Savivaldybėje viešėjo Jaunimo reikalų departamento atstovai

, Lazdijų r. sav. inf.
Savivaldybėje viešėjo Jaunimo reikalų departamento atstovai
Pirmadienį Lazdijų rajono savivaldybėje viešėjo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Vydūnas Trapinskas ir Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vedėja Valda Karnickaitė. Susitikime su departamento atstovais dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, administracijos direktorius Audrius Klėjus, Jaunimo reikalų koordinatorė Dovilė Lynykienė, viešosios bibliotekos direktorė Renata Rudienė, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Jūratė Juodzevičienė, projekto „Atrask save“ vietos jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Simona Megelinskienė.
Svarbiausias susitikimo klausimas buvo projekto „Atrask save“ rodiklių pasiekimas bei veiklų vykdymo efektyvumas. Šio projekto uždaviniai – padidinti galimybes neaktyviems 15–29 metų amžiaus asmenims integruotis į darbo rinką, švietimo sistemą, dalyvauti stažuotėje arba mokyme per pameistrystę, įgyvendinant socialinių, pedagoginių, psichologinių ir motyvavimo paslaugų teikimą. Taip pat šio projekto siekis - įgyvendinti papildomų gebėjimų ir kompetencijų ugdymo priemones 16–29 metų pasirengusiems darbo rinkai bedarbiams.
„Jaunimo nedarbas bei pasitraukimas iš švietimo sistemos Lietuvoje – opios problemos, kurioms vis dar ieškomi efektyvūs sprendimo būdai, todėl reikia aktyvinti projekto veiklą, skatinti tarpžinybinį bendradarbiavimą ir siekti kuo geresnių rezultatų“, – sakė Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis.
Taip pat buvo aptartos kitos jaunimo politikos įgyvendinimo Lazdijų rajono savivaldybėje aktualijos: savanorystės modelio kūrimas, artimiausi jaunimo renginiai, finansavimas, skirtas jaunimui, jaunimo reikalų tarybos vaidmuo, jaunimo organizacijų veikla ir kt.
Kalbant apie ateities planus, buvo įvardintas vienas iš pagrindinių veiklos tikslų - skatinti taikyti savanoriškos tarnybos modelį Lazdijų rajono savivaldybėje. Tai labai aktualu jaunuoliams, nes stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas nuo 2018 metų bus skiriama 0,25 papildomo balo už dalyvavimą ilgalaikėje jaunimo nacionalinėje arba tarptautinėje savanoriškoje veikloje. Pirmas žingsnis – skatinti įstaigas akredituotis, tam, kad galėtų tinkamai priimti savanorius.
Po susitikimo mero kabinete, Jaunimo reikalų departamento atstovai buvo pakviesti į Lazdijų rajono viešojoje bibliotekoje įsikūrusį jaunimo centrą. Tiek savivaldybės vadovai, tiek svečiai pasidžiaugė, jog šis centras šalyje minimas kaip vienas iš ilgiausiai gyvuojančių jaunimo centrų Lietuvoje, o jo veikla, patrauklios ir erdvės ir  palankus darbo laiko dažnai pristatomi kaip sektinas pavyzdys.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.