Savaitės komentaras Linkėjimai kalendorinės vasaros pradžios proga

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Linkėjimai kalendorinės vasaros pradžios proga
Duonos ir žaidimų – beveik kaip žmonija senas posakis, gerai apibūdinantis homo sapiens poreikius. Daug įvairių žaidimų, renginių ir reginių druskininkiečiams ir kurorto svečiams praėjusį savaitgalį pažėrė Druskininkuose vykusi šventė. Ant Druskonio ežero kranto jau ketvirtus metus iš eilės įsikūrė bardų scena, kurioje vienas kitą keitė dainuojamosios poezijos atlikėjai. Itin smagu, kad šiemet bardų koncertą pradėjo mūsų kraštietė lazdijietė Margarita Rasiulytė. Pačiam savo akimis teko matyti didelę dalį viso bardų koncerto, o Margaritos pasirodymo niekaip negalėjau praleisti. Dar smagiau, kad ji meistriškai atliko kūrinius laisvai jausdamasi scenoje. Šypsodamasi atlikėja jaukia ir šilta nuotaika užkrėtė ir žiūrovus. Ji jau ne kukli mokinukė (nors dar tik abiturientė), o scenoje drąsiai besielgianti atlikėja. Per trumpą laiko tarpą Margarita žymiai patobulėjo ir šeštadienio koncerto metu neatrodė kaip atsitiktinė mergaičiukė, pakliuvusi tarp scenos vilkų – jau dabar drąsiai galima teigti, kad Lazdijai turi savo tikrą dainuojamosios poezijos atlikėją.
Druskininkuose šventės metu buvo puikus oras. Pagaliau! Laukėme, laukėme ir sulaukėme vasariškai šiltų orų. Juk pripažinkime, kad šiemet pavasaris iš tikrųjų buvo sumautas, tad tikėkimės, jog užplūdusi šiluma su nedidelėmis išimtimis džiugins visą mielą vasarėlę, kuri prasideda šiandien. Juk kaip ilgai tos vasaros reikia laukti! Nebūsiu originalus pasakydamas, kad vasara mano mėgstamiausias metų laikas. Jau rugsėjo 1-osios rytą pradedu laukti kitos vasaros. Gerai, jeigu rugsėjis pasitaiko saulėtas ir šiltas, o spalis nudžiugina bobų ar velniai žino, kokia vasaros rūšimi. Tuomet reikia pratempti tamsų ir slogų lapkritį ir nemielą gruodį, jeigu neiškrenta sniegas, kuris gerokai pataiso nuotaiką. Tik sausio pabaigoje pajuntame, kad jau truputį pailgėjo diena. Bet dar laukia vasaris ir tik tuomet kovo mėnesį prasideda pavasaris. Jeigu pastarasis toks kaip šiemet ir dar pasitaiko prasti rugsėjo ir spalio mėnesiai, vasaros reikia laukti ištisus devynis mėnesius. Gerokai per daug ir per ilgai! Jeigu belaukdamas vasaros dažnai pajunti, kaip lėtai slenka laikas ar net jis bando sustoti, tai vasara lekia itin greitai. O juk taip norisi, kad ji pas mus paviešėtų, kiek galima, ilgiau. Juk net poetai ir visiškai nuo žemiškų problemų atitrūkę žmonės supranta, kad vasarą nereikia mokėti už šildymą, tad belieka susimokėti komunalinius mokesčius ir žiū dar lieka pragyvenimui. Nereikia ir daug rengtis – marškinėliai, šortai ir šlepetės – ir mauni linksmas į gamtą, kur saulė irgi nemokamai šildo šonus, o varlės daro masažą, jeigu pikta pati jo neatliko kočėlu.
Prasidedančios kalendorinės vasaros proga dirbantiems norisi palinkėti gerų atostogų Lietuvoje, nes gyvename pačioje nuostabiausioje šalyje pasaulyje ir dar tikrai neatradome viso joje slypinčio grožio. Norisi palinkėti pabėgti nuo kasdienės rutinos ir ryte atsikelti ne tuomet, kai nuskamba ankstyvai ryto valandai nustatytas laikrodis, o kai išsimiegoję patys pabundate. Norisi palinkėti, kad vakare nereikėtų dirsčioti į laikrodį, kuris primena, kad ryte reiks anksti keltis ir kibti į darbus. Norisi palinkėti, kad nors atostogų metu laikrodis niekur neragintų ir jį galėtumėte pamiršti. Juk laikrodis kaip tas botagas vis vaiko mus ištisus metus. 
Kalendorinės vasaros pradžios proga visiems norisi palinkėti kuo rečiau žiūrėti į televizoriaus, kompiuterio ir išmaniojo telefono ekranus benaršant internete ir bekiūtant facebooke. Nors vasarą atidžiau ir ilgiau pasižiūrėkite į ežero bangeles, medžius šiame ir kitame ežero krante, pakelkite akis į mėlyną dangų ir įvairiausių formų debesis. Pasižvalgykite į kitus žmones pliaže, atraskite laiko su jais pažaisti futbolą ar tinklinį ar tiesiog tingiai ir niekur neskubėdami paplepėkite. Nuvažiavę su automobiliu prie ežero ar į mišką jokiu būdu nesiklausykite radijo ar muzikos. Pasiklausykite, kaip ošia medžiai, klykauja ar čirškia paukščiai, bangelės plakasi į krantą ir šnara meldai. Besiklausant šių gamtos garsų galima žymiai daugiau išgirsti nei klausant radijo ar trankios muzikos. Norisi palinkėti vasaros metu iškeisti išmaniąsias technologijas į knygas. Kada, jeigu ne vasarą, pasinerti į knygose paslėptas nuostabias istorijas ir nuotykius. Niekur neskubėdami su knygomis rankose leiskite tingias popietes ir ilgus vakarus versdami puslapį po puslapio, uosdami spaustuvės dažus, traškindami ir glostydami knygų nugarėles ir viršelius.
Vasaros pradžios proga kolegoms iš vieno Lazdijų laikraščio norisi palinkėti atskirti tikras knygas ir tikrą literatūrą nuo daiktų, panašių į knygas, kurios neturi nieko bendro nei su knygomis, nei su literatūra. Taip pat palinkėti atskirti tikrus rašytojus nuo bet kaip ir bet ką rašančių žmonių, kurie neturi nieko bendro su tikrais rašytojais. Kolegoms iš vieno Lazdijų laikraščio norisi palinkėti suvokti, kad tokiu būdu skaitytojai yra ne tik klaidinami, bet tiesiog mulkinami. Kai taip elgiamasi, ar tai reiškia, kad skaitytojai yra gerbiami? Juk daiktą, panašų į knygą, kiek nori, galima vadinti knyga, o bet kaip ir bet ką rašantį žmogų – rašytoju, bet nuo to daiktas, panašus į knygą, netaps tikra knyga, o bet kaip ir bet ką rašantis žmogus – tikru rašytoju. Kolegoms iš vieno Lazdijų laikraščio vasaros pradžios proga norisi palinkėti atsikratyti pavydo, keršto ir aibės kompleksų, kurie neleidžia pažvelgti į gyvenimą aiškiai ir objektyviai, nes juk tik vasarą viskas matoma itin ryškiai. Lai neužtemdo pigaus populiarumo ir greito biznio siekimas blaivaus ir aiškaus proto. Juk tai vienadienės ar trumpalaikės vertybės, kurios greitai pamirštamos ir neturi jokios ilgiau išliekančios vertės. Juk kaip banaliai beskambėtų, bet tikrai verta po savęs ką nors tvaresnio ir įsimintinesnio palikti.
Jau rytoj Lazdijuose prasidės „Pasienio fiesta“, skirta 420-sioms šio miesto gimimo metinėms. Juk ši šventė visuomet sutampa su kalendorinės vasaros pradžia. Tad vasaros pradžios proga norisi palinkėti geros šventės. Nekreipkite dėmesio, jeigu kas nors šalia bus susiraukęs, rūškanas ar nepatenkintas, o tokius tipus pamatę tiesiog jiems į akis nusišypsokite. Jeigu net nebus priežasties džiaugtis ir šypsotis, tuomet prisiminkite, kad kalendorinės vasaros pradžios ir šventės proga linkiu jums džiaugtis ir šypsotis.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.