Siūloma panaikinti dar vieną seniūniją

Siūloma panaikinti dar vieną seniūniją
Lazdijų rajono savivaldybėje gyventojų skaičius kinta, todėl yra peržiūrimos administravimui ir savivaldybės pastatų išlaikymui skiriamos lėšos. Kai mažėja gyventojų, yra neefektyvu turėti nepakitusį administracinį aparatą ir dengti nepilnai naudojamų pastatų išlaikymo išlaidas. 
17-os Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narių reikalavimu bus vykdoma atrankinė gyventojų apklausa dėl Šlavantų seniūnijos panaikinimo. Panaikinus Šlavantų seniūniją kaip administracinį vienetą, Avižienių kaime gyventojų patogumui liks administracinis padalinys, kuriame seniūnijų darbuotojai priims gyventojus ir jų prašymus dėl paslaugų, todėl žmonių interesai nenukentės. 
Lazdijų rajono savivaldybės administracijos turimais duomenimis 2017 m. sausio 1 d. Šlavantų seniūnijoje gyveno 577 registruoti gyventojai, iš jų 485 – vyresni nei 18 metų amžiaus. Šlavantų seniūniją sudaro 14 gyvenamųjų vietovių (kaimų). Vienoje iš jų nėra registruotų gyventojų, dar keturiose gyvena po mažiau nei 10 registruotų gyventojų.
Panaikinus Šlavantų seniūniją, bus siūloma Aleksiejiškės, Babrų, Bajoriškės, Gegutės, Kanaukų, Spartų ir Šlavantų kaimų teritorijas priskirti Veisiejų seniūnijai, o Avižienių, Buteliūnų, Demeniškių, Mikabalių, Naujasodžio, Paliūnų ir Vabaliūnų kaimų teritorijas priskirti Seirijų seniūnijai.
Mažėjant gyventojų skaičiui seniūnijų, kaip administracinių vienetų, naikinimas ar sujungimas yra neišvengiami ir tai yra daroma taupymo sumetimais.
Lazdijų r. sav. info.
 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.