Savaitės komentaras Partijų ir politikų populiarumo sūpuoklės pirmąjį metų mėnesį

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Partijų ir politikų populiarumo sūpuoklės pirmąjį metų mėnesį
Praėjusį šeštadienį dienraštis „Lietuvos rytas“ paskelbė pirmosios šiemet visuomenės nuomonės reprezentatyvios apklausos, kurią sausio 12–21 dienomis atliko bendrovė „Vilmorus,“ rezultatus. Joje atsispindi, kaip pasikeitė politikų ir partijų populiarumas palyginus su praėjusių metų gruodžio mėnesiu. 
Buvo pateiktas klausimas: kurie Lietuvos visuomenės veikėjai, jūsų nuomone, geriausiai atstovauja jūsų interesams? Pirmojoje vietoje, kaip jau daugelį mėnesių iš eilės, atsidūrė prezidentė D. Grybauskaitė, kuri surinko 19 procentų apklaustųjų balsų. Gruodžio mėnesį jos populiarumas siekė 16,7 procento, tad prezidentė dar 2,3 procento jį padidino. Prezidentė gana greitai reaguoja į visuomenėje vykstančius reiškinius ir duoda pylos netinkamai dirbantiems politikams, tad nieko keisto, kad sugeba išlaikyti tokį populiarumą. Gerokai atsilikęs nuo prezidentės antroje vietoje atsidūrė premjeras S. Skvernelis, kuris surinko 8,7 procento balsų. Viena yra teoriškai kalbėti apie problemas valstybėje, o visai kas kita su jomis susidurti ir jas suvaldyti. Tad daugiau kaip dvigubai mažesnis premjero populiarumas nei prezidentės yra gerai suprantamas dalykas. Be to, premjeras yra siejamas su „žaliaisiais valstiečiais“, ir jo reitingas nukenčia pastariesiems prikrėtus visokių eibių ir liapsusų. Trečioje vietoje yra Kauno meras V. Matijošaitis. Aukšta jo vieta yra sėkmingo vadovavimo Kauno miestui pasekmė. Be to, V. Matijošaitis yra laikomas rimtu kandidatu į prezidento postą kitais metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose.
Į klausimą, už kurią partiją balsuotumėte rinkimuose į Seimą, jeigu rinkimai vyktų kitą sekmadienį, atsakydami respondentai daugiausiai pasisakė už konservatorius. Ši partija gavo 17,8 procento balsų ir palyginus su gruodžio mėnesiu (16,3) 1,5 procento padidino savo populiarumą. Pirmąją Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų vietą nulėmė neprastas jos darbas opozicijoje, nes kritikuoti yra žymiai lengviau nei valdyti. Nors ir tinkamai dirbti opozicijoje reikia mokėti. Be to, Valstiečių ir žaliųjų sąjungai valdyti valstybę sekasi prastai, tad jie suteikia daug progų oponentams save kritikuoti. Taip pat ir spauda per padidinamąjį stiklą seka valdančiuosius ir į dienos šviesą iškelia bent menkiausią jų kluptelėjimą jau nekalbant apie rimtas klaidas. Valstiečiai ir žaliųjų sąjunga partijų populiarumo reitinge šį mėnesį užėmė antrąją vietą – 13,9 procento balsų. Reiškia, jie išlaiko maždaug vienodą savo gerbėjų skaičių. Trečiojoje vietoje netikėtai atsidūrė partija „Tvarka ir teisingumas“, surinkusi 8,4 procento balsų. Palyginus su praėjusiu mėnesiu į priekį ji liuoktelėjo beveik trimis procentais! Iš vienos pusės, toks šios partijos populiarumas yra nemenka staigmena, nes pernai vienu metu jau atrodė, kad šios politinės partijos laukia išnykimas. Iš kitos pusės, nors po truputį, bet atsispyrus nuo dugno „Tvarkos ir teisingumo“ populiarumas paskutinius kelis mėnesius augo. Nedaug nuo jų atsilieka ir Socialdemokratų partija – 8,3 procento balsų. Nors šiai partijai skilus, daug kas prognozavo liūdną jos ateitį. Bet socdemai turi savo nuolatinį kairiųjų pažiūrų elektoratą. Prasti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio reikalai. Ši partija niekaip negali atsigauti po korupcinių skandalų, bet iki Seimo rinkimų dar liko geri dveji metai, ir galima neabejoti, kad jiems artėjant liberalų populiarumas tik didės. Įsivaizduoti mūsų parlamentą, kaip ir Lietuvos politiką, be šios dešiniosios politinės jėgos tiesiog neįmanoma.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.