Savaitės komentaras Populistiniai socdemų pasiūlymai Lazdijų rajono tarybos posėdyje

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Populistiniai socdemų pasiūlymai Lazdijų rajono tarybos posėdyje
Iki tų ilgai lauktų šv. Kalėdų tiek ir teliko – kelios dienos. Jos bus skirtos taip pat skubėjimui ir lėkimui – kaip ir visas pasirengimas didžiausiai metų šventei. Dar reikia kažką įsigyti šventiniam stalui ir nupirkti dovanų, jeigu nespėjai. Atrodo, nuo lapkričio vidurio, kai prekybos centruose suskambo kalėdinės dainos, laiko pasiruošti Kalėdoms turėjome lig valios, bet tokia jau ta mūsų natūra, kad nemažai šventinių įsipareigojimų paliekame paskutinėms dienoms. Turbūt prieš pat šventes negalime apsieiti be spūsčių, grūdimosi ir lipimo vienas kitam per galvas. Kaip tiems studentams – mums visuomet pritrūksta vienos dienos pasiruošti šventėms. 
Savaitės pradžioje, kai sėdau rašyti šį komentarą, už lango puikavosi graži žiema su nemenka sniego danga, o ant ežero jau buvo plonas, bet vis dėlto ledas, ir ramiai romantiškai snigo. Atrodo, iki švenčių liko tikrai nedaug ir pagaliau per šv. Kūčias ir šv. Kalėdas džiaugsimės gražia balta žiema... Kur tau... Sinoptikai per šventes prognozuoja stiprų atšilimą ir lietų. Net imi galvoti, kad gamta tyčia taip elgiasi, nes po šv. Kalėdų vėl žadamas atšalimas. Ot, kad taip būtų galima sudaryti su žiema sutartį nors trims šventinėms dienoms. Deja, deja... 
Praėjusį penktadienį susitikau Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėją Vytuolį Valūną. Jis man papasakojo, kad vakar gavo partizanų vado A. Ramanausko-Vanago dukros Auksutės Ramanauskaitės-Skokauskienės elektroninį laišką ir pažadėjo jį man persiųsti. Iš tikrųjų šis laiškas toks svarbus, kad negaliu jo nepateikti. Taigi A. Ramanauskaitė-Skokauskienė rašo: „Pasidalinu žinia, kad šiandien Kaune mane aplankė Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amiras Maimonas. Jis išsakė oficialią poziciją pabrėždamas, kad jo valstybė gerbia ir vertina mūsų laisvės kovą, kuriai vadovavo mano Tėvelis Adolfas Ramanauskas-Vanagas. Kartu jis pažymėjo, kad dviejų personų (R. Vanagaitės ir E. Zurofo – red. past.) buvę išpuoliai yra grynai jų asmeniniai. Ambasadorius pabrėžė, kad jo vizito tikslas – susipažinti su manimi ir stiprinti ryšius tarp mūsų tautų. Stebino jo žinios apie mano šeimos istoriją ir nuoširdus supratimas ir atjautimas to, ką man teko išgyventi. Staigmena šiandien buvo ambasadoriaus gėlės ir sveikinimas mano gimtadienio proga.“
Šis laiškas yra neišpasakytai svarbus ne tik partizanų vado A. Ramanausko-Vanago dukrai, mums visiems – lietuvių tautai, bet ir pačiai Izraelio valstybei. Juk įžūlus ir niekingas R. Vanagaitės ir E. Zurofo elgesys ir pasisakymai galėjo sudaryti įspūdį, kad dalis žydų tautos tinkamai nevertina mūsų laisvės kovų. Tačiau Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai A. Maimonas savo vizitu ir išsakyta pozicija aiškiai parodė, kad jo valstybė itin gerbia mūsų laisvės kovas ir Lietuvos partizanus, o R. Vanagaitės ir E. Zurofo kalbos tėra jų asmeninė ir nieko bendro su realybe neturinti nuomonė. 
Praėjusį penktadienį įvyko eilinis Lazdijų rajono tarybos posėdis. Dar penktadienio ryte atsivertus vieną iš Lazdijų laikraščių buvo galima perskaityti pažįstamos žurnalistės nuomonę apie svarbiausią klausimą, kuris bus svarstomas tarybos posėdyje. Pažįstama žurnalistė, kaip jai jau įprasta, pati sugalvojo skaičius, bedusi pirštu į dangų, ir pradėjo eilinę populistinę tiradą apie tai, kad visus mokyklų per metus sutaupytus pinigus reikia išdalinti mokytojų priedams prie algos. Taip pareiškusi ji, žinoma, kad sulaukė pigaus populiarumo. Pinigus išdalinti priedams ir juos elementariai pravalgyti yra lengviausia. Bet juk mokykloms reikia pirkti mokymo priemones ir baldus, tad pinigų reikia ir minėtiems dalykams. Argi pažįstamai žurnalistei nuoširdžiai rūpi Lazdijų mokyklų būklė? Nieko panašaus. Jai svarbiausia eilinį kartą garsiai parėkauti. Pažįstama žurnalistė, rašydama viename respublikinių portalų, dedasi nemenka kairiųjų politinių jėgų kritike, bet Lazdijų rajone ji eina išvien su socdemais, nes jai tai paranku. 
Lazdijų rajono tarybos posėdyje atėjus laikui kalbėti apie rajono mokyklų šiemet sutaupytus pinigus vienas už kitą karštesnes kalbas rėžė tarybos nariai socdemai: J. Lynikienė, S. Petrauskas, J. Pankauskas. Tik kad tos jų kalbelės buvo vienodos, nes visi kaip vienas siūlė visus pinigus atiduoti mokytojų priedams prie algų. Žinoma, tai labai populiarus ir viliojantis pasiūlymas, bet jo nauda trumpalaikė. Daug geriau yra protingai paskirstyti pinigus – dalį skirti priedams prie mokytojų algų, dalį – pirkti mokymo priemonėms. Pinigai pravalgomi greitai, o juk kitais metais gali ir nelikti papildomų pinigų pirkti mokyklinėms priemonėms, tad bus galima tokiu atveju panaudoti šiemet sutaupytų pinigų dalį. 
Tarybos posėdyje kalbėjęs Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas V. Valūnas pabrėžė, kad pačioms rajono mokykloms buvo pasiūlyta apsispręsti, ko joms labiausiai reikia nusipirkti, nes geriausiai tai mato pačios įstaigos. Vis dėlto paskutiniame Lazdijų rajono tarybos posėdyje susidariusią situaciją galima pavadinti paradoksalia. Atrodo, kai sutaupytų pinigų nėra, tuomet visi ramūs, niekas nesiplėšo marškinių ant krūtinės ir nerėkauja. Kai pinigų yra, tuomet visi tampa gudrūs ir kyla baisiausios problemos norint juos paskirstyti. Visa laimė, valdančiosios Lazdijų rajono tarybos koalicijos balsais mokyklų per metus sutaupyta suma paskirstyta išmintingai: mokytojams skirta 16 procentų priedai prie algų, o kitos lėšos bus panaudotos mokyklinėms priemonėms pirkti.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.