Senųjų Šeštokų bendruomenė – sportiška ir aktyvi

, Projekto „Mūsų bendruomenė – sportiška ir aktyvi“ vadovas Remigijus Paulionis
Senųjų Šeštokų bendruomenė – sportiška ir aktyvi
Projektas „Mūsų bendruomenė – sportiška ir aktyvi“ jau ketvirtasis Lazdijų sporto klubo „Sakalas“ organizuotas projektas, kurį finansavo Lazdijų rajono savivaldybės administracija pagal Nevyriausybinių organizacijų projektų programą. 
Dauguma žmonių sąmoningai suvokia fizinio aktyvumo reikšmę. Ne vienas mūsų kaip svarbų aspektą galėtų įvardyti galimybę pagerinti savo sveikatą ir nuotaiką, sumažinti su nutukimu siejamų ligų riziką. Žinome, kad reguliarus fizinis aktyvumas padeda kontroliuoti kūno būklę ir svorį. Fizinis aktyvumas – tai veiksnys, kuris formuoja žmogaus organizmą ir jo funkcijas. Jis ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą. Žmogui fizinis aktyvumas reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras.
Kadangi projektas „Mūsų bendruomenė – sportiška ir aktyvi“ buvo skirtas išskirtinai kaimiškai bendruomenei, planuojamos veiklos buvo teikiamos nuvykus į bendruomenę, nes daugeliui žmonių nėra galimybių atvykti į miesto centrą. Todėl šio projekto veiklos kryptis buvo – ne žmonės į veiklą, o veikla pas žmones. Projekto dalyviai laiko veltui neleido. Rugpjūčio 28-osios vakarą susirinko į salę, kur teoriškai susipažino bei praktiškai išmėgino pilasesą ir jogą. Lektorė Daiva Mekionytė - Čepavičienė pradžioje visiems dalyviams linkėjo pažinti ir pamilti save, o per save pamilti ir kitus. Projekto lektorė ne tik papasakojo kaip ir iš kur atsirado kiekviena ši fizinio aktyvumo rūšis, bet ir praktiškai kiekvieną dalyviai išmėgino. Pasak lektorės Daivos joga naudinga tuo, kad praktikuojantys ją džiaugiasi pagerėjusia smegenų ir vidaus organų funkcija, padidėjusiu lankstumu, sumažėjusiu nugaros, kaklo skausmu, atsisveikina su streso, nerimo jausmu, atranda vidinę pusiausvyrą, pagerėja medžiagų apykaita, miegas, nuotaika. Lektorė pasakojo, kad  atliekant pilateso pratimus stiprėja pilvo, juosmens ir nugaros raumenys, pratimai padeda formuoti tinkamą laikyseną, stiprina giliuosius vidinius raumenis, kurie laiko stuburą, o darydami bet kokį judesį ir giliai kvėpuodami, išmokstame pajusti savo kūną. Laisvą minutėlę nuo aktyvių fizinių užsiėmimų projekto partnerio – Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Dovilė Paulionienė supažindino dalyvius su sveikos mitybos taisyklėmis bei pagrindiniais principais. Dalyviai ne tik intensyviai dėliojo maisto pasirinkimo piraminę, bet ir aktyviai diskutavo sveikos mitybos temomis. Po aktyvių užsiėmimų vyko atsipalaidavimo procesas, kuris maloniai nuteikė savaitgaliui. 
Projekto dalyviai buvo dėkingi už naudingą informaciją, praktinius jogos, pilateso užsiėmimus, geras emocijas. Senųjų Šeštokų bendruomenė įrodė esanti sportiška ir aktyvi.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.