Savaitės komentaras Lietuvos komunistų partija pripažinta nusikalstama organizacija

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Lietuvos komunistų partija pripažinta nusikalstama organizacija
Jau net neatsimenu, kiek metų iš eilės maudynių ežeruose sezoną pradėdavau birželio mėnesį. Šiemet nemaloni išimtis, nes jau liepos mėnuo, o aš dar nei karto nebuvau pasinėręs nei į Ančios, nei į Snaigyno ar kokio kito ežero bangas. Žinoma, labai norint galima išsimaudyti, bet kol kas tai daro tik pavieniai žmonės. Galima drąsiai pasakyti, kad masinių maudynių sezonas kol kas dar neprasidėjo. O jau seniai laikas, nes kalendoriuje pirma liepos savaitė. Taip pat galima pridurti, kad prabėgęs pirmas vasaros mėnuo, birželis, poilsiautojams buvo prastas. Jau vien tas faktas, kad saulė per birželį nepajėgė įšildyti ežerų vandens iki dvidešimt laipsnių šilumos, daug ką pasako.
Na, iš tiesų darosi liūdna sulaukus tokios vasaros dienos, kaip šis antradienis, kai oro temperatūra tesiekia maždaug penkiolika laipsnių šilumos, beveik visą dieną apsiniaukę, pučia stiprus vėjas ir nuo ryto stipriai lyja. Žinoma, tokiomis dienomis nereikia laistyti daržų, jomis džiaugiasi ir grybautojai, tikėdamiesi, kad tai virs investicija į jų pinigines. Bet atostogaujantys itin niršta, nes atostogų metu tikrai niekas neplanavo tokių dienų, kaip užvakar, kai teko sėdėti namuose ir dėbsoti per langą į pliaupiantį lietų. Be abejo, nemaža dalis lietuvių išlekia pailsėti į šiltuosius kraštus ir jiems šiemetinė vasara Lietuvoje nė motais. Kitiems telieka tikėtis, kad dar liko beveik du kalendorinės vasaros mėnesiai ir anksčiau ar vėliau orai ims ir nudžiugins. Deja, sinoptikai pranašauja vėsesnį nei įprasta liepos mėnesį su gausia kritulių porcija. Juokai juokais, bet vienas orų pranešėjas labai tiksliai ir elegantiškai pajuokavo: peržiemojome pavasarį, peržiemosime ir vasarą. Tik kažkodėl visiškai neima juokas, nes trečdalis vasaros jau prabėgo, ir ji kol kas nelabai ką nudžiugino, o dar laukia prasta liepa. Sinoptikai žada geresnį rugpjūtį, bet, kol jis ateis, prognozės gali pasikeisti ir nebūtinai į gerąją pusę. Tos vasaros ir taip laukiame labai ilgai – ištisus metus, o jai atėjus tenka ne ja mėgautis, o vis laukti gerų orų. Tik kad ta kantrybė – jau ant trūkimo ribos.
Tad tokiomis dienomis, kaip šios savaitės antradienis, telieka su ilgesiu prisiminti anksčiau buvusias karštas vasaras. Sakoma, kad seniau buvusių laikų nostalgiškas prisiminimas ir jų ilgėjimasis yra senatvės požymis, bet tą daro tikrai daug žmonių, tad negali būti aplink tiek daug senų žmonių. Be to, pernai tebuvo karštas birželis, o vėliau vasara irgi buvo prasta. Nesinori, oi, kaip nesinori, kad antra vasara iš eilės nuviltų, nes jos lauki nei daug, nei mažai – ištisus metus. Net nežinia, ką reikia daryti, kad orai pagerėtų: užpirkti mišias, kreiptis į šamanus, kad jie pradėtų mušti būgnus ir deginti laužus. Reikia kažką daryti, nes labai jau nesinori šiemet likti be vasaros.
Birželio pabaigoje Lietuvos Respublikos Seimas pritarė rezoliucijai, kuria Lietuvos komunistų partija pripažinta nusikalstama organizacija. Panaši rezoliucija buvo pateikta Seimui dar prieš dvejus metus, tačiau tąsyk valdančiųjų pastangomis buvo atmesta ir nesvarstyta. Juk visai nenuostabu, kad taip atsitiko, nes tuo metu pirmaisiais smuikais griežė socialdemokratai, kurių gretose buvo pilna LDDP narių, kurie savo ruožtu buvo neatsikratę pačių blogiausių Lietuvos komunistų partijos (LKP) tradicijų. Ši rezoliucija buvo atmesta ir pernai tų pačių socdemų iniciatyva. Šį kartą tik vienas Seimo narys balsavo prieš. Tai buvo skandalingasis Seimo narys Petras Gražulis. 
