Savaitės komentaras Užtikrinta E. Macrono pergalė Prancūzijos Prezidento rinkimuose

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras Užtikrinta E. Macrono pergalė Prancūzijos Prezidento rinkimuose
Neprisimenu tiksliai, kiek man buvo metų (tikrai daugiau kaip dešimt), kai gavau savo pirmą mėnesio darbo užmokestį – dešimt sovietinių rublių, taip vadinamą červoncą. Turbūt tą raudoną kupiūrą su Lenino profiliu daug kas prisimena. Užmokestį gavau už tokį darbą – Veisiejuose ant reklaminių stendų kabindavau kino filmų afišas. Tų stendų iš viso buvo keturi: pirmas – prie posūkio iš Vytauto gatvės į Žvejų gatvę, antras – prie pat kino teatro, trečias – prie bažnyčios, o ketvirtas – prie miestelio pirties (dabartinės, deja, neveikiančios kavinės „Venecija“). Kino filmų afišos buvo dviejų rūšių. Vienos plono, beveik permatomo ir traškančio popieriaus. Ant jų būdavo atspausdintas tik filmo pavadinimas arba net nebūdavo ir jo, o dailininkas skaičiais ir raidėmis užrašydavo kino filmų seansų datas ir valandas arba ir pavadinimus. Kitos kino filmų afišos buvo žymiai didesnės, storesnio popieriaus ir spalvotos. Būdavo atspausdinti ne tik filmų pavadinimai, bet ir spalvotos kino epizodų ar aktorių nuotraukos. Ant jų dailininkas taip pat užrašydavo kino seansų laiką ir datas.
Taigi beveik kasdien pavakary į kietą dermantininį krepšį susidėdavau po keturis rulonus kino afišų ir pasibalnojęs dviratuką aplėkdavau visus reklaminius stendus. Taip pat pasiimdavau peiliuką ištraukti seniems smeigtukams ir naujų dėžutę prisegti kino afišoms. Saulėtu ir šiltu oru toks užsiėmimas būdavo vieni juokai, bet vėlų rudenį, kai būdavo tamsu, šalta ir lydavo, o vėjas iš rankų plėšdavo kino afišas, reikėdavo nemenko įgudimo, norint sėkmingai visa tai atlikti. Iki šiol šį pirmąjį darbą man primena storesnis už kairįjį dešinysis nykštys. Šiuo savo pirmuoju darbu be galo didžiavausi, ir jis man labai patiko. Juk labai mėgau lankytis Veisiejų kino teatre ir žiūrėti filmus, o kabindamas kino afišas ant reklaminių stendų svariai prisidėdavau prie miestelio žmonių kvietimo pamatyti įvairius filmus.
Vėliau labai apsidžiaugiau, kai gavau pasiūlymą Veisiejų kino teatre mokytis dirbti kino mechaniku ir pačiam rodyti žmonėms kino filmus. Anksčiau sėdėdamas kino salėje vis žvalgydavausi į galinę sieną, iš kur sklisdavo šviesos juostos, ekrane virstančios vaizdu ir garsu. Po apmokymų dviese su partneriu rodydavome žiūrovams kino filmus. Kai nutrūkdavo kino juosta, reikėdavo lėkti į aparatinę ją suklijuoti ir kuo greičiau skubėti atgal tęsti filmo demonstravimą. Kino salėje tuo metu užsidegdavo šviesa, o jaunesnioji publikos dalis imdavo itin garsiai švilpti.
Sovietmečiu itin mėgau prancūzų kino meistrų produkciją, o iš jų dar išskirdavau komedijas. Mėgstamiausi mano aktoriai buvo Luji de Fiunesas ir Pjeras Rišaras. Iki šiol neblogai prisimenu ne vieną filmą apie žandarus, kuriuose vaidindavo mažas ir simpatiškas plikis Luji, ir itin nuotaikingas komedijas, kuriose žiūrovus versdavo leipti iš juoko aukštas blondinas juodu batu Pjeras. Nuo to laiko prabėgo trys dešimtmečiai, o einant pro apleistą Veisiejų kino teatrą širdį vis suspaudžia nostalgija.
