Seimo nariai domėjosi vaikų gyvenimu Lazdijų „Židinyje"

Seimo nariai domėjosi vaikų gyvenimu Lazdijų „Židinyje"

Lazdijuose, bendruomeniniuose vaikų namuose „Židinys",  lankėsi Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė bei šio komiteto narys Gediminas Vasiliauskas. Gero vertinimo  iš svečių lūpų rajono savivaldybės vadovai ir visos socialinės sferos darbuotojai nusipelnė už tai, kad sugebėjo taupyti socialinėms išmokoms skirtas lėšas ir kiek daugiau nei prieš metus nupirko dvi dideles sodybas Lazdijų priemiestyje, Bajoriškės ir Staidarų gyvenvietėse,  kur apgyvendino be tėvų globos likusius vaikus. Kaip vizito metu Seimo nariams sakė rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, naujo modelio vaikų namų idėja yra ta, kad vaikai išmoktų gyventi tradicinėje šeimoje, kur yra abu tėvai, kur visi dalijasi namų ruošos darbus - augina ir konservuoja daržoves, važiuoja apsipirkti, kartu gamina maistą, meistrauja. Dėl to bendruomeninių namų kolektyvas buvo parinktas taip, kad jame dirbtų ne vien moterys, bet ir vyrai.  Seimo nariai, bendravę ne tik su „Židinio" darbuotojais, bet ir su globotiniais, gerai įvertino  vaikų namų sodybų infrastuktūrą, buitį, kuri, pasak jų, labai panaši į kiekvienos lietuviško šeimos namų, bet ir psichologinį klimatą šiame kolektyve. „Kalbėdamasi mačiau vaikų akis. Jos tarsi veidrodis - rodo, kad vaikams čia yra gerai" - po vizito „Židinyje" sakė Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė. Seimo narys Gediminas Vasiliauskas vaikams  pažadėjo atvykti su jais pažaisti futbolą jų pačių įsirengtoje futbolo aikštelėje.

Rimantė Šalaševičiūtė ir Gediminas Vasiliauskas taip pat susitiko su Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariais,  savivaldybės administracijos bei socialinių įstaigų darbuotojais. Jie domėjosi socialinių paslaugų plėtra  rajono savivaldybės teritorijoje, taip pat, kaip operatyviai savivaldybė pertvarko savo socialines paslaugas pagal jį  reglamentuojančius teisės aktus. Išsakė savo nuomonę dėl Vaiko teisių apsaugos skyrių savivaldybėse perdavimo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai. Pasak jų, kontroliuojančių įstaigų mums pakanka, reikia tokių, kurioms mokytų, auklėtų tėvus, o ne juos baustų...

Lazdijų rajono savivaldybė, sakė svečiai, nebe pirmoji, kur šios kadencijos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariai lankosi domėdamiesi savivaldybėms patikėtomis socialinėmis paslaugomis. Jie jau buvo Šilutėje, artimiausi metu vizitai planuojami ir į kitas savivaldybes.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.