Savaitės komentaras Nervingas Lazdijų rajono tarybos posėdis

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras  Nervingas Lazdijų rajono tarybos posėdis
Praėjusį penktadienį, liepos 28 dieną, vyko Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jis buvo be galo svarbus, nes jo metu vyko įvairios politinės rokiruotės ir pokyčiai. Visų pirmiausia nuo aštuoniolikos iki keturiolikos narių sumažėjo valdančioji koalicija. Dabar ją sudaro visuomeninio judėjimo „Pirmyn! Kartu mes galim“ devyni nariai, keturi Lietuvos liberalų sąjūdžio nariai ir Darbo partijos atstovė rajono taryboje. Iš valdančiosios koalicijos pasitraukė keturios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų narės – J. Ražukienė, D. Ambrazevičienė, D. Barkauskienė ir J. Juodzevičienė – kurios perėjo dirbti į opoziciją. Tokiu būdu opozicijos gretos nuo septynių narių padidėjo iki vienuolikos. Kaip visuomet būna, išsiskyrus ilgamečių ir ištikimų bendražygių keliams, nuo pat pradžių Lazdijų rajono tarybos posėdyje praėjusį penktadienį buvo jaučiama įtampa ir nervingumas. Naujosios opozicijos narės D. Ambrazevičienė ir J. Juodzevičienė bandė kibti į atlapus Lazdijų rajono savivaldybės merui A. Margeliui. Žinoma, opozicija turi savo šventą pareigą kritikuoti valdančiąją koaliciją, bet anksčiau būdamos valdančioje koalicijoje dabartinės opozicijos narės nepratardavo nei žodžio, o dabar stengėsi ir stengsis įgelti valdančiajai daugumai. Taip ir ateina į galvą garsus ir gerai žinomas posakis: nuo meilės iki neapykantos vienas žingsnis. Ar taip bus iš tikrųjų –  pasimatys per kitus rajono tarybos posėdžius.
Dar gerokai prieš rajono savivaldybės tarybos posėdį, penktadienio ryte, buvo galima perskaityti pažįstamos žurnalistės nuomonę, kurioje ji svaidėsi žaibais ir negailestingai vanojo Lietuvos liberalų sąjūdžio Lazdijų skyrių vien už tai, kad šie planuoja sudaryti valdančiąją koaliciją su visuomeniniu judėjimu „Pirmyn! Kartu mes galim.“ Niekas per daug nesistebėjo, kai pažįstama žurnalistė išvadino liberalus eilinėmis prostitutėmis, kurios parsiduoda už postus, nes tai įprasta minimos personos retorika. Pažįstama žurnalistė labai mėgsta save laikyti žymia ir aršia kovotoja už demokratiją, bet penktadienį, išreikšdama savo nuomonę, būtent prieš demokratiją pasisakė. Juk bet kuri politinė partija gali sudarinėti koaliciją su kuo nori ir siekti valdžios postų. Dar daugiau,  kiekvienos politinės partijos tikslas demokratinėje sistemoje yra būti valdžioje ir gauti kiek galima daugiau ir kiek galima aukštesnių postų. Prasta ta politinė partija ir tie politikai, kurie to nesiekia. Juk tik tuomet galėsi įgyvendinti savo partijos politinę programą. Būdamas opozicijoje, savo partijos programos tikrai neįgyvendinsi. Juk labiausiai pažįstama žurnalistė niršta ne ant liberalų ir ne dėl to, kad jie eina į valdančiąją koaliciją, o todėl, kad jie jungiasi su visuomeniniu judėjimu „Pirmyn! Kartu mes galim.“ Juk pažįstama žurnalistė paskelbusi šventąjį karą ir pagrindiniu savo priešu laiko rajono merą A. Margelį ir jo vadovaujamą visuomeninį judėjimą. Apskritai visiškai nesvarbu, kokioje partijoje ar judėjime bebūtų minimas politikas, pažįstama žurnalistė bus tam priežastis ar ne, beatodairiškai A. Margelį kritikuos ir dės į šuns dienas. Taip bus išlaikomas jos, kaip amžinos kovotojos „už teisybę“, vardas. Iš pradžių pažįstama žurnalistė kovojo su vieninteliu caru Lietuvoje, o dabar nutarė, kad jų yra daugiau. Tiksliau, ji pati juos sukūrė, kad turėtų su kuo kovoti, t. y. apie ką rašyti.