Sekmadienį Prancūzijoje vyko labai svarbūs ne tik šiai šaliai, bet ir visai ES prezidento rinkimai. Kai kas nuogąstavo, kad gali laimėti nacionalistė M. Le Pen, garbinanti Rusiją ir itin atvirai nusiteikusi prieš ES. Viskas baigėsi labai gerai. Rinkimus laimėjo centristas, 39-erių E. Macronas, surinkęs 20,8 milijono balsų arba 66,1 procento. M. Le Pen tepelnė 10,6 milijono balsų arba 33,9 procento. Taigi E. Macrono pergalė daugiau nei įtikinama – už jį balsavo 10 milijonų prancūzų daugiau nei už M. Le Pen.
Norėdami geriau susipažinti su E. Macronu kaip politiku pažvelkime į pagrindinius jo nuostatus. E. Macronas yra ES šalininkas, bet nori ją reformuoti ir sumažinti biurokratiją. E. Macrono simpatijos ES labai gera žinia šios sąjungos valstybėms, nes įsivaizduoti ES be Prancūzijos vargu ar įmanoma. Ką tik išrinktas Prancūzijos prezidentas šalims, kurios nori platesnio bendradarbiavimo su ES, siūlo integruotis su šia sąjunga fiskalinėje, socialinėje ir energetinėje srityse.
E. Macronas yra už Šengeno zonos išsaugojimą. Jis nori artimiau bendradarbiauti su ES sprendžiant imigrantų krizę. Juk Prancūzija – tikras tautų katilas. E. Macronui sakant nugalėtojo kalbą, Paryžiuje tarp Prancūzijos vėliavų matėsi Maroko, Alžyro ir kitų šalių vėliavos. E. Macronas žada, kad prašymai apsigyventi jo šalyje bus peržiūrimi daugiausiai  pusę metų. Taip pat jis nori palengvinti išsilavinusių imigrantų įsidarbinimą Prancūzijoje. 
Iki 2025 m. E. Macronas planuoja padidinti šalies išlaidas gynybai iki 2 procentų BVP (bendrojo vidaus produkto). Jis nori, kad Prancūzija liktų NATO, bet taip pat planuoja didinti saugumo politiką visoje ES. Su ES šalimis nori artimiau bendradarbiauti kovos prieš terorizmą ir kibernetinį terorizmą srityse. Nori sustiprinti šalies saugumą sukurdamas 10 000 papildomų policininkų etatų. Taip pat investuoti į policijos įrangą. E. Macronas planuoja kalėjimus padidinti 15 000 vietų. Jis nesiruošia uždaryti valstybės sienų. Taip pat ruošiasi kovoti su jaunimo radikalizmu vykdydamas edukacines programas.
E. Macronas įstatymais nori suteikti darbdaviams galimybę pailginti trisdešimt penkių valandų darbo savaitę. Nuo 33 iki 25 procentų planuoja sumažinti korporacijų mokestį. Per penkerius metus valstybė žada investuoti 50 milijardų eurų į gamtosaugą, infrastruktūrą, naujas technologijas ir darbininkų persikvalifikavimą. 60 milijardų eurų per metus planuoja sumažinti valstybės išlaidas, o valstybės administracijoje planuoja sumažinti apie 120 000 etatų.
Per šiuos rinkimus E. Macrono rinkiminio štabo informacinės sistemos buvo puolamos Rusijos hakerių. Nieko nuostabaus, nes naujai išrinktas prezidentas nenori panaikinti sankcijų Rusijai. E. Macronas šios šalies užsienio politiką vadina pavojinga, o V. Putiną – diktatoriumi. Taip pat remia Ukrainos kovą už laisvę.

Komentarai

Algimantai Mikelioni,trinti

Algimantai Mikelioni,trinti komentarus-žema.Va čia ir yra tas lakmuso popierėlis.Su dideliu ,smirdančiu rudu plėmu.Neveikia kavinė "Venecija"? Niekniekis:nubėk į kavinę "Gėjus" Lazdijuose ir papietauk,kartu ir komediją su Lui de Kubiliumi pasižiūrėsi.....

Tamsta, Anzelmai. Gink Dieve

Tamsta, Anzelmai. Gink Dieve netryniau Jūsų komentarų ir nesiruošiu to daryti. Asmeniškai išsiaiškinsiu dėl ko taip atsitiko. Tokio akylaus skaitytojo kaip Jūs man gali pavydėti kiekvienas autorius. Ačiū, kad skaitote. O kodėl Jūs mane tujinate - nežinau, atrodo, nebuvom susitikę. Iki malonaus.

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.