Savaitės komentaras Nesilaikykime principo: jei galima ką uždrausti, tai reikia uždrausti

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras  Nesilaikykime principo: jei galima ką uždrausti, tai reikia uždrausti
Atrodo dar visai neseniai buvo pirmo kalendorinio vasaros mėnesio birželio pradžia, o rytoj bus jau paskutinė šio mėnesio diena. Birželis pralėkė neįtikėtinai greitai. Per Jonines sulaukėme trumpiausios metų nakties – dabar dienos po truputį trumpės, o naktys ilgės.
Veisiejų parke jau daug metų iš eilės švenčiamos Joninės. Tai labai miela, jauki ir puiki šventė. Ji prasidėjo praėjusios savaitės penktadienio vakare. Buvo nuogąstavimų dėl oro ir dėl to, ar į parką susirinks gausus būrys veisiejiečių ir miestelio svečių. Viskas pasibaigė gerai: svarbiausia, kad nelijo, o buvo vasariškai ir maloniai šilta, tad drąsiai buvo galima vilkėti trumparankoviais marškinėliais ir mūvėti šortais. Net ir uodai nutarė nesugadinti Joninių šventės nuostabiame Veisiejų parke. Į tikrai nemažą mano plikę per geras penkias valandas neįsisiurbė nei vienas uodas! Tai iš tiesų itin retas reiškinys. Vis dėlto didžiausią džiaugsmą sukėlė tai, kad į šią šventę susirinko tikrai nemažas būrys žmonių. Širdis tirpo iš laimės ir sieloje kirbėjo malonus jaudulys, kad dar ne visi išsivažinėjome, kad dar ne visi išsivaikščiojome, kad dar nepatingime ateiti į vietinę šventę savęs parodyti ir į kitus pasižiūrėti bei vieni kitais pasidžiaugti.
O Joninių programa galėjo patenkinti ir pačius išrankiausius. Žinoma, Joninių šventė yra specifinė, todėl per ją atiduodama duoklė liaudies dainoms, šokiams, papročiams ir tradicijoms. Smagu, kad koncertavo ne vien Veisiejų kultūros namų kolektyvai, bet ir svečiai iš Viktarinos, Kapčiamiesčio, Viečiūnų. Dar iki koncertinės programos ir jos metu buvo galima paragauti garsiosios, savo skoniu išsiskiriančios arbatos, kurią iš žolelių ne tik per Veisiejuose vykstančias šventes ir renginius verda Ramutė. Taip pat buvo galima aplankyti žolynų ir atrakcionų kiemelius, už nedidelę kainą įsigyti ir paragauti šiemetinių kvapnių žemuogių. Iki valios prisiklausius liaudiškos muzikos ir prisižiūrėjus šokių, daug kas kartu su eisena patraukė Ančios ežero link – buvo nešami fakelai ir liepsnojantys vainikėliai. Vėliau prasidėjo itin nuotaikingos sportinės varžybos. Jeigu pakelti gulinčią dvipūdę riešų pagalba daug kam pasirodė per sunki užduotis, tai vyrai savo žmonas su karučiais iki finišo atvežė sėkmingai.
Šventę užbaigė legendinė muzikos grupė iš Kauno „Dinamika“ ir suliepsnojęs tradicinis Joninių laužas. „Dinamika“ savo naujomis ir atgaivintomis senomis garsiomis dainomis linksmino ir jaunimą, ir vyresnio amžiaus žiūrovus. Juk nieko keisto, nes ši grupė itin populiari buvo prieš dvidešimt metų, ir nors šioje grupėje jau nedainuoja vokalistė Irma, kurią pakeitė kita atlikėja, bet puikią formą ir išvaizdą išlaikė šios grupės vokalistas Gintautas. Daugelis žiūrovų kraipė galvas ir tarpusavyje stebėjosi, kad minėtas vokalistas nepavaldus laikui ir atrodo lyg nužengęs iš XX a. pabaigos scenos. „Dinamika“ koncertavo net pusantros valandos. Malonu buvo matyti, kad, skambant šios grupės dainoms, siaučia ne tik jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus žiūrovai šypsosi prisimindami savo jaunystės dienas.
Būdamas prisiekusiu veisiejiečiu, kuriam Dievas suteikė malonę gimti, augti ir gyventi šiame nuostabiame Dzūkijos miestelyje, vis nepaliauju stebėtis jo grožiu. Atrodo, kad viskas matyta ir regėta jau ne dešimtis ir šimtus, o tūkstančius kartų, bet vis vaikščiodamas miestelio gatvėmis, parku, skersgatviais eilinį kartą negaliu atsigėrėti matomais vaizdais. Negali nesidžiaugti matydamas, kaip šis miestelis tvarkomas ir puoselėjamas.
Vis dėlto norint, kad Veisiejai sėkmingai žengtų į ateitį ir neliktų tik rezervatu, kur viskas beatodairiškai saugojama ir draudžiama, jiems reikia investicijų – ir nemažų. Štai čia ir susiduriama su didelėmis problemomis. Turbūt daugelis veisiejiečių ir miestelio svečių pastebėjo miestelio centre prie autobusų stoties riogsančius apleistus pastatus. Gerai būtų, jeigu juos kas nors nugriautų, o aplinka būtų sutvarkyta. Geriausiai būtų, jeigu vietoj jų atsirastų nauji tvarkingi pastatai. Gerai žinome, kad yra institucijos ir tarnybos, kurios riboja ir draudžia įvairią veiklą Veisiejuose. Niekas nesako, kad kai ką tikrai reikia drausti, bet kai vadovaujamasi principu, jeigu galima uždrausti, tai reikia uždrausti, tuomet nieko gero nelauk.
Štai, kad ir vienas atvejis. Vietinis verslininkas parodė iniciatyvą Ančios ežere įrengti vandens slidžių trasą. Jis pasiruošęs investuoti savo pinigus, pritraukti kitus verslininkus. Kai gerai pagalvoji, investicijos mažiems miesteliams tikrai reikalingos, bet atitinkamos institucijos ir tarnybos šio projekto vystyti neleidžia. Pastačius vandens slidžių trasą, būtų pritraukta klientų, kurie su malonumu leistų laiką pramogaudami tokioje nuostabioje vietoje kaip Veisiejai. Be abejo, jiems atvažiavus reikėtų vietos apsistoti ir pernakvoti. Taip pat reikalinga kavinė pavalgyti. Kur apsistoti, pernakvoti ir pavalgyti Veisiejuose taip pat yra. Ne tik investavę į vandens slidžių trasą gautų pelną. Pelną gautų ir verslininkai, apgyvendinę ir pamaitinę poilsiautojus. 
Verslininkai į vandens slidžių trasą Veisiejuose pasiruošę investuoti keliasdešimt tūkstančių eurų. Vėliau pinigai liktų Veisiejuose. Sunku, o greičiausiai visai neįmanoma įsivaizduoti miestelio ateities be investicijų. Juo labiau, kad įrenginiai, kuriais būtų tempiamos vandens slidės, būtų varomi elektra, taigi nebūtų triukšmo ir nebūtų teršiama aplinka. Taip pat būtų galimybė įrengti kavinę Veisiejų parke prie Liepų rato, nes atsirastų toks poreikis.
Nesinorėtų, kad kelių dešimčių tūkstančių eurų investicija praplauktų pro Veisiejus. Miestelį reikia puoselėti ir saugoti, bet jo saugojimas nuo investicijų neveda į normalią ateitį. Nesinori, kad ateityje Veisiejai taptų užkampiu ir tamsia provincija. Miestelis tik vienu atveju turi šviesią ateitį – įsileisdamas investicijas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.