Savaitės komentaras Rudeninė Lazdijų konservatorių ir socdemų meilė

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras  Rudeninė Lazdijų konservatorių ir socdemų meilė
Toks neegzistuojantis pilietis Saulius Radzevičius paskutiniame „Lazdijų žvaigždės“ numeryje paskelbė baisią pabaigą. Ne pasaulio ir net ne Lietuvos, o Lazdijų rajono! Jūs iš karto paklausite, kaip gali žmogus, kurio nėra, rašyti? Žinoma, rašo ne jis, o pažįstama žurnalistė, kuri jo vardu bei pavarde pasirašo. Ta pati, kuri kitus vadina bailiais. Minėtame straipsnyje rašomos tokios nesąmonės, kad net pažįstama žurnalistė savo tikru vardu ir pavarde nedrįsta po tokiu tekstu pasirašyti. Straipsnyje rašoma, kad iš Lazdijų bėga žmonės, tarsi iš maro apimtos teritorijos. Lyg iš kitų Lietuvos miestų ir rajonų žmonės neišsikelia gyventi į kitus miestus ar rajonus ar neišvažiuoja gyventi ir dirbti į užsienį. Emigracija yra natūralus procesas, nes jį lemia pusę amžiaus trukusi sovietinė Lietuvos okupacija. Dėl pastarosios ilgiems dešimtmečiams iš mūsų šalies buvo atimta progreso galimybė, tad dabar ir negyvename kaip išsivysčiusios Vakarų valstybės. Tad natūralu, kad žmonės ieškodami aukštesnio pragyvenimo lygio emigruoja. Taip pat natūralu, kad iš mažų miestų ar kaimiškų rajonų žmonės išvažiuoja gyventi į didesnius miestus, o ypač į sostinę. Bet neegzistuojantis Saulius Radzevičius savo straipsnyje skaitytojus tiesiog laiko kvailiais ir teigia, kad dėl to, jog žmonės bėga iš Lazdijų kaltas yra... Lazdijų rajono meras A. Margelis! Na, galima skaitytojus laikyti mulkiais ir juos kvailinti, bet ne taip akivaizdžiai. Minėtu straipsniu stengiamasi kurti tamsią ir beviltišką Lazdijų rajono gyvenimo atmosferą. Juk lengviausia dėl savo nesėkmių kaltinti ką nors kitą. Tuomet ir pats nesijauti toks nevykėlis, o kitą apjuodinęs pats tampi baltesnis. Saulius Radzevičius skaitytojams siūlo „gatavą“ receptą, jeigu norite sužinoti visų negandų Lazdijų rajone kaltininką. Blogas oras, prastas derlius, kiaulių maras – dėl to kaltas tik Lazdijų meras A. Margelis. Koks baisus tai žmogus! Ne žmogus, o didysis blogis „ant viso Lazdijų rajono“! Jį pamatę žmonės iš Lazdijų rajono bėga neatsigręždami! 
„Dzūkų žinių“ skaitytojams siūlau lažybas iš ko tik norit. Siūlau užeiti į redakciją, susitarsim  ir sukirsim rankom. Lažybų objektas? Teigiu, kad iki pat artimiausių savivaldos rinkimų nei neegzistuojantis Saulius Radzevičius, nei pažįstama žurnalistė neparašys nei vieno kritinio straipsnio apie dabar tarybos opozicijoje atsidūrusius Lazdijų konservatorius. Dabar konservatoriai geri, kol jiems vadovavo A. Margelis, jie buvo blogi. Štai kaip viskas elementariai paprasta! Visa kritika bus skiriama vienam asmeniui, dėl kurio kaltės Lazdijų rajonas atsidūrė ant išnykimo ribos.
Miela pažįstama žurnaliste, kai į savo „Facebook“ paskyrą įkelsite šį mano straipsnį ir asmeniškai man padėkosite už nemokamą reklamą, nors neklaidinkite savo draugų teigdama, kad aš vis dar dirbu Lazdijų bibliotekoje. Joje nebedirbu jau metus ir tris mėnesius. Apskritai prieš ką nors viešai rašant, informaciją reikia kruopščiai patikrinti, nes juk save laikote aukšto lygio žurnaliste. 
