Savaitės komentaras Lietuvos politinių partijų narių skaičiaus pokytis per pusę metų

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Lietuvos politinių partijų narių skaičiaus pokytis per pusę metų
Šiuo metu Lietuvoje yra dvidešimt trys oficialiai veikiančios politinės partijos, dar penkios likviduojamos. Kaip nedidelei savo plotu, o ypač gyventojų skaičiumi valstybei toks politinių partijų skaičius yra gerokai per didelis. Daugelis iš šių partijų neatlieka jokio reikšmingo vaidmens mūsų šalies politiniame gyvenime. Juk politinę partiją svarbia galima laikyti tik tuomet, kai ji išrenkama į Seimą arba jos nariai dirba Lietuvos savivaldybių tarybose.
Per pusmetį (nuo spalio 1 iki kovo 1 dienos) labiausiai sumažėjo Darbo partijos narių skaičius. Per šešis mėnesius šios partijos narių sumažėjo net pusantro tūkstančio! Nuo 15 900 iki 14 400 narių. Net ir pačiai didžiausiai ir įtakingiausiai Lietuvos politinei partijai toks gausus partijos narių pasitraukimas būtų rimtas smūgis, o juk Darbo partija ir taip toli gražu išgyvena ne pačius geriausius laikus, švelniai tariant. Nors šios partijos vadovas Š. Birutis tvirtina, kad dėl vidinių nesutarimų iš jos pasitraukė tik apie šimtas trisdešimt žmonių. Didžiąją dalį prarastų žmonių sudarė realiai partijos veikloje nedalyvaujantys nariai. „Dalis buvo neaktyvūs, automatiškai prijungti partijai jungiantis su Krikščionių partija, vien Kaune 500 buvo, kurie su (Gediminu – BNS) Vagnoriumi atėjo, bet niekada aktyviai ir nedalyvavo. Mes dabar šaliname, kad nebūtų kvorumo problemų susirinkimuose, ir tai darome sąmoningai“, – BNS sakė Š. Birutis. 
Socialdemokratų partija irgi prarado nemažai narių – per pusmetį daugiau kaip šešis šimtus. Pernai spalį ši partija nurodė turėjusi 19 100  narių. Kovo pradžioje jų teliko – 18 500. Socialdemokratų partijos pirmininkas teigė, kad realiai jų gretos neteko nuo šimto iki šimto keturiasdešimt narių. Esminės narių mažėjimo priežastys buvo emigracija, reiklesnis požiūris į kelerius metus nario mokesčio nemokančius partiečius. Galima teigti, kad Socialdemokratų partija atsinaujino ir atsijaunino, nes senieji partijos mamutai, dar menantys „šlovingus“ sovietmečio laikus, kai buvo jauni ir gražūs, niekaip negali susitaikyti su tuo, kad yra neamžini, o dabar dar liko tik gražūs. Net šioje partijoje atėjo laikas jaunimui imti vairą į savo rankas.
Valdančiajai frakcijai Seime priklausantys „žalieji valstiečiai“ padidino savo gretas šimtu narių: nuo 4200 iki 4300. Savo ruožtu Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio gretos sumažėjo šimtu narių: nuo  7900 iki 7800. Pagrindinės opozicinės Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos narių skaičius per pusmetį išliko stabilus – 14 500. Teigiama, kad konservatorių partijos narių per šešis mėnesius sumažėjo keliomis dešimtimis. Šiai partijai būdinga išlaikyti ištikimą elektoratą. Per pusmetį „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narių sumažėjo maždaug šimtu: nuo 12 300 iki 12 200. Dar liko kelios politinės partijos, bet jų vardinti nėra prasmės, nes jos yra mažos ir praktiškai nieko nelemia Lietuvos politinėje padangėje.
Bendras partijoms priklausančių narių skaičius per pusmetį išaugo nuo 115 000 iki 117 000 narių, tačiau augimą lėmė tai, kad šį pusmetį narių skaičių deklaravo pernai to nepadariusi Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija. Jie nurodo turintys du tūkstančius narių.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.