Savaitės komentaras V. Putinas skaitydamas metinį pranešimą ginklais grūmojo Vakarams

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   V. Putinas skaitydamas metinį pranešimą ginklais grūmojo Vakarams
Lygiai prieš savaitę, kovo 1 d., ketvirtadienį, Rusijos prezidentas V. Putinas skaitė metinį pranešimą. Jo metu jis įnirtingai ir tūžmingai grasino Vakarams ir JAV savo naujais ginklais. Taip aiškiai savo bombomis ir raketomis V. Putinas dar negrasino. Dideliame ekrane, daugiausia pasitelkus kompiuterinę grafiką, buvo demonstruojamos naujausios raketos, jų kompleksai, torpedos ir kiti ginklai. V. Putinas sakė: „Jūs mūsų neklausėte – dabar klausykite.“
V. Putinas dažnai mini, kad Rusiją gąsdina ir neramina NATO plėtra į rytus ir jos narių ginklavimasis. Tik pamirštama paminėti, kad NATO yra gynybinis aljansas, kurio užduotis yra visų pirma apsisaugoti nuo Rusijos. Savo ruožtu pastaroji valstybė vis minėdama, kad Vakarai ir JAV ruošiasi ją pulti, turėtų gaminti gynybinę ginkluotę, bet visi V. Putino metiniame pranešime minėti ginklai yra skirti puolimui. Rusijos prezidentas jau net neslepia, kad Rusija yra agresyviai nusiteikusi valstybė, atvirai grasinanti visam laisvam ir demokratiniam pasauliui. Kalba jis kaip elementarus karo kurstytojas. Šie V. Putino žodžiai priminė Šaltojo karo laikus.
Kad žodžių visiems susėdusiems salėje ir prie televizorių ekranų nebūtų maža, V. Putinas pasitelkė kompiuterinę grafiką, filmukus ir paveiksliukus. Iš Kremliaus bepročio lūpų skambėjo raketų ir jų kompleksų bei kitos ginkluotės pavadinimai: „Sarmat“, „Kinžal“, „Avangard“. Bet atidesnis stebėtojas turėjo atkreipti dėmesį, kad panašiomis, o gal net tapačiomis raketomis Rusija gyrėsi jau 2007 m. Šios valstybės prasta ekonominė ir socialinė padėtis. Galima palyginti, kad Rusija savo išsivystymo lygiu nusileidžia tokioms valstybėms kaip Italija ar Kanada atskirai paėmus. Iš eilinio Rusijos pensininko ar socialiai remtino žmogaus atimamas kąsnis ir galimybė geriau gyventi, o štai ginklavimuisi nieko negailima.
Iš tikrųjų Rusija savo ginkluotės lygiu stipriai atsilieka nuo viso laisvojo ir civilizuoto Vakarų pasaulio – nuo NATO ir JAV atskirai paėmus. Juk negali ekonomiškai stipriai atsilikusi valstybė gaminti technologiškai tobulesnę ir pranašesnę karinę techniką nei išsivystęs ir dešimtimis kartų Rusiją pralenkęs civilizuotas Vakarų pasaulis. 
Kaip sakoma, negerai yra priešininką nepakankamai įvertinti, bet dar blogiau yra jį pervertinti. Rusija savo garsiais pareiškimais yra pasiryžusi mus pirmiausia įbauginti. Minėtas V. Putino metinis pranešimas yra gera pamoka tiems Lietuvos piliečiams, kurie vis mini, kad su šia valstybe reikia gražiai bendrauti ir draugauti, bet kaip galima tai daryti, kai jis yra beprotis, grasinantis mums įvairiausiais ginklais. Juk branduoliniu vėzdu mojuojama palei nosį ne tik mums, bet ir visam laisvam ir demokratiniam pasauliui. 
Kol V. Putinas savo ginkluote giriasi ir grasina visam pasauliui rodydamas kompiuterinę grafiką ir  filmukus, realybėje jo kareiviai ir ginkluotė patiria įvairius fiasko, panašius į tą, kurį patyrė neseniai Sirijoje jo hibridiniai kariai, kurių kelis šimtus nuo žemės paviršiaus nušlavė JAV pajėgos. Kaip čia neprisiminsi senos patarlės: „Pagyrų puodas – visada juodas“. Tik labai gaila, kad šalia tokio bepročio gyvename, bet mes sėkmingai su tuo tvarkomės, ginami galingo NATO skydo.

Komentarai

Lakoniška mintis - tik labai

Lakoniška mintis - tik labai įdomu tai, kieno užsakymą Jūs vykdote? Straipsnelio mintys - sakyčiau su pasaulio kriminalistikos kvapu.

Alguci,tau jau nuo tos

Alguci,tau jau nuo tos Rusijos,Putino visai smegenai supūliavo.Nepatiko filmukas,norėjai kad tikrą raketą parodytų?Patarlių irgi visokių yra.Pvz."Kad nupiešti dramblį, pirmiausia reikia jį pamatyti"

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.