Savaitės komentaras Teismo sprendimas nepagrįstas jokiais konkrečiais įrodymais

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Teismo sprendimas nepagrįstas jokiais konkrečiais įrodymais
Europos Žmogaus Teisių Teismas ketvirtadienį paskelbė, kad Lietuvoje 2005–2006 metais veikė slaptas JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimas įtariamiesiems terorizmu laikyti. Teismas priteisė 130 tūkst. eurų Saudo Arabijoje gimusiam palestiniečiui Abu Zubaydah (Abu Zubaida) dėl neteisėto kalinimo Lietuvoje. JAV pareigūnai teigia, kad Abu Zubaydah priklausė „Al Qaedai“ ir prisidėjo prie rugsėjo 11-osios išpuolių. Šiuo metu jis yra kalinamas Gvantanamo bazėje Kuboje. 2014 metų pabaigoje JAV Senatas paviešino ataskaitą apie CŽV vykdytus įtariamųjų terorizmu kankinimus slaptuose įkalinimo centruose po rugsėjo 11-osios teroro išpuolių. Išslaptintoje versijoje konkrečios šalys neįvardijamos, bet Abu Zubaydah advokatė ir dalis nevyriausybinių organizacijų teigė, kad Lietuvoje veikė dokumente „violetiniu“ vadinamas centras. Lietuvos pareigūnai nepripažįsta Lietuvoje buvus CŽV kalėjimą.
2014 m. pabaigoje JAV Senatas paviešino tyrimą apie CŽV (Centrinės žvalgybos valdybos) kalėjimus, kuriuose buvo laikomi islamo teroristai. Taip pat užsiminta apie žiaurią sustiprinto tardymo programą, kuri buvo naudojama kankinant terorizmu įtariamus belaisvius. Teigiama, kad 2002–2006 m. prieš sulaikytuosius buvo naudojami žiaurūs tardymo metodai. Į šią programą įtrauktos ir tokios valstybės kaip Lenkija, Rumunija ir Lietuva. Dėl žiaurių ir negailestingų teroristų, kurie pačiais baisiausiais būdais nužudė ir nukankino tūkstančius taikių žmonių, įvairios žmogaus teisių gynimo organizacijos lieja ašaras, dejuoja ir skundžiasi. Gal todėl, kad nei vieno  teisių gynėjo artimasis ar giminaitis nebuvo nukautas teroristų ar paimtas į nelaisvę ir nukankintas?  „Al Qaeda“ niekšams reikia taikyti visas priemones, kurios padeda iš jų išgauti reikalingą informaciją apie kitus laisvėje esančius teroristus ir jų rengiamus išpuolius. CŽV yra slaptoji tarnyba, ir ji privalo padaryti viską ir žymiai daugiau, kad būtų užkirstas kelias taikių ir niekuo dėtų žmonių žūtims, pagrobimams ir kankinimams. Su teroristais kovoti yra geros ir pateisinamos bet kokios priemonės, ir jų turi imtis be jokių skrupulų ir abejonių visos civilizuotos pasaulio šalys. O minkštakūniai ir šiaudadūšiai  iš žmonių teisių gynimo organizacijų, kurie gailisi CŽV kalėjimuose laikomų užkietėjusių žudikų ir kraugerių, turėtų prisiimti pilną atsakomybę už teroristų nužudytų žmonių kraują.
Nereikia pamiršti, kad ataskaitoje dėl kankinimų pateikta demokratams įtikusi informacija. Pastarieji visada pasižymėjo nuolaidžiu būdu ir minkštakūniškumu. Šiuo atveju jie žūtbūt stengėsi įgelti respublikonams ir buvusiam JAV prezidentui G. W. Bushui. Bet, deja, toliau savo nosies ir siaurų partinių interesų jie nemato. 
Laikraštis „The Wall Street Journal“ išspausdino buvusių CŽV pareigūnų atvirą laišką. Jame paminėta, kad tokios drastiškos priemonės padėjo atskleisti „Al Qaeda“ veiklos tinklą, planuojamus išpuolius ir susekti daugybę jos narių, kurie vėliau buvo sugauti ir nužudyti. „Kadrai (Senato komiteto) išsirinko tik jiems naudingą informaciją iš daugiau negu šešių milijonų puslapių dokumentų, kai kuriuos ignoruodami, o kitus pabrėždami, taip konstruodami argumentus prieš programos neefektyvumą“, – teigiama atvirame buvusių CŽV vadovų laiške. Iš tikrųjų sustiprinto tardymo programa padėjo gauti svarbios informacijos apie Osamą bin Ladeną – kankinamas Gvantanamo kalinys papasakojo apie ryšininką, kuris vėliau nuvedė iki teroristų vadeivos. Tardytojai privalėjo elgtis itin griežtai ir negailestingai, juk glostydamas ir gražiai kalbėdamas informacijos neišgausi.
Demokratų sukurptoje ataskaitoje teigiama, kad Lietuvoje 2005–2006 m. veikė CŽV įtariamų teroristų sulaikymo centras prie Vilniaus esančiuose Antaviliuose. Jame buvo laikomas Saudo Arabijos pilietis Mustafa al – Hawsawi, kuris įtariamas organizavęs ir finansavęs 2001 m. rugsėjo 11-osios išpuolius JAV. Ataskaitoje teigiama, kad CŽV suklaidino Lietuvos vadovus dėl pastato Antaviliuose paskirties. Tad ar minėtas CŽV pastatas Lietuvoje iš viso buvo, išlieka didelis klausimas, nes minėta JAV Senato ataskaita yra palanki demokratams. Jeigu CŽV sulaikymo centras Lietuvoje ir buvo, tai dėl to nereikia dejuoti ar verkšlenti, o didžiuotis. JAV yra mūsų galingiausia ir ištikimiausia sąjungininkė, todėl turime jai padėti kovoti su tarptautiniu islamo terorizmu. Juk priklausome NATO, ir bėdos atveju mūsų sąjungininkai, o ypač JAV, mus atkakliai ir įnirtingai gins.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.