„Šiandien priimta rezoliucija – istorinės svarbos. Taip yra ne tik žvelgiant iš Lietuvos perspektyvos, nes pagaliau yra konstatuota istorinė tiesa – SSKP padalinys Lietuvos komunistų partija, kaip organizacija, yra atsakinga už okupacinio režimo diktatūrą, suteikė „stogą“ nusikaltimams bei represijoms prieš Lietuvos piliečius ir juos organizavo. Šiandien, kai Putino režimas Rusijoje daro viską, kad „išplautų“ Stalino nusikaltimus, atgaivintų hibridinę nacistinę-komunistinę ideologiją ir pateisintų agresiją prieš kaimynus, Lietuvos tartas žodis labai aiškus – Lietuvoje komunistinės ideologijos atgaivinti nepavyks“, – sakė vienas iš rezoliucijos teikėjų Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis. 
Ši rezoliucija iš tikrųjų yra labai svarbi, nes ji aiškiai duoda suprasti, kad nors laisvos tarpukario Lietuvos valstybės okupaciją įvykdė Sovietų Sąjunga, tačiau buvo dalis Lietuvos piliečių, kurie su didžiausiu džiaugsmu ir išskėstomis rankomis laukė raudonųjų okupantų ir juos pasitiko. Vėliau dalis lietuvių, tapę LKP nariais, vykdė nusikalstamą ir okupacinę politiką prieš „tautos žiedą“ – inteligentus, mokytojus, kunigus, karininkus, partizanus ir visus tuos, kurie nenorėjo susitaikyti su Lietuvos okupacija. Būtų ne taip pikta, jeigu LKP nariai Lietuvai atkūrus nepriklausomybę ir vėl tapus laisva ir demokratiška pasaulio valstybe, būtų nuoširdžiai prisipažinę bendradarbiavę su nusikalstamu režimu ir prašę atleidimo. Deja, daugeliui jų buvo būdinga A. Brazausko pseudofilosofija ir tokie teiginiai: „ir tada dirbome Lietuvai“, „istoriją palikime istorikams“. Dar tik betrūksta pridurti, kad LKP nariai vargo ir kentėjo su okupacijos prispausta lietuvių tauta. Tik kad niekas nepamiršo, kaip komunistų partijos nariai lietuviai pirkdavo spec. parduotuvėse, valgydavo spec. valgyklose ir gydydavosi spec. ligoninėse. Tai tik maža dalis gausybės privilegijų, kuriomis naudojosi Lietuvos komunistų partijos bosai. O tokie teiginiai, kad ir tuomet jie dirbo Lietuvai, yra tikras pasityčiojimas iš okupuotos Lietuvos vargingo gyvenimo. LKP nariai dirbo ne Lietuvai, o tam, kad ji liktų amžinai okupuota Sovietų Sąjungos ir niekada nepamatytų laisvės šviesos.  Taip pat savo asmeninei naudai ir gerovei.
1998 m. liepos 16 d. priimtas įstatymas „Dėl SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) vertinimo ir šios organizacijos kadrinių darbuotojų dabartinės veiklos“. Minėtos saugumo struktūros buvo pripažintos nusikalstamomis organizacijomis, vykdžiusiomis genocidą, represijas, terorą ir politinį persekiojimą okupuotoje Lietuvoje. Taigi prieš beveik 20-metį pagrindiniai okupacinio režimo įtvirtinimo ir teroro vykdymo instrumentai buvo aiškiai įvardyti kaip nusikalstami, tad jų vieta mūsų tautos ir valstybės istorijoje yra aiški. „Įvardydami, kad okupacinio laikotarpio nusikaltimai buvo vykdomi ne abstrakčių „sovietų“, o valdžią ir galią turėjusios komunistų partijos sprendimais, įtvirtiname šią istorinės atminties tezę aukščiausiu lygmeniu. Jeigu ne tik nacistiniai nusikaltimai, bet ir pati Vokietijos nacionalsocialistų partija buvo teisiškai įvertinti Niurnbergo tribunolo proceso metu, tai tas pats neįvyko su SSKP ir jos padaliniais Sovietų Sąjungos okupuotose valstybėse. Tad tą turi padaryti pačios valstybės, kad nusikaltimų vykdytojus prieš jas ir jų tautas, pačios valstybės aiškiai įvertintų teisiškai“, – pažymėjo A. Ažubalis.

Komentarai

Negi Landzbergį areštuos? Vo

Negi Landzbergį areštuos? Vo laikai atėjo..... Shock

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.