Savaitės komentaras Užstrigusi plokštelė: Baltijos šalyse skriaudžiami rusakalbiai

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Užstrigusi plokštelė: Baltijos šalyse skriaudžiami rusakalbiai
Praėjusią savaitę įvyko Rusijos prezidento V. Putino metinė spaudos konferencija, kuri truko kelias valandas. Joje V. Putinas išsakė savo požiūrį į įvairius politinius procesus, atsakinėjo į žmonių klausimus ir eilinį kartą liejo pasipiktinimą Vakarų atžvilgiu, kurie  skriaudžia visiškai nekaltą ir niekuo dėtą Rusiją. Kaip ir kasmet, eilinį kartą iš Rusijos prezidento lūpų nuskambėjo kaltinimai Baltijos šalims, kuriose neva skriaudžiami rusakalbiai.
Kad ateis laikas ir Baltijos šalims tapti Rusijos priekabių taikiniu, buvo aišku ir nieko per daug nenustebino. Šiaip didžioji kaimynė prie Estijos, Latvijos ir Lietuvos kimba jau seniai ir be jokios priežasties, kaip tas Krylovo pasakėčios vilkas prie ėriuko: „Tu kaltas vien dėl to, kad norisi man ėsti“. Menkiausia proga Kremlius prisimena seną giesmelę: Baltijos šalyse skriaudžiami rusakalbiai. Maskvoje kalbama, jog reikia keisti Rusijos tėvynainių įstatymą – Kremlius siekia ginti visas tautas buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje. „Jei Rusija gina savo tėvynainius rusus, tai ji lygiai taip pat gali ginti ir kitų tautybių atstovus, Baltijos valstybėse – taip pat“, – rėžė M. Aleksandrovas, NVS instituto Baltijos šalių skyriaus vadovas. Tai taip jau kažkur girdėta, kad net gūdu darosi. Tik kad kur anksčiau Sovietų Sąjunga, o dabar Rusija benueitų ginti „skriaudžiamų“ rusakalbių ar kitų tautų, ten liejasi kraujas, žūsta nekalti žmonės ir byra ašaros. 
Prieš kelerius metus Maskva ėmėsi net ir šaltojo karo metu neregėtų provokacijų. Estijos teritorijoje buvo pagrobtas šios šalies saugumo pareigūnas, o po kelių dienų nugabentas į Rusijos gilumą ir jau parodytas kaip šioje šalyje sulaikytas šnipas. Žinoma, parodyti ir neva iš jo atimtas ginklas ir šoviniai. Ką jau ką, bet kurpti ir fabrikuoti bylas Rusija puikiai išmoko iš savo sovietinės praeities. Mokytojai buvo itin gabūs, o mokiniai niekuo jiems nenusileisdami stengiasi juos pranokti. Ilgai laukti nereikėjo ir mums. Gerai prisimename, kai tarptautiniuose vandenyse žvejojusį Lietuvos laivą pagrobusi Rusija jėga nušalino kapitoną ir dar apkaltino nebūtu dalyku: atseit laivas įplaukė į Rusijos ekonominę zoną. Ir pabandyk po to nutemptas į Murmanską aiškintis, kad esi ne kupranugaris. Rusijos provokacijos pasiekė kokybiškai naują lygį. Jeigu anksčiau nukentėdavai būdamas jos teritorijoje, tai dabar net nereikia ten atsidurti. Tave gali suimti kitur, o atsigabenę į Rusiją apkaltinti bet kuo.
Koks didelis pavojus laukia lietuvių Rusijoje, manau, net nereikia aiškinti. Vis dėlto kam dar neaišku, tuos reikia įspėti, kad patartina būti itin budriems ir atsargiems. Tokiems reikia išlikti ne tik vykstant į Rusiją, bet ir Lietuvoje. Mūsų šalyje visuomet buvo aktyvi Rusijos žvalgyba, o šiuo metu jos veikla dar labiau suaktyvėjo. Juk ne veltui VSD yra įspėjęs, kad Lietuvos piliečiai gali būti verbuojami Rusijos žvalgybos. Yra toks posakis: „kare kaip kare“. Tad jam vykstant ir reikia atitinkamai elgtis.
Nors lietuviai yra viena tolerantiškiausių tautų, bet kai kas net mūsų šalyje jaučiasi skriaudžiamas. Tie, kas prisimena sovietinius laikus, nepamiršo, kad kitataučiai kur nors Vilniuje net ir mokėdami lietuvių kalbą apsimesdavo jos nesuprantantys. Kaip gali nemokėti lietuviškai, pragyvenęs Lietuvoje kelis dešimtmečius? Ypač tuo pasižymėdavo rusakalbės bobutės, kurios visuomeniniame transporte mėgdavo paauklėti nacionalistus „litovcus“.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.