Šeštokų seniūnijos keliai bus suremontuoti dar iki rudens

, Sigita Vaitkevičė
Šeštokų seniūnijos keliai bus suremontuoti dar iki rudens

Šeštokų seniūnijos seniūnė Liana Audzevičienė savivaldybei pateiktame remontuotinų seniūnijos kelių sąraše buvo nurodžiusi ir Sodų gatvės dalį. Dėl šios gatvės remonto yra kalbėjusi ir su rajono savivaldybės meru Artūru Margeliu.

Viena dažniausių problemų, dėl kurių į rajono savivaldybės merą Artūrą Margelį kreipiasi rajono gyventojai, yra prasta rajono kelių būklė. Nors iš tolimesnių savivaldybių į Lazdijus ilsėtis, darbo ar kitais reikalais atvykstantys gyventojai teigia, jog pas mus asfaltuotų ir gerai sutvarkytų kelių yra žymiai daugiau nei kitur Lietuvoje, bet... 
 
Stengiasi ne tik dėl savęs
Tas „bet“ – tai yra kelio atkarpos, kurios dėl daugelio priežasčių – dažno sunkiasvorio transporto eismo, specifinių vietinio grunto sąlygų ar kitų priežasčių – susidėvi žymiai greičiau. O eilė jas remontuoti taip greitai, kaip norėtųsi tos gyvenvietės ar kaimo gyventojams, nejuda. Todėl ir rašo žmonės prašymus, skundus. Skambina rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui nemokamu anoniminiu telefonu, rašo elektroninius laiškus, atvyksta skųstis į rajono savivaldybės administraciją. Dauguma jų ateina geranoriškai pasikalbėti, pranešti apie savo kaimo, savo gyvenvietės problemą. Jie jaučiasi savo rajono patriotai ir nori, kad ne tik jiems patiems patogu būtų važinėti, bet ir prieš svečius, kurių vasaromis mūsų rajone itin gausu, nebūtų gėda.   
 
Dėl kelio Naujoji Kirsna–Roliai sutartis jau pasirašyta
Net du paklausimai dėl kelio Naujoji Kirsna–Roliai remonto pasiekė savivaldybę skirtingais keliais. Vienas buvo persiųstas iš valstybinės įmonės „Alytaus regiono keliai“, kitas praėjusią savaitę gautas nemokamu anoniminiu telefonu. Kadangi šis kelias yra vietinės reikšmės, „Dzūkų žinių“ redakcija situaciją dėl šio kelio remonto paprašė pakomentuoti rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistą Virginijų Blažauską. Jis informavo, jog rajono savivaldybės administracijai šio kelio būklė buvo žinoma. Šiame kelyje yra dvi kelio atkarpos, kuriose asfalto danga susidėvėjusi, todėl šio kelio atkarpų remonto darbai buvo įtraukti į 2017 m. Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis finansuojamų vietinės reikšmės kelių ir gatvių tiesimo, taisymo, priežiūros ir saugaus eismo sąlygų užtikrinimo objektų sąrašą. Šiandien, pasak Virginijaus Blažausko, kaip tik bus pasirašoma sutartis su konkursą rangos darbams atlikti laimėjusia įmone UAB „Parama“. Sutartyje numatytas įmonės įsipareigojimas darbus užbaigti per 2 mėnesius nuo sutarties pasirašymo dienos. Tai reiškia, jog jau rudeniop šių kaimų gyventojai ir visi kiti, kuriems tenka važinėti šiuo keliu, galės džiaugtis patogia ir saugesne kelione. 
 
Dėl Sodų gatvės – pavėluotos aistros
Deja, ne visi laiškai rašomi siekiant išsiaiškinti situaciją ar norint pagreitinti problemos sprendimą. Kartais žmonės lieja savo emocijas nepagalvodami, kad pasakyti dalyko esmę buvo galima ir kitais žodžiais, kultūringesniu tonu, nemenkinant savęs. Pasak rajono savivaldybės administracijos Dokumentų ir informacijos skyriaus vedėjos Danguolė Barauskienės, rajono savivaldybę neseniai pasiekė vienos Šeštokų miestelio Sodų gatvės gyventojos laiškas, kuriame ji priekaištauja rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui, Šeštokų seniūnijos seniūnei Lianai Audzevičienei dėl to, kad ši gatvė duobėta, sulaužytas asfaltas, palijus telkšo gilios balos, o per sausras kyla dulkių kalnai. Šia gatve kasdien į UAB „Lankų bokštai“ ir „Timberlogistika“ važinėja sunkiasvoriai krovininiai automobiliai. Pasak rašto autorės, niekas šia gatve nesirūpina. Tačiau, pasak Danguolės Barauskienės, yra priešingai – savivaldybė buvo gavusi ne vieną Šeštokų miestelio gyventojo prašymą dėl Sodų gatvės remonto būtinybės, pas rajono savivaldybės merą kalbėtis dėl šios gatvės remonto buvo atvykusi ir Šeštokų seniūnijos seniūnė Liana Audzevičienė, kuri savo prašymą dėl tvarkytinų seniūnijos kelių yra rajono savivaldybei pateikusi ir raštu. Sodų gatvės gyventojams atsakymai buvo išsiųsti dar vasaros pradžioje. Juose buvo informuojama, jog  birželio mėnesio pradžioje su UAB „Parama“ rajono savivaldybė pasirašė rangos darbų sutartį dėl Sodų gatvės dalies Šeštokuose remonto. Joje numatyta, jog darbus bendrovė atliks per 120  kalendorinių dienų nuo sutarties pasirašymo, todėl iki rudens Sodų gatvės dalies Šeštokuose asfaltavimo darbai bus baigti. 
Kodėl tokį piktą, nekultūringą, pilną klaidų laišką parašiusi šeštokietė apie tai nežinojo?  Kaip pavyko redakcijai sužinoti telefonu bendraujant su kitais miestelio gyventojais, moteris dirba užsienyje, tad Šeštokuose būna ne taip jau dažnai. „Iš kur jai žinoti, kiek kartų seniūnė pravažiavo šia gatve, jei pati čia mažai gyvena, yra ne vietinė, atsikėlusi iš kitos savivaldybės. Gal mūsų seniūnės ji nė nepažįsta“, – sakė redakcijos kalbinti Šeštokų gyventojai. Šią šeimą jie įvardijo kaip konfliktišką – jie dažnai vaikšto po valdžios institucijas, dažnai yra viskuo nepatenkinti, visur mato problemas, su kitais miestelio gyventojais mažai bendrauja. „Ne tiek moteris, kiek jos vyras, šeimos galva, yra ūmaus būdo, tad problemas dažniausiai išsako pakeltu tonu“, – teigė šeštokiečiai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.