Rugsėjo 24 dieną Lazdijų konservatoriai išsirinko naują skyriaus vadovybę. Į Lazdijus atvyko pats TS–LKD pirmininkas G. Landsbergis su partijos vykdančiąja sekretore A. Gedviliene. Gabrielius nutarė asmeniškai prižiūrėti rinkimų procesą, kad tie išdykėliai dzūkeliai vėl neprikrėstų kokių išdaigų. Juk kiek buvo vargo su A. Margeliu, o G. Landsbergiui patinka, kai jo beatodairiškai klauso ir nedrįsta prieštarauti. Po balsavimo paaiškėjo, kad Lazdijų skyriaus pirmininku tapo A .G. Jasinskas. Jo pirmuoju pavaduotoju – R. Leščinskas, Lazdijų skyriaus atsakingąja sekretore – J. Juodzevičienė. Pavaduotojomis – J. Ražukienė ir N. Lepeškienė. Žvelgiant į partijos valdžią akivaizdžiai matosi, kad jos nariai yra ne pirmos ir net ne antros jaunystės. Vienintelę J. Juodzevičienę galima pavadinti jauna politike. Tad apie jokį konservatorių partijos Lazdijų rajone atsinaujinimą ir atsijauninimą negali būti nė kalbos.
Naujas Lazdijų konservatorių skyriaus pirmininkas A. G. Jasinskas teigdamas, kad jam jokių postų nereikia, iš karto susimovė. Blogas tas politikas, kuris nesiekia valdžios, nes tik būnant valdžioje galima įgyvendinti savo programą, t. y. rinkėjų lūkesčius. Jeigu kuris nors politikas sako, kad jokių postų jam nereikia, į jį reikia žiūrėti itin atsargiai. Juo labiau, kad tas pats A. G. Jasinskas dalindamasis ateities planais teigė, kad jo vadovaujama partija sieks laimėti ateinančius savivaldos rinkimus. Negi skyriaus pirmininkas nesieks jokio posto? Skamba labai neįtikimai.
Mažų mažiausiai keistas iš pradžių pasirodė Lazdijų rajono savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių J. Juodzevičienės, D. Barkauskienės, J. Ražukienės ir D. Ambrazevičienės elgesys. Šis ketvertukas iš karto išskubėjo į opoziciją ir žadėjo mielai kartu dirbti rajono taryboje su Lazdijų socialdemokratais. Šios keturios damos jau geriau su velniu eitų obuoliauti, nei su A. Margeliu ir judėjimu „Pirmyn! Kartu mes galim“, dirbtų. Pasirodo, galima aukoti partijos vertybes ir dirbant opozicijoje susijungti su ideologiškai nesuderinama partija, jeigu yra bendras priešas. Net pasigirdo tokių naujienų, kad keturios konservatorės su keturiais socdemais opozicijoje net koaliciją sudaryti gali. Nors vėliau TS–LKD artimą bičiulystę su socdemais Lazdijų rajono taryboje paneigė, bet konservatorėms vis tiek mielesni išliks socdemai, o ne judėjimas „Pirmyn! Kartu mes galim“, nors pastarasis judėjimas savo politinėmis pažiūromis yra net konservatyvesnis už pačius Lazdijų konservatorius.
Atidžiau pažvelgus į rajono taryboje dirbančias keturias konservatores jų glaudus bendradarbiavimas su socdemais neturėtų labai stebinti. D. Barkauskienė ir D. Ambrazevičienė ilgą laiką buvo Naujosios sąjungos narės, J. Juodzevičienė – dar politikos naujokė, kilusi toli gražu ne iš dešiniųjų politinių pažiūrų aplinkos. Vienintelė J. Ražukienė ilgus metus nuosekliai laikėsi dešinių politinių nuostatų ir pažiūrų, nors J. Ražukienė kartu su N. Lepeškiene gerai žinomos kaip A. Margelio kritikės. Žinant vyresnio amžiaus konservatorių polinkį į teisuoliškumą ankstesnė kritika gali virsti purvo pylimu. Juk gerai žinoma, kad nuo meilės iki neapykantos vienas žingsnis.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.