Savaitės komentaras Stebuklinės lazdijiečio pasakos, kurios tėra pigus populizmas

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Stebuklinės lazdijiečio pasakos, kurios tėra pigus populizmas
Jau seniai viename Lazdijų laikraštyje kartas nuo karto pasirodo vieno lazdijiečio nuomonės, kurias skaitydamas žmogus net nežinai, kokio žanro čia kūryba. Geriausiai tą rašliavą   būtų pavadinti stebuklinėmis pasakomis, nes jose nerasi nieko bendro su realybe. Taip pat rubriką su tomis nuomonėmis būtų galima pavadinti: „Jeigu būčiau, tuomet būtų“, „Blogiau, kaip dabar, negali būti, bet aš žinau, kaip tai pataisyti“, „Galėtų būti, bet dar nėra ir nebus, nes tai nerealu“.
Šiuos lazdijiečio sukurto žanro į pasakojimus panašius kūrinius verta paskaityti vien dėl to, kad juos rašo žmogus, be galo norintis vadovauti rajonui. Bet skaitai jo mintis ir apima begalinis liūdesys, nes siekiantis aukšto posto pilietis skaitytojams pateikia nerealiomis fantazijomis pagrįstus kūrinėlius. Jeigu lazdijietis ko nors politiniame ar realiame gyvenime nesupranta, būtų pusė velnio, nes tai dar galima išmokti. Bet niekaip nesitiki, kad kelerius metus vieną aukščiausių postų rajone užėmęs pilietis nesuvokia elementarių tiesų. Jis tas tiesas gerai suvokia, tik skaitytojams pudrina smegenis ir pučia dūmus į akis nevykusiai kritikuodamas dabartinę rajono valdžią ir siūlydamas nerealius receptus neva itin prastai padėčiai ištaisyti. Tai, mielosios ponios ir mielieji ponai, vadinama vienu žodžiu – populizmas. 
Lazdijietis lieja ašaras dėl to, kad Lazdijuose mažėja gyventojų ir apsimeta, kad žino, kaip padaryti, kad to nebūtų. Iš tikrųjų nėra tokio žmogaus, kuris sugebėtų suvaldyti ne tik iš mūsų rajono ir visos Lietuvos išvykstančių žmonių srautus. Ši tendencija būdinga ne tik visai Lietuvai, bet ir kitoms anksčiau SSRS okupuotoms ir viso buvusio socialistinio bloko šalims. Pusę amžiaus trukusi okupacija nulėmė ne tik Lietuvos ekonominį atsilikimą nuo demokratinių šimtametes laisvės tradicijas turinčių šalių. Pastarosiose žymiai aukštesnis pragyvenimo lygis ir atlyginimai. Tad kol mūsų pačių ekonomika nepasivys minėtų šalių lygio, padėtis nepasikeis.
Lazdijietis teigia, kad bet kokios permainos rajone reikalingos kaip oras. Bet, mielasis, tos permainos vyksta kiekvieną dieną, ir tik aklas gali jų nepastebėti! Žinoma, labai lengva teigti, kad niekas nevyksta, niekas nieko nedaro, ir tik vienas lazdijietis žino gatavus receptus visoms problemoms išspręsti. Taip primityviai mąstant ir teigiant savo rašinėliuose bei mulkinant skaitytojus tikėtis lengvai užkopti į rajono vadovo postą sunku. Be to, juk minimas lazdijietis jau kelerius metus užėmė aukštą postą savivaldybėje ir, švelniai kalbant, jam ten nelabai sekėsi.
Kažkaip nesmagiai galima pasijusti skaitant šios savaitės komentaro herojaus teiginį, kad jam svarbiausia – žmogus. Jo pavaldiniai gerai prisimena dar ne tokius senus laikus, kai lazdijietis užėmė aukštą postą savivaldybėje. Ypač savo darbo pradžioje jis parodė tokį „dėmesį ir švelnumą“ pavaldiniams, kad to pastarieji ilgai nepamirš! 
Bet lazdijiečio teiginys viename iš savo aktualių pastebėjimų nuskambėjo visai fantasmagoriškai. Neva jį itin skaudina kalbos, kad jeigu bus išrinktas meru, atleidinės darbuotojus. Matyt, gerbiamas lazdijieti, tos kalbos neatsirado šiaip sau ir iš niekur nieko. Nėra juk dūmų be ugnies. Tie žmonės, kurie jo nepažįsta, iš tiesų tegul nesprendžia apie lazdijietį ir jo charakterio savybes iš pirmo įspūdžio. Geriau tegul paklausinėja apie tai žmonių, kurie buvo jo kolegos ir pavaldiniai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.