Tik aršesnės diktatorės už pažįstamą žurnalistę nei su žiburiu nesurasi, nes ji pati mėgsta kritikuoti, bet nepakenčia net ir mažiausios kritikos savo atžvilgiu. Pabandykite jos „Facebooke“ pareikšti kitą nuomonę nei pažįstamos žurnalistės. Iš pradžių būsite nekultūringai visaip išvadintas, ir jums pasiseks, jeigu ne iškeiktas. Galiausiai jus užblokuos, nes pasaulyje egzistuoja tik viena teisinga nuomonė – pažįstamos žurnalistės.
Tik šitaip elgdamasi pažįstama žurnalistė kritikuoja pačią demokratiją. Belieka prisiminti posakį, kad demokratija yra labai blogas dalykas, bet kol kas nieko geriau už ją nesugalvota. Juk Lazdijų rajono savivaldybės meras demokratiniuose rinkimuose buvo išrinktas į savo postą, o koalicijų sudarymas tėra taip pat demokratijos procesas. Bet pažįstama žurnalistė visiškai kitaip elgiasi su jai paklūstančiais ir jos nuomonei pritariančiais politikais. Tuomet skaitome palankius straipsnius, teigiamas nuomones apie pastaruosius. Dar daugiau, jiems suteikiamas nemenkas plotas reikšti savo asmeninę nuomonę laikraštyje, kuriame pažįstama žurnalistė turi labai didelę įtaką. Juk dar ne taip seniai tokių pavyzdžių buvo apstu tame pačiame laikraštyje. Politikai, skaitydami palankias pažįstamos žurnalistės nuomones ir straipsnius apie save, mėgaujasi ir džiaugiasi. Beje, pažįstama žurnalistė, kaip mėgstanti daug kalbėti ir girtis pokalbiuose, pati  tiesiai šviesiai yra prasitarusi apie politikus, kurie jos klauso. Tik pastarieji pamiršta, kad anksčiau ar vėliau ateis laikas, kai jiems nusibos visuomet pritarti pažįstamai žurnalistei ir jos beatodairiškai klausyti. Tuomet jos kritika pasipils ant buvusių numylėtinių galvų kaip vasariška liūtis.
Grįžtant į praėjusį penktadienį vykusį Lazdijų rajono tarybos posėdį telieka paminėti įvykusias rokiruotes valdžios postuose. Mero pavaduotojas G. Salatka gavęs pasiūlymą sutiko sugrįžti į jam nesvetimą Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus postą. Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojo postą užims V. P. Mikelionis. Beje, šis postas jam irgi nesvetimas, nes jame šiam politikui teko dirbti taip pat ne vienerius metus. Abu paminėti kandidatai slaptame balsavime surinko pakankamą balsų skaičių. Telieka klausimas, kas mero patarėjo poste pakeis iki šiol juo dirbusį V.P. Mikelionį. Šis postas priklauso visuomeniniam judėjimui „Pirmyn! Kartu mes galim.“
Ką reiškia valdančiosios koalicijos sumažėjimas nuo aštuoniolikos iki keturiolikos narių? Kokias permainas Lazdijų rajono tarybos darbe atneš opozicijos padidėjimas nuo septynių iki vienuolikos narių? Aišku tiek, kad dabar valdančiajai koalicijai priimti tarybos sprendimus bus sunkiau, nes reikės labiau atsižvelgti į koalicijos partnerius ir sustiprinti bendradarbiavimą bei labiau įsiklausyti į jų nuomonę. Valdančiosios koalicijos sumažėjimas jokiu būdu nereiškia, kad pablogės Lazdijų rajono tarybos darbo kokybė. Rajono tarybai belieka palinkėti sėkmingo darbo, kad Lazdijų rajonas taptų ne tik gražia, bet ir patrauklia vieta gyventi bei kurti savo ateitį.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.