Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos šventė Lazdijuose

, Zigmas Pūkelis
Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos šventė Lazdijuose

Šventės akimirka.

Gegužės 7 dieną, šeštadienį, Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka paminėjo Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Lauke prieš pat įėjimą į biblioteką vyko puikus renginys, kurį galėjo stebėti ne tik į jį specialiai atėję žiūrovai ar sėdintys ant suoliukų pagrindinėje Lazdijų aikštėje, bet ir visi praeiviai ar pravažiuojantys transporto priemonėmis. Juo labiau, kad gamta nepagailėjo puikaus oro, kuris, atrodo, buvo lyg specialiai užsakytas šiai dienai.
Gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvos kūrėjai, leidėjai, bibliotekininkai, spaustuvininkai ir knygynų darbuotojai kvietė visą Lietuvą į šventę „Lietuva skaito!“ Jos metu visi kartu skaitė lietuvišką knygą. Knygynai, bibliotekos, kino teatrai, parkai ir kavinės plačiai atvėrė duris susitikimams su mylimais autoriais ir kūrėjais.
Ta proga Lazdijų viešoji biblioteka taip pat netapo išimtimi ir šiais metais  prisidėjo prie šios įsimintinos, be galo prasmingos ir gražios akcijos „Lietuva skaito!“. Lazdijų viešojoje bibliotekoje svečiavosi žinomas poetas, Jono Aisčio premijos laureatas, mūsų kraštietis, be galo mylintis dzūkų kraštą ir biblioteką žmogus Jonas Endrijaitis. Šventės metu jis pristatė savo naują eilėraščių knygą „Meilės subrandinti“. Tai jau dešimtoji poeto knyga, bet pirmoji rinktinė, sudaryta iš gražiausių skaitytojų pamėgtų ir naujų Jono Endrijaičio eilėraščių. J. Endrijaitį drąsiai galime vadinti ir bardu, kadangi poetas yra išleidęs kompaktinių plokštelių, kuriose eilėraščiai apie meilę virto dainomis. Renginyje svečias pats jas atliko virpindamas gitaros stygas. Knygos pristatymo metu atliktos dainos ir skaitomi eilėraščiai sujaudino publikos širdis. Juk kiekvienam iš mūsų meilės jausmas yra pažįstamas, artimas, gilus ir savitas. J. Endrijaitis viso pasirodymo metu išskirtinį dėmesį rodė moterims – mamai, žmonai ir visoms dailiosios lyties atstovėms. Juk iš tikrųjų, kaip galėtų gyventi vyrai, jeigu nebūtų moterų? Baigdamas poetas visiems susirinkusiems linkėjo, kad gyvenime būtų daugiau šviesos nei tamsos. „Kol yra meilė – mes būsim“, – sakė knygos autorius. Viešosios bibliotekos kolektyvas palinkėjo poetui Jonui Endrijaičiui neišsenkančios kūrybinės versmės. Šventės vedėja bibliotekininkė V. Barauskienė teigė: ,,Lauksime poeto grįžtančio su naujais eilėraščiais ir dainomis, o visus, norinčius susipažinti su Jono Endrijaičio kūryba, kviečiame apsilankyti Lazdijų rajono viešojoje bibliotekoje, kur rasite ne tik šią poeto knygą.“ Poetui už skambias dainas ir nuoširdžias eiles taip pat dėkojo Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas G. Salatka. Pastarasis prisipažino pats esąs poeto ir dainininko  J. Endrijaičio kūrybos gerbėjas. Šventės metu po kelis J. Endrijaičio eilėraščius skaitė  Adelė Lazauskaitė ir Emilija Rasymaitė, skambėjo Trečiojo amžiaus universiteto moterų ansamblio originalios dzūkiškos dainos.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.