Savaitės komentaras Maskvos įžūlumas sulaukė vieningo ir galingo Vakarų atsako

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Maskvos įžūlumas sulaukė vieningo ir galingo Vakarų atsako
Svarbiausias kovo mėnesio įvykis ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje buvo dvigubo agento S. Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimas Didžiosios Britanijos Solsberio mieste itin pavojinga chemine medžiaga „Novičok“, kuri gaminama tik karinėse Rusijos laboratorijose. Tai jau ne pirmas toks įžūlus Maskvos žingsnis Didžiojoje Britanijoje. Belieka prisiminti disidento S. Litvinenkos žiaurų nunuodijimą radioaktyviu poloniu ar B. Berezovskio nužudymą. Galima net neabejoti, kad visi šie nusikaltimai, kurie prilygsta terorizmui, vyko su aukščiausios Rusijos valdžios palaiminimu ir paties V. Putino žinia. 
2006 m. S. Litvinenkos nunuodijimas, galima sakyti, baigėsi Kremliui tik simbolinėmis Didžiosios Britanijos sankcijomis: išprašyti keturi Rusijos šnipai ir kuriam laikui kiek sulėtinti šių šalių tarpusavio santykiai. Apnuodydama S. Skripalį ir jo dukrą Maskva vėl vaikščiojo labai plonu ledu, o po šio įvykio tarsi šaipydamasi nebyliai klausė: „Mes nuodijome ir nuodysime išdavikus prieš pat jūsų nosį ir ką jūs mums padarysite?“ Tik šį kartą Kremlius stipriai prašovė, nes sulaukė itin vieningo ir galingo Vakarų atsako: iš Jungtinės Karalystės buvo išsiųsti dvidešimt trys Rusijos žvalgybos pareigūnai, dirbantys su diplomatine priedanga. Pastaroji valstybė sulaukė labai stipraus sąjungininkų palaikymo: JAV, ES narės ir kitos valstybės bei NATO nepageidaujamais asmenimis per savaitę paskelbė net 153 (!) pareigūnus. Gerai, kad ir Lietuva, vienydamasi su civilizuotomis Vakarų valstybėmis, iš mūsų šalies išsiuntė tris Rusijos šnipus. Kaip ir galima buvo tikėtis, Maskva atitinkamai išsiuntė tų šalių diplomatus, iš kurių ir sulaukė sankcijų. Trys diplomatai iš Maskvos buvo parsiųsti į Lietuvą. Tik skirtingai nuo Rusijos žvalgybos pareigūnų, kurie Lietuvoje šnipinėja, lietuviai ten dirbo diplomatinį darbą. 
Žinoma, Kremlius neprisipažino, kad jie apnuodijo S. Skripalį ir jo dukrą. Kaip ir buvo įprasta SSRS laikais, viskas buvo neigiama, meluojama, išsisukinėjama, kalba nukreipiama visai ne į tuos dalykus, apie kuriuos kalbama. Bet ar tai kas nors naujo? Ne, tai laukta ir iš anksto prognozuota Kremliaus reakcija. Tikrai niekas nelaukė, kad jie staiga lyg niekur nieko ims ir pasakys: „Taip, mes tikrai tai padarėme!“
Vieningas ir galingas Vakarų atsakas Rusijai yra labai geras žingsnis, bet vis dėlto jo nepakanka norint Kremliaus režimui ir jo aplinkai suduoti iš tiesų realiai galingą smūgį. Labai svarbu, kad Londonas neapsiribotų vien šiuo Rusijos žvalgybos pareigūnų išsiuntimu, o kirstų iš peties. Rusijos valdžiai ir jos smogikams nusispjaut į Vakarų moralizavimą, žmoniškąsias vertybes ar viešą pasmerkimą, nes tai jiems nerūpi. V. Putino režimas – klasikinė mafijos struktūra, kuriai terūpi pinigai. Vieša paslaptis, kad Anglijoje ir Londone prabangiu gyvenimu lepinasi režimo ir jo aplinkos šeimos. Jeigu į šį parazituojantį gyvenimą, paremtą nešvariais Kremliaus pinigais, rimtai užsimotų Jungtinė Karalystė, tuomet Maskvai būtų suduotas rimtas smūgis. Kai gerai ir nerūpestingai Didžiojoje Britanijoje gyvenantys Rusijos oligarchai pajus, kad vieną dieną gali tekti pakuotis lagaminus ir grįžti į Maskvą, Kremliaus režimas supras, kad juokai baigėsi.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.