandos ir kitos dirbtinės šviesos, būtų visiškai niūru. Matyt, Kalėdos tam ir buvo sugalvotos, kad patys žmonės nors šiek tiek būtų linksmesni niūriausiomis dienomis per ištisus metus.
Ko gero, daugelis iš mūsų tokiu metu mielai lauktų Kalėdų kur nors saulėtoje Kalifornijoje, Floridoje ar Arizonoje. Turbūt nespjautų ir į kuklesnes, bet šiltas ir šviesias vieteles mūsų planetoje. Tik įdomu, kaip mums atrodytų papuoštos kalėdinės eglutės, kai termometro stulpelis rodytų dvidešimt ar net trisdešimt laipsnių Celsijaus aukščiau nulio. Dabar Lietuvoje nusistovėję britiški orai: kalendorius rodo beveik vidurį gruodžio, o už lango pilkas ir niūrus ruduo be sniego ir šalčio. Tad ir Kalėdų laukimas kažkoks nelabai tikras ir dirbtinis. Juk Kalėdų senis be elnių tempiamų rogių nepanašus į save patį, o elniai pilkais laukais rogių tikrai nepavilks. Kaip ten bebūtų, bet, ko gero, jau laikas priprasti prie pilko ir niūraus advento ir Kalėdų be sniego, šalčio ir ledo. Nors ir kaip besiilgėtume tradicinės lietuviškos žiemos.
Praėjusį šeštadienį Kaune vyko Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio suvažiavimas, kurio metu buvo renkamas šios politinės organizacijos pirmininkas. 57-erių E. Gentvilas šeštadienį slaptame elektroniniame balsavime vieno balso persvara Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimuose aplenkė Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką 48-erių  Vitalijų Gailių. V. Gailius tapo pirmuoju E. Gentvilo pavaduotoju. Dešimtajame partijos suvažiavime liberalai taip pat išrinko naują partijos valdybą. Partijos pirmininku E. Gentvilas išrinktas dvejų metų kadencijai. Liberalų sąjūdžiui yra pareikšti įtarimai korupcija. Teisėsauga įtaria, kad eksliberalai Eligijus Masiulis ir Šarūnas Gustainis Liberalų sąjūdžio naudai paėmė kyšius iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Neseniai prokurorai išplėtė įtarimus partijai konstatavę, jog liberalai galėjo turėti naudos iš narystę joje suspendavusio Gintaro Steponavičiaus piktnaudžiavimo – jis įtariamas balsavęs dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo, taręsis dėl paramos jo atstovaujamoms nevyriausybinėms organizacijoms. Spalio pabaigoje Vyriausioji rinkimų komisija dėl nustatytų šiurkščių rinkimų kampanijos finansavimo pažeidimų nusprendė neskirti Liberalų sąjūdžiui pusmečio dotacijos, siekiančios beveik 400 tūkst. eurų.
Pamatęs, kad Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis gali skilti E. Gentvilas ir nutarė kandidatuoti į šios politinės organizacijos pirmininkus. Jis manė, kad šiuo atveju taps vienijančia figūra. Iš pradžių šis politikas tikėjosi, kad į pirmininko postą kandidatuos kas nors iš jaunimo, bet šiems pareiškus, kad jie tai darys vėliau, kandidatuoti nutarė jis. E. Gentvilas yra šios sąjungos senbuvis, o V. Gailius tik dvejus metus yra jos narys. Nepaisant to, kad senbuvis susigrūmė su naujoku, jų kova buvo itin atkakli ir lygiavertė. Kaip minėta anksčiau, nugalėtoją lėmė tik vieno balso persvara. Kai kas gali teigti, kad toks partijos pirmininko rinkimų rezultatas byloja apie partijos susiskaldymą, bet taip toli gražu nėra. Juk V. Gailius po partijos pirmininko rinkimų sutiko būti E. Gentvilo pirmuoju pavaduotoju. Reiškia, ir E. Gentvilas, ir V. Gailius stengsis sutelkti partijos gretas. 
Vis dėlto Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio gretose matosi ryški takoskyra tarp E. Gentvilo ir P. Auštrevičiaus. Pastarasis iš pradžių itin aršiai atakavo R. Šimašių, paskui E. Gentvilą. P. Auštrevičius net pasiūlė steigti kitą partiją, bet tokiu atveju liberalų sąjungai būtų galima pritaikyti posakį: ta pati panelė, tik kita suknelė. E. Gentvilas teigė, kad nekaltina P. Auštrevičiaus, kad E. Masiulis paėmė kyšį, bet ir P. Auštrevičius neturi teisės kaltinti dėl to paties jo. E. Gentvilas visus aiškiai patikino, kad nei jis pats, nei visas Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis nėra niekaip susijęs su E. Masiulio paimtu kyšiu.
Visam Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui itin svarbūs  2019 m. vyksiantys Europos parlamento ir savivaldybių tarybų bei merų rinkimai. Ši politinė jėga juose galės praktiškai įsitikinti, kiek tikslūs yra įvairių apklausų rezultatai. Paskutinės „Vilmorus“ apklausos rezultatais, kuriuos lapkričio mėnesį paskelbė dienraštis „Lietuvos rytas“, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, jeigu rinkimai į Seimą vyktų šiuo metu, ten nepatektų. Bet galima prisiminti, kad nekokie rezultatai liberalų sąjūdžiui buvo prognozuojami prieš 2016 metų Seimo rinkimus, o liberalai juose pasirodė itin sėkmingai. Kiek mažiau šiai sąjungai bus svarbūs 2019 metų Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai. E. Gentvilas neatmeta, kad juose galėtų dalyvauti ir P. Auštrevičius, bet greičiausiai Lietuvos Respublikos liberalų sąjunga surengs išankstinius rinkimus savo gretose ir demokratiškai nuspręs, kas bus jų kandidatas Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose.

Komentarai

...o tuo tarpu iš Lietuvos

...o tuo tarpu iš Lietuvos išvyko 54000 gyventojų.Apie tai nereikia rašyti,Alguci?Nusispjauti į tas partijas-vieni karjeristai aferistai tose partijose.Nors vieną žmogų gali paminėti,kuris atėjo į partiją iš idėjos, o ne siekdamas asmeninės naudos?Manau,negali...

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.