Savaitės komentaras A. Navalnas – Rusijos prezidento V. Putino galvos skausmas

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   A. Navalnas – Rusijos prezidento V. Putino galvos skausmas
Jau kovo 18-ąją Rusijoje vyks prezidento rinkimai. Atrodytų, kad vienoje iš didžiausių pasaulio valstybių toks įvykis turėtų sulaukti itin didelio dėmesio, o šiuo metu turėtų būti pats priešrinkiminės kampanijos vajus ir įkarštis. Turėtų, bet Rusijoje šiuo atžvilgiu ramu, nes kai valdžioje jau 18 metų yra diktatorius V. Putinas, niekam nekyla nei mažiausių dvejonių, kad šiemet jis vėl taps Rusijos prezidentu. Ko gero, V. Putinas Rusijos prezidentu bus iki gyvos galvos.
Nors iš pirmo žvilgsnio pasirodys keista, bet didžiausiu Rusijos prezidento V. Putino galvos skausmu šiuose rinkimuose yra ne kiti kandidatai, o juose dėl teistumo negalintis dalyvauti A. Navalnas. Sausio mėnesį Rusijoje vyko protestai prieš kovo mėnesį Rusijoje vyksiančius prezidento rinkimus. Į protestus žmones sukvietė A. Navalnas, kuris visus ragina boikotuoti šį politinį spektaklį. Pats A. Navalnas buvo iš karto suimtas vos tik pasirodė vienoje iš Maskvos gatvių. A.  Navalno kampanijos atstovas spaudai R. Šavedinovas ir darbuotoja K. Jarmyš protestų metu buvo Lietuvoje ir viešino žinias apie šiuos įvykius. Opozicionieriai ne veltui nuogąstavo, kad internetines transliacijas gali sutrikdyti Rusijos policija. Vos tik jie sugrįžo iš Lietuvos, buvo suimti ir gavo keletą dienų arešto.
Kokia menka Rusijos prezidento V. Putino valdžia, jeigu didžiausią iššūkį jam sugeba mesti žmogus, kuris neturi jokios partijos, o jį remia jaunoji karta – daugiausia mokiniai ir studentai. A. Navalnui sunku ir dėl to, kad jis negali pasisakyti per televiziją. Jis kaltinamas tuo, kad yra Amerikos šnipas, taip pat A. Navalnas apkaltintas, kad pasisavino įmonės „Kirovles“ lėšas. Kai šis politikas paragina žmones išeiti į Rusijos gatves ir aikštes ir rengti protestus, kuriuose raginama boikotuoti šios šalies prezidento rinkimus, Kremlius stengiasi tomis dienomis sugalvoti kokių nors švenčių, kuriomis būtų galima pateisinti įvairių miestų erdvių užimtumą.
Nors V. Putino pergalė kovo mėnesį vyksiančiuose rinkimuose yra aiški, bet prievartinis Rusijos valdžios aparatas iš paskutiniųjų stengsis kuo akivaizdžiau užtikrinti dabartinio prezidento pergalę ir sieks kuo didesnio rinkėjų aktyvumo. Tad A. Navalno pasirinkta taktika boikotuoti šiuos rinkimus, t. y. siekti, kad juose dalyvautų kuo mažiau rinkėjų, yra itin tinkama, nes Rusijos valdžia mėgsta itin pabrėžti, jog V. Putiną palaiko itin didelis procentas rinkėjų. 
Vis dėlto jau dabar galima teigti, kad A. Navalnas nugalėjo. Sėkmingai veikti prieš V. Putiną Rusijoje, kurioje valdžia daro viską, kad tik kuo daugiau tau trukdytų ir visaip painiotų tavo veiklą, yra itin sunku. Kalbant juodojo humoro stiliumi galima tik stebėtis, kaip A. Navalnas iki šio laiko sugeba išlikti ne tik gyvas, bet ir sveikas. Prieš tokius politikus ir jų rėmėjus telieka nusiimti kepurę ir žemai nulenkti galvą. Tik jų dėka išlieka tikėjimas, kad kada nors Rusija taps laisva ir demokratine šalimi.

Komentarai

Alguci,sakai A.Nasralnas yra

Alguci,sakai A.Nasralnas yra V.Putinui galvos skausmas?Nu nu... Wink

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.