Šeštokuose paminėta Gedulo ir vilties diena

, Lazdijų r. sav. inf.
Šeštokuose paminėta Gedulo ir vilties diena
Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena – paminėta šalia Šeštokų geležinkelio stoties. Vietos, iš kurios gyvuliniais vagonais Lietuvos žmonės buvo išvežti į Sibiro šaltį, atskirti nuo savo tėvynės. Ne vienam minėjime dalyvavusiam buvusiam tremtiniui suspaudė širdį išgirdus bildančius pravažiuojančio traukinio vagonus.
Renginį vedusi Šeštokų kultūros namų renginių organizatorė Agnė Audzevičiūtė jautriai ir itin taikliai rinko žodžius, kalbėdama apie bene kiekvieną Lietuvos šeimą palietusią Sovietų Sąjungos agresiją.
Gedulo ir vilties minėjimo renginiai Šeštokuose prasidėjo šventomis mišiomis Švnč. Mergelės Marijos, nuolatinės gelbėtojos, bažnyčioje, po kurių iškilminga eisena patraukė į šalia Šeštokų geležinkelio stoties esantį skverelį. Ten, prie Kryžiaus, skirto iš šios geležinkelio stoties 1941 m., 1944–1952 m. ištremtų Lazdijų rajono gyventojams atminimti, susirinkusieji padėjo gėlių, uždegė žvakutes.
Iškilmingame renginyje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Klėjus, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas, Šeštokų bendruomenės nariai, seniūnė Liana Audzevičienė ir kiti garbūs svečiai.
Šeštokų mokyklos istorijos mokytojas Edvardas Januškevičiaus susirinkusiems priminė skaudžią Lietuvos okupacijos istoriją, lyg pamoką mums visiems. Savo jausmingomis dainomis minėjimą praturtino  Šeštokų kultūros namų ansamblis „Kaimynės“, Lazdijų laisvės kovų ansamblis „Žilvitis“ bei Šeštokų mokyklos mokinės.
Tragiškos istorinės datos metinėse dalyvavęs Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Klėjus kalbėjo apie barbariškus Rytų valstybės siekius pavergti tautą, sunaikinti jos identitetą, kultūrą  - nutautinti žmones. „Neturime pamiršti tų skaudžių istorijos pamokų, kalbėkime apie jas garsiai, kad jos niekada nepasikartotų. Tegul istorija būna gyva jaunosios kartos lūpose ir širdyse“, ‒ kalbėjo administracijos direktorius.
Taip pat susirinkusiesiems perskaitytas Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio sveikinimas, kuriame raginama įvertinti ir suvokti mūsų laisvės ir nepriklausomybės kainą, kurią sumokėjo tūkstančiai mūsų tautos žmonių